...

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

Jedna z najpopularniejszych na świecie komedii autorstwa cenionego i szanowanego Robina Hawdona. „Ślub doskonały” to błyskotliwa historia o dylemacie miłosnym i odwiecznej walce serca z rozumem.

 

W dniu ślubu przed oczyma bohaterów stają egzystencjalne pytania: małżeństwo z rozsądku i pod społeczną presją? Czy może pełna szczęścia i radości wolność w otulinie prawdziwej miłości? Podczas spektaklu autor przedstawia nam siedem postaci, które przeżywają cały wachlarz emocjonalny. Niektóre historie bawią do łez, a inne dostarczają romantycznego wzruszenia…

Niesamowicie wartka akcja, błyskotliwe dialogi i doskonały humor sprawiają, że „Ślub doskonały” cieszy się nieustającą popularnością. Sztuka prezentowana była na najlepszych światowych scenach, m.in. na Broadwayu.

OBSADA:

  • Michał Milowicz / Marek Włodarczyk / Daniel Józek „Qczaj”
  • Edyta Herbuś
  • Anna Gzyra / Magdalena Górska
  • Daria Zawratyńska
  • Magdalena Waligórska / Olga Borys
  • Mateusz Łapka / Filip Orliński
  • Marcin Mroczek / Rafał Mroczek

 

Autor: Robin Hawdon

Reżyseria: Rafał Sisicki

Producent: Kamila Polak

Producent: Teatr Tu i Teraz Kamili Polak

Czas trwania spektaklu: ok. 2:20 (w tym przerwa)

 

 

30.12.24
poniedziałek
17:00
Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
Organizator: Adria Art
teatr
30.12.24
poniedziałek
20:15
Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
Organizator: Adria Art
teatr
18.01.25
sobota
16:00
Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
teatr
18.01.25
sobota
19:15
Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
teatr

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.

„Sprzedawca życzeń”

Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.

Tekst: Jacek Cygan

Reżyseria: Adam Ferency

Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Muzyka: Barbara Derlak

Obsada: Adam Ferency

Podobno mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Z tym kosmicznym tematem, z okazji 35-lecia swojej pracy artystycznej, zmierzy się jedyny i niepowtarzalny, Piotr Gąsowski! W multimedialnym, pełnym pikantnego humoru show, oprócz aktora będzie można zobaczyć, całą plejadę polskich, znanych i lubianych gwiazd. 

Kobiety i mężczyzn w postrzeganiu świata, okazywaniu emocji, rozwiązywaniu problemów, czy oczekiwań wobec partnera, dzielą mile świetlne – to fakt. Co zrobić, żeby jakoś ten dystans zmniejszyć i wspólnie -na planecie Ziemia- stworzyć szczęśliwy, harmonijny związek? Wydaje się to nierealne, a jednak!

Na wszystko jest sposób, a najlepszą „instrukcje obsługi" kosmitek i kosmitów zawarł przed laty w swoim światowym bestsellerze John Gray.

Kto z Nas nie miał tego poradnika przy łóżku, studiując wnikliwie poszczególne rozdziały, śmiejąc się do łez i na każdej stronie odnajdując fragmenty żywcem wyjęte z własnej codzienności... Dziś na scenie z tym wymagającym tematem zmierzy się sam Piotr Gąsowski. „Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus" w reżyserii Jakuba Przebindowskiego to multimedialne show pełne humoru, zabawnych anegdot i interakcji z publicznością, w którym oprócz Piotra Gąsowskiego, na ekranie będzie można zobaczyć całą plejadę polskich gwiazd. To będzie kosmiczne przeżycie dla każdego widza! Marsjanie i Wenusjanki, dajcie się porwać w przezabawną podróż po galaktyce damsko męskich relacji.

Gościnnie, w nagraniach filmowych występują:

Joanna Kołaczkowska oraz Joanna Kurowska, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Halina Bednarz, Izabela Dąbrowska, Martyna Kliszewska, Anna Modrzejewska, Andżelika Piechowiak, Janusz Chabior, Waldemar Błaszczyk, Władysław Grzywna, Sebastian Konrad, Albert Osik, Piotr Zelt. 

 

Autor: Paul Dewandre

Reżyseria:Jakub Przebindowski

Tytuł oryginału: Les Hommes viennent de Mars, les Femmes de Venus

Tłumaczenie: Witek Stefaniak

Muzyka: Igor Przebindowski

Scenografia: Witek Stefaniak

Kostiumy: Joanna Snopek

Zdjęcia: Rafał Olejniczak

Opracowanie graficzne: Piotr Grzegorzewski

Produkcja: Agencja Produkcyjna Palma Sp. z o.o.

Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą.

Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. „Klaps!” to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy.

B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.

Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa.

Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”.

 

Obsada:

  • Magdalena Lamparska
  • Marta Walesiak
  • Mateusz Damięcki

 

Reżyseria: John Weisgerber

Spektakl Teatru Polonia

Czas trwania: 140 minut z przerwą

Spektakl dla widzów od 18. roku życia

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors