...

Nadzieja

Czy można w jeden wieczór przygotować kolację, wyjść za mąż, pogodzić się z rodzicami i ukryć fakt, że właśnie zaczęło się rodzić? „Nadzieja” to dowcipne i wzruszające spojrzenie na rodzinne relacje, które rozgrzeje serce każdego widza.

Duet Anna Mucha i Jakub Wons zapraszają na niezwykłą komedię o trzypokoleniowej rodzinie, która próbuje się pogodzić. Spotkanie odbywa się w mroźną zimową noc, w starym domu na farmie. Choć wszyscy mają dobre chęci, to sytuacja bardzo szybko zamienia się w potok rodzinnych sprzeczek i zabawnych nieporozumień.

„Nadzieja” to lekka komedia z mądrym przesłaniem, która przypomina, że czasami serce wybiera najdłuższą, ale jedyną właściwą drogę do domu – miejsca miłości i rodzinnego zrozumienia.

Przygotuj się na wieczór pełen śmiechu, emocji i rodzinnych niespodzianek!

 

Obsada:

Paulina Holtz

Paweł Deląg

Grzegorz Wons

Emma Giegżno

Piotr Janusz

Hanna Turnau

 

Producent: Anna Mucha

Reżyseria: Jakub Wons

Autor: David S. Craig

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Kostiumy: Magdalena Sekrecka

Scenografia: Marek Idzikowski

Nie ma takich wydarzeń

(Nie) wszystko Ci oddam

Przygotuj się na niesamowitą dawkę śmiechu i szalonych przygód w spektaklu komediowym, który opowiada o granicach tego, czym można podzielić się z najbliższymi.

Miłość, przyjaźń, radość życia – czy potrzeba więcej, żeby czuć się dobrze i oddychać pełną piersią? Bohaterowie komedii zmierzą się z tym pytaniem w gąszczu zaskakujących wyznań, absurdalnych sytuacji i nieprzewidywalnych deklaracji. Komedia „(Nie) wszystko Ci oddam” to niepowtarzalna okazja do śmiechu, a zarazem refleksji, co sami byśmy zrobili, słysząc wyznanie: „Masz w sobie coś, bez czego nie potrafię żyć. Podzielisz się ze mną?”.

We współczesnej komedii napisanej przez popularnego austriackiego dramatopisarza Stefana Vögla poznamy mnóstwo zabawnych odpowiedzi na mniejsze i większe pytania, np. „Co można znaleźć na ostatnim piętrze najwyższego wieżowca w Warszawie?”, „Jak długo należy zapiekać pieczeń z cynaderek?”, „Czy współczesny człowiek jest gotów wspomóc najbliższą osobę drobną sumą pieniędzy, apartamentem w Barcelonie czy…” – no właśnie, czym jeszcze?

Zobacz spektakl komediowy „(Nie) wszystko Ci oddam” i przygotuj się na wieczór pełen dobrej zabawy. Sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety.

Obsada:
Katarzyna: Joanna Moro / Joanna Osyda
Diana: Magdalena Walach / Ewelina Ruckgaber
Adam: Paweł Okraska / Miron Jagniewski
Tadeusz: Bilguun Ariunbaatar / Dariusz Taraszkiewicz

Producenci:
Teatr Skene Warszawa – Łukasz Niezgoda i Ewa Rączy
Dom Kultury w Rawiczu

Partner spektaklu: Prom Kultury Saska Kępa
Polska prapremiera: 1 grudnia 2023 roku

Sztuka „Prezent urodzinowy” to znakomita farsa z zaskakującymi zwrotami akcji, której autorem jest Robin Hawdon (m.in. „Ślub doskonały”). Teraz możemy poznać tę historię w reżyserii Jerzego Bończaka i fenomenalnej obsadzie!
Londyński hotel, a w nim dwa apartamenty. Pomiędzy nimi drzwi umożliwiające swobodne przechodzenie z jednego pomieszczenia do drugiego.
Urzędnik w średnim wieku, po rozstaniu z żoną, chce przeżyć zaaranżowaną przez przyjaciela miłosną przygodę. Szukająca miłości poprzez agencję matrymonialną młoda, nieśmiała kobieta, czeka na randkę z idealnym kandydatem na męża.

Gdy mężczyzna szykuje się na spotkanie, okazuje się, że wynajęty apartament kryje w sobie wiele tajemnic… Pomimo zapewnień o prywatności drzwi dzielące oba apartamenty pozostają otwarte. W tym momencie rozpoczyna się seria niespodzianek. Kto zatem kryje się za drzwiami pokoju obok?

Wraz z rozwojem sytuacji poznajemy coraz to nowszych bohaterów, którzy mają w planach wyjątkowe randki w ciemno. Każdego z nowo przybyłych gości przyprowadza zdezorientowany boy, który – zamiast wyprostować całą sytuację – postanawia milczeć. Jednocześnie każdy z uczestników tego galimatiasu zastanawia się, gdzie schować nowo przybyłych, niechcianych gości.

Kiedy bohaterowie zorientują się, że coś tu nie gra, i jak zakończy się ten zaskakujący pobyt gości w hotelu?
Komedia wystawiana jest w bardzo nowoczesnej i bogatej scenografii, więc ważny jest tu każdy szczegół. Trzeba pozostać czujnym do samego końca!
Kup bilety na spektakl „Prezent urodzinowy” i przeżyj wyjątkowy wieczór pełen niespodzianek!
Obsada:
Liz: Katarzyna Skrzynecka / Katarzyna Pakosińska
Kate: Katarzyna Ptasińska / Dominika Kryszczyńska
Tony: Rafał Cieszyński / Lesław Żurek
Bob: Tomasz Dedek / Radosław Pazura
Dick: Waldemar Obłoza / Tomasz Schimscheiner
Reżyseria: Jerzy Bończak

„My Baby, czyli rodzinny biznes”

Trzeba mieć zasady, prawda? Prawda! Chyba że ktoś w zamian zaproponuje posadę prezesa zarządu dochodowej firmy... Przed takim dylematem staje 40-letni Adam. Jaką decyzję podejmie? Jedno jest pewne – po drodze nie zabraknie niespodzianek, które rozbawią do łez!

Adam i Zosia są szczęśliwą parą przed czterdziestką, która postanowiła nie mieć dzieci. Jednak potomstwo może być jedynym sposobem, aby Adam przejął od swojej matki rodzinny biznes. A zegar biologiczny tyka…

„My Baby, czyli rodzinny biznes” to szalona, błyskotliwa komedia o ludzkich pragnieniach i namiętnościach. Sprawdź repertuar spektakli i zarezerwuj bilety online.

 

Obsada:

Ewa Gawryluk

Marta Wierzbicka / Katarzyna Ankudowicz

Jarosław Boberek

Michał Koterski

Michał Mikołajczak

 

Spektakl trwa 90 minut.

Projekt „Kto pyta nie błądzi” zaprasza mieszkańców Poznania i okolic na serię inspirujących spotkań edukacyjnych. Celem projektu jest obalenie mitów naukowych i promowanie wiedzy w obszarach zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii.

„Kto pyta nie błądzi” – razem obalimy mity i zbudujemy społeczeństwo oparte na wiedzy i zrozumieniu. Projekt stworzył Zespół Syntez Materiałowych Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Kto pyta nie błądzi” oferuje mieszkańcom możliwość uczestnictwa w 24 spotkaniach z ekspertami. Spotkania te będą okazją do zdobycia rzetelnej wiedzy, obalenia szkodliwych mitów i wzmocnienia kompetencji cyfrowych uczestników. Dodatkowo eksperci odpowiedzą również na pytania zadane przez uczestników.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Interdyscyplinarne podejście do nauki: Spotkania pokrywają szeroki zakres tematów – od żywienia i urbanistyki po inżynierię i ochronę środowiska.
  • Dostęp do ekspertów: Uczestnicy będą mieli okazję zadawać pytania i otrzymywać rzetelne odpowiedzi od uznanych specjalistów.
  • Obalanie mitów: W dobie dezinformacji projekt stawia na edukację jako narzędzie walki z fake-newsami.
  • Bezpłatny dostęp do wiedzy: Wszystkie spotkania są bezpłatne, a na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają dostęp do publikacji i podcastów podsumowujących.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors