O kinie Apollo

Jesteśmy jedynym takim obiektem w Poznaniu i jednym z nielicznych w Polsce. Pięknie zachowany i odrestaurowany budynek oraz jego wnętrza zachowały międzywojenny styl Art Deco. Z powodzeniem opieramy się modzie na bezduszne multipleksy utrzymując klimat małego kina. Posiadamy przy tym dwie nowocześnie wyposażone pod względem technicznym sale kinowe, służące również jako sceny teatralne. Wysokiej klasy nagłośnienie, doskonale współgrające z perfekcyjną akustyką naszych sal. Stylowe foyer z klimatyczną kawiarnią urzekają od pierwszej chwili kiedy przekroczy się próg Kina Apollo. Zapraszamy na seanse filmowe, spektakle teatralne. Polecamy odwiedzanie naszej miłej kawiarni. Nasz obiekt może zostać również w całości lub częściowo wynajęty na indywidualne potrzeby organizowanych wydarzeń. Estradowych, biznesowych, konferencyjnych, czy zupełnie prywatnych. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam odpowiadać na każdą potrzebę naszych stałych i nowych klientów, partnerów oraz gości.

SEANSE KINOWE

Najnowsze premiery gramy na dwóch salach kinowych, wyposażonych w najnowszy sprzęt wideo oraz audio. Repertuar pełen najnowszych premier.

SPEKTAKLE TEATRALNE

Spektakle, grane przez najbardziej utalentowanych aktorów zazskoczą nie jednego miłośnika sztuki.

wynajem sal widowiskowych

Prowadzimy możliwość wynajmu sal widowiskowych oraz konferencyjnych dla firm, agencji oraz osób prywanych.

KONFERENCJE

Możliwością przeprowadzania konferencji w kilku językach ( dysponujemy dwiema kabinami dla tłumaczy symultanicznych )

Uroczystości

Twoje uroczystość w salach naszego obiektu, to niezapomniane chwile z niesamowitym charakterem.

KAWIARNIA I KATERING

Nasza Kawiarnia Apollo zaprasza codziennie na wyśmienitą kawę i domowe ciasta.

O naszym obiekcie

Historia naszego obiektu sięga 1846 roku, kiedy kupiec i właściciel browaru Conrad Lambert stworzył w centrum Poznania ogródek rozrywkowy Odeon, oraz budynek z salą zgromadzeń. Lambert w kolejnych latach sukcesów swojego przedsięwzięcia rozbudowywał inwestycję, która w przyszłości przybrała formę dzisiejszego Pasażu Apollo. Kompleks, odwiedzany najczęściej przez mieszczaństwo Poznania był stopniowo rozbudowywany, mieścił sceny teatralną i koncertową, pawilon kręgielni, liczne altany ogrodowe, muszlę koncertową i scenę letnią. W okresie swojej świetności był więc wspaniałym przykładem popularnego w tamtych czasach Établissement, czyli przedsiębiorstwa rozrywkowo-rekreacyjnego. W końcu XIX w. dużą salę zamieniono na restaurację i teatr, gdzie odbyły się pierwsze projekcje kinowe w Poznaniu. Zaprezentowano tu – przedstawiający Stary Rynek – pierwszy film dokumentalny nakręcony w mieście. Koncertował tu Ignacy Jan Paderewski.