Poniedziałek, Wrzesień 25, 2017

Na scenie Apollo

 

 

 

LABORATORIUM SZALONYCH NAUKOWCÓW

Więcej informacji na stronie:

http://pankoncert.pl/event/laboratorium-szalonych-naukowcow/

 

 

 

 

 

Alternatywy 4 czyli Polska Rozrywka Ludowa

Data: 22.09.2017 r.

Godzina: 18.00

 

Bilety: www.tixer.pl

Zapraszamy na spektakl muzyczno-kaberatowy poświęcony czasom PRL. W programie największe przeboje czasów minionych, gagi, skecze.


Obywatele i obywatelki,
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!

Władza ma się dobrze jak nigdy dotąd. Dbając o dobrobyt i zdrowie psychiczne każdego rodaka, uchwałą plenum postanowiliśmy w celu podniesienia kultury i krzewienia zdrowych myśli społecznych zaprosić Was obywatele do czynnego i efektywnego udziału w spotkaniu z muzyką czasów minionych. Trudno nie zauważyć wkładu w budowę zdrowych i świadomych komórek społecznych które wnieśli swym udziałem estradowcy tacy jak Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Ała Pugaczowa, Helena Vondrackowa, Piotr Szczepanik i inni. Im, a także wielu innym budowniczym dziś hołd pragniemy złożyć. Piosenki Polski Ludowej największe, przeboje nucone podczas prywatek oraz te bardziej wymowne, dobrze skontrolowane przez czynnych pracowników naszego wydziału cenzury usłyszycie drodzy rodacy podczas koncertu „Alternatywy 4 czyli Polska Rozrywka Ludowa”. Nie zabraknie eleganckich dowcipów, kulturalnych wymian poglądów oraz należytego poszanowania dla jedynego słusznego ustroju. Do udziału zachęcamy, grzecznie pisząc owe słowa bo tak hutnik jak toromistrz chcąc być dobrym współrodakiem zawsze winien się kultury naszej słodkim poić smakiem.

Władysław Grzemółka
I sekretarz KC PRL

PS 1. Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania.
PS 2. Koniu polski! Bierz przykład z konia radzieckiego!

 

 

 

 

 

Między Łóżkami  - komedia

29.09.2017 godz. 18:00, 21:00 (Piątek)


 

Wyobraźcie sobie parę 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej...

Wyobraźcie sobie włamywaczy: zawodowca i amatora-księgowego w akcji... Wyobraźcie sobie starzejącą się gwiazdę rocka Tommiego Quicka i jego młodocianą fankę pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz...

Wyobraźcie sobie szefa clubu go-go, który musi zwolnić  nieudolną striptiserkę...

Wyobraźcie sobie taksówkarkę bez zmysłu orientacji w terenie...

Wyobraźcie sobie, że miłość...

Nie, nie wyobrażajcie sobie tego wszystkiego przyjdźcie do teatru i sami zobaczcie!

5 aktorów 15 kreacji! Wspaniała zabawa gwarantowana!

Obsada: Joanna Kurowska/ Katarzyna Skrzynecka, Artur Barciś, Radosław Pazura, Katarzyna Ankudowicz/ Maria Niklińska, Lesław Żurek/Paweł Domagała/Robert Majewski

Bilety: 100 zł

Organizator: Teatr „WojArt”

www.wojart.pl,

tel. 602 267 421

 

 

 

 

 

06.10.2017 godz. 18:00 i 21:00 (Piątek)

Klatka dla Ptaków – komedia

Podejrzane w Teatrze...

Historia Grzegorza i Albina wiodących wspólne życie, jakiego wiele małżeństw mogłoby im pozazdrościć. Żyją ze sobą od lat i wspólnie prowadzą szalony klub nocny. Kiedy syn Grzegorza - Jakub - zaręcza się z córką konserwatywnego polityka, prosi ojca by przed wizyta rodziców narzeczonej  uprzątnął z mieszkania gorszące dzieła sztuki, frywolne fatałaszki i... Albina! Ten jednak szykuje niespodziankę... Jaką? Sami zobaczcie!

Obsada: Joanna Kurowska, Małgorzata Rudzka, Olga Kalicka/Joanna Balas, Witold Dębicki, Jacek Foks, Marek Kaliszuk/Rafał Cieszyński, Wojciech Raszewski, Tomasz Sapryk, Jarosław Gajewski,

Bilet: 105 zł

Organizator: Teatr WojArt

www.wojart.pl

tel. 602 267 421

 


 

 

 

 

 

07.10.2017 Mężczyzna idealny
Kino Apollo - godz. 17:00 i 20:00

Bilety: www.tixer.pl

 

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy’om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą „wyprodukow­ania” mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej „wyhodować” pierwszy egzemplarz, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości...

Obsada poznańskiego spektaklu:
Jacek Kawalec
Artur Dziurman
Andrzej Zaborski
Małgorzata Lewińska

 

 

 

 

 

 

Zacznijmy jeszcze raz – komedia – Premiera!

13.10.2017 Kino Apollo godz. 18:00 i 20:30 (Piątek)

Karol, wzięty reżyser filmowy, postanawia zawalczyć o swoje małżeństwo. Wybiera się w tym celu do psychoterapeutki, u której żali się na swoją małżonkę, która go zaniedbuje. Dotąd, oprócz pracy zawodowej zajmowała się domem, psem i przygotowywaniem mu posiłków skoro świt, a teraz z niezrozumiałych dla Karola powodów już tego nie robi, wszystko zostawiła na jego głowie… Już dwa razy!!! Karol to erudyta, ale też straszny egocentryk i hipokryta, skażony dość mocno manierą autopromocji i samouwielbienia. Jego rozmowa z terapeutką bardziej przypomina telewizyjne show wg jego reżyserii... Oboje przybierają maski i sami się demaskują.

„Zacznijmy jeszcze raz” to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóty trwa walka, dopóki nam zależy.

Tomasz Sapryk i Aldona Jankowska zagrają dla Was o najwyższą stawkę! o  MIŁOŚĆ!

Obsada: Aldona Jankowska, Tomasz Sapryk

Cena biletu: 85zł

Organizator: Teatr „WojArt”

www.wojart.pl,

tel. 602 267 421

 

 

 

 

 

 

 

Rozkłady jazdy

Data: 20.10.2017 r.

Godzina: 17.30

Bilety: www.tixer.pl

 

 

 

 

 

 

 

Pikantni – komedia - Premiera!

23.10.2017 godz. 18:00 i 20:30 (Poniedziałek)

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie... Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują? Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki. Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

Obsada: Anna Mucha, Barbara Kurdej – Szatan, Mikołaj Roznerski/ Mikołaj Krawczyk, Michał Ziembicki

Cena biletu: 105zł

Organizator: Teatr „WojArt”

www.wojart.pl,

tel. 602 267 421

 

 

 

 

 

 

Dziwna Para – komedia

27.10.2017 godz. 18:00 i 21:00 (Piątek)

Lubiący uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i bałaganiarz Oskar Madison, korzysta z uciech życia tak intensywnie, że doprowadza tym do rozstania z żoną. Zyskuje tym samym więcej czasu na swoje różnorakie zainteresowania, między innymi na cotygodniowe partie pokera z przyjaciółmi. Wśród nich jest zdeklarowany domator, pedant, czyścioch, hipochondryk i histeryk, Feliks Ungar. W trakcie pewnego pokerowego wieczoru wychodzi na jaw, że również małżeństwo Feliksa rozpadło się. Oskar martwi się, o Feliksa, by ten nie popełnił jakiegoś głupstwa, dlatego proponuje mu by u niego zamieszkał.. Dwa diametralnie różne charaktery znajdą się pod jednym dachem- przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę…co z tego wyniknie? Przekonajcie się Państwo sami!

Obsada:

Artur Barciś, Cezary Żak, Katarzyna Żak/ Agnieszka Michalska, Violetta Arlak, Witold Wieliński; Piotr Skarga, Wojciech Wysocki/ Jerzy Gudejko

Bilet: 100 zł

Organizator: Teatr „WojArt”

www.wojart.pl,

tel. 602 267 421

 

 

 

 

 

 

Przygoda z Ogrodnikiem – komedia – Premiera!

05.11.2017 godz. 17:00 i 20:00 (Niedziela)

Para aktorów - Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie ze szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery, ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich… Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość?

Obsada: Anna Mucha, Anna Korcz,/Edyta Herbuś, Katarzyna Ankudowicz, Michał Sitarski, Bogdan Kalus, Artur Krajewski

Cena biletu: 100 zł

Organizator: Teatr WojArt

www.wojart.pl

tel. 602 267 421

 

 

 

 

 

IMIĘ – komedia

10.11.2017 godz. 18:00 i 20:30 (Piątek)

Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście, to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

Obsada: Małgorzata Foremniak/Edyta Olszówka, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat, Mateusz Banasiuk/ Marcin Hycnar, Dorota Krempa

Bilety: 110 zł

Organizator: Teatr WojArt

www.wojart.pl

tel. 602 267 421

 

 

 

 

 

 

 

Chory na sukces – spektakl kabaretowy

Data: 17.11.2017 r.

Godzina: 19.00

Bilety: www.tixer.pl

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl kabaretowy.

Chory na sukces ” jest zabawną próbą ukazania postaci Krzysztofa Ibisza, który chce wyjść naprzeciw plotkom i próbom ośmieszenia – jak twierdzą niektórzy – jego narcyzowatej osobowości. W tym celu tworzy na scenie postać, zarozumiałego i przekonanego o swej wielkości, bufona, po to żeby dać dowód na posiadany do siebie dystans i zdyskontować to, co się o Nim niesłusznie mówi. Pomagają mu w tym czołowi polscy artyści kabaretowi: Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju), Piotr Pręgowski (Ranczo) i Tadeusz Ross (Zulu Gula), którzy żartują sobie z Idola, na wszelki możliwy sposób podlizując mu się a jednocześnie robiąc z Niego idiotycznego celebrytę. Spektakl jest satyrą na powszechną wokół tandetę, bufonadę i nieprofesjonalność, które to cechy dotyczą nie tylko niektórych artystów ale także inne, ważne dla naszego życia, środowiska.

 

Zapraszamy!To kabaret w czystej postaci .Śmiech od pierwszej do ostatniej minuty gwarantowany.

 

 

 

 

 

 

 

PIERWSZY DO RAJU

17.11.2017

Godzina 17.30

Teatr Apollo

A gdyby tak zamieszkać w raju? Jak się okazuje sprawa nie jest taka prosta. Tym bardziej, kiedy zamiast świętego Piotra bramy niebieskiej pilnuje w zastępstwie święty Paweł a na dwóch przybyszy czeka tylko jedno rajskie miejsce. Komedia „Pierwszy do Raju” w przewrotny sposób rozstrzyga spór o to kto i dlaczego bardziej zasługuje na komfortowe rajskie życie po życiu.

Trzech aktorów mistrzowsko i dynamicznie prowadzi widzów przez swoje absurdalne problemy a pełne humoru dialogi śmieszą przez cały spektakl gwarantując znakomitą rozrywkę. To specyficzne trio złożone z postaci, które w normalnej, „ziemskiej sytuacji” nigdy by się ze sobą nie spotkały, wciąga widzów w nieprawdopodobną, zwariowaną i zaskakującą historię, której końca nie da się przewidzieć. Pojawiają się także nawiązania do naszej codziennej, czasem równie nieprzewidywalnej polskiej rzeczywistości. Komedia, choć bawi do łez nie pozbawiona jest głębszej refleksji, bo gdzie jak nie u bram raju znajdziemy ostatni moment na odkrycie uniwersalnych prawd o życiu i o nas samych? Scenariusz napisała Dorota Truskolaska – Alibert a reżyserem sztuki jest Piotr Nowak. W spektaklu grają*: Michał Piela, Antoni Pawlicki, Tomasz Dedek, Jan Wieczorkowski oraz Piotr Nowak.

 

Pierwszy do Raju” to doskonały spektakl dla tych, którzy cenią dobry humor i solidny warsztat aktorski oraz którzy są ciekawi kto dostanie się pierwszy do raju. Zapraszamy!

https://tixer.pl/pierwszy-do-raju-poznan-2017-11-17-1730,532,10611.html

 

 

 

 

 

 

18.11.2017 R. (SOBOTA) GODZ. 19.30

Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego

(trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.


Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego
(trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje
swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką
okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.
Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę
Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza
Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana
Kazimierza Siwka, a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza
Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele
piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało
się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form
słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają
się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do
spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką
już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów:
piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi,
tzw.  kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku –
Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą
dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą
charyzmą artyści.  18.11.2017 R. (SOBOTA) GODZ. 19.30
Kino Apollo Teatr, ul. Ratajczaka 18, Poznań

 


 

 

Lunch o Północy – komedia

01.12.2017 godz. 18:00 i 21:00 (Piątek)

W szesnastą rocznicę ślubu Roman (Piotr Gąsowski) zaprasza do swojego jeszcze niewykończonego domu poznaną przez internetowy portal parę (Anna Oberc, Paweł Królikowski), by urządzić wspólne frywolne party. Tajemnicze spotkanie ma być prezentem - niespodzianką  dla jego żony Barbary (Joanna Kurowska). Nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że do ich nowego lokum trafiają niewłaściwi ludzie. Omyłkowe spotkanie staje się pretekstem do opowieści o małżeńskich związkach, miłości, seksie i  marzeniach, głęboko skrywanych w naszej podświadomości. Lunch o północy” to zabawna próba przyjrzenia się temu co nas podnieca, bawi i intryguje.

Obsada: Joanna Kurowska, Piotr Gąsowski, Paweł Królikowski, Anna Oberc

Bilety 100zł

Organizator: Teatr WojArt

www.wojart.pl,

tel. 602 267 421

 

 

 

 

 

 

Selfie.com – komedia – Premiera!

08.12.2017 godz. 18:00 i 21:00

Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Czy można zakochać się w dziewczynie/chłopaku ze zdjęcia? Znaleźć prawdziwą miłość w internecie i stworzyć udany związek w realu? Taki na dobre i złe? Zwłaszcza wtedy gdy Twoim rodzicom zależy na tym bardziej niż Tobie?

Obsada: Julia Kamińska, Dorota Pomykała, Filip Bobek, Piotr Zelt/Robert Gonera/Mirosław Baka

Bilet: 105 zł

Organizator: Teatr WojArt

www.wojart.pl

tel. 602 267 421

 

 

 

 


TRIATHLON STORY, CZYLI CHŁOPAKI Z ŻELAZA

09.12.2017

Godzina 17.00 i 20.00

Teatr Apollo

Sztuka „Triathlon Story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman. W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu.

 

Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie a może nawet rodzi się męska przyjaźń.

 

Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska*: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka Michała Żurawskiego oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.

Reżyseria: Piotr Nowak. Scenariusz: Dorota Truskolaska-Alibert

https://tixer.pl/triathlon-story-czyli-chlopaki-z-zelaza-poznan-2018-02-10-1700,533,10625.html

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Nasz Adres

  • APOLLO Sp.z o.o.
  • ul. Ratajczaka 18,
  • Poznań
  • Tel/Fax: 61 852 34 02
  • Kierownik kina: Dr. Stefan Scieszka
  • Tel: 61 851 76 34
  • Kasa kina czynna:

Pn - Pt   15:00 - 20:00

Sob - Niedz   13:30 - 20:00

  • Mail: biuro@kinoapollo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Rezerwacja biletów

 


 

 

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ANIMACJI w Apollo

Międzynarodowy Dzień Animacji jest okazją do prezentacji dokonań animacji w danym kraju oraz wymiany z innymi grupami narodowymi. Program tegorocznych obchodów, przygotowany przez ASIFA Poland we współpracy ze studiami filmowymi, szkołami wyższymi i instytucjami kultury zainteresowanymi krzewieniem sztuki animacji, jest niezwykle bogaty. Będzie można zobaczyć najciekawsze nowe produkcje z Polski, a także z Chorwacji, Francji, Niemiec, Indii, Portugalii, Rosji, Bułgarii i USA. Łącznie zaprezentowanych zostanie ponad 100 krótkometrażowych artystycznych filmów animowanych, w tym także dla najmłodszych widzów. Tak bogatego programu nie da się zamknąć w jednym dniu, dlatego rozłożyliśmy pokaz na dwa dni: 27 i 28 października.

Czytaj dalej...

Nie oglądaj się - trailer

{youtube:http://pl.youtube.com/watch?v=3tKXBMft9Mo 500 300}