Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację?
To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa.
Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu…
Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.
Obsada:
Katarzyna Skrzynecka
Janusz Chabior
Piotr Gąsowski
Reżyseria:
Tomasz Dutkiewicz
Czas trwania:
1 godz. 45 min
W Niespodziewanym powrocie Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce. W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira.
Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne – kłopoty z partnerami, rodzicami i dziećmi, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą!
Ważną postacią jest zwłaszcza syn głównego bohatera – w tej roli doskonale znany publiczności z wielu produkcji telewizyjnych i kinowych Tomasz Karolak. Aktor o dużym talencie komediowym z wejściem w postać też nie będzie miał problemu – w końcu synem jest od urodzenia!
Dokąd zabrną te wszystkie wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem? Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!
Jazzowa Bona – Artur i Ewa Żmijewscy w spektaklu muzycznym
Zapraszamy na premierę spektaklu muzycznego o Bonie Sforzy, z okazji 500-lecia jej zaślubin z Zygmuntem Starym. Artur Żmijewski i Ewa Żmijewska wystąpią w poemacie jazzowym Michała Zabłockiego z muzyką trzyosobowego zespołu jazzowego pod kierownictwem Kuby Stankiewicza. Będzie to pokaz wirtuozerii aktorskiej, wokalnej i instrumentalnej.
„Bona” to niesamowita historia jednej z najbardziej niezwykłych kobiet w historii Polski. Bona Sforza była włoską księżniczką, która stała się królową Polski poprzez małżeństwo z królem Zygmuntem I Starym. Wniosła ze sobą duży, pozytywny wpływ na kulturę, gospodarkę i politykę kraju.
Perspektywa wrażliwej kobiety oraz narratora – współczesnego Stańczyka – uzupełniona jest innymi bohaterami i spojrzeniami. Artur i Ewa Żmijewscy wcielają się bowiem w wiele postaci, co urozmaica narrację i sceniczną formę spektaklu.
Wyjątkowość projektu polega na połączeniu dwóch gatunków scenicznych. Koncert, skomponowany przez jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest jednocześnie kameralną formą teatralną. Muzyka z tekstem tworzą lekką, dowcipną, a zarazem wzruszającą opowieść o jednej z najbardziej intrygujących postaci w naszej historii.
Nie przegap tego wyjątkowego spektaklu. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety.
Wystąpią:
Ewa Żmijewska (Bona)
Artur Żmijewski (Narrator)
Kuba Stankiewicz (fortepian)
Wojciech Pulcyn (kontrabas)
Sebastian Frankiewicz (perkusja)
Tekst i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Kuba Stankiewicz
Poemat jazzowy jest autorstwa Michała Zabłockiego i Kuby Stankiewicza.
Producentem projektu jest Fundacja Poemat, a inicjatorem – Fundacja Bona.
Tytuł oryginalny: BONA. SFORZA D’ARAGONA. Czyli jak zaczęła i skończyła Królowa.
„My Baby, czyli rodzinny biznes”
Trzeba mieć zasady, prawda? Prawda! Chyba że ktoś w zamian zaproponuje posadę prezesa zarządu dochodowej firmy... Przed takim dylematem staje 40-letni Adam. Jaką decyzję podejmie? Jedno jest pewne – po drodze nie zabraknie niespodzianek, które rozbawią do łez!
Adam i Zosia są szczęśliwą parą przed czterdziestką, która postanowiła nie mieć dzieci. Jednak potomstwo może być jedynym sposobem, aby Adam przejął od swojej matki rodzinny biznes. A zegar biologiczny tyka…
„My Baby, czyli rodzinny biznes” to szalona, błyskotliwa komedia o ludzkich pragnieniach i namiętnościach. Sprawdź repertuar spektakli i zarezerwuj bilety online.
Obsada:
Ewa Gawryluk
Marta Wierzbicka / Katarzyna Ankudowicz
Michał Mikołajczak
Spektakl trwa 90 minut.
Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę! Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują… kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia – egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse.
Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent Dyrektora – młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem… DAJCIE MI TENORA! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy… W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!
Uwaga! Publiczności wolno będzie śmiać się basem lub sopranem – oby głośno i serdecznie!
Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl