Aktualności

Otwarcie Kina Apollo w Poznaniu już wkrótce! Premierowe pokazy filmowe

Jedno z najbardziej fascynujących miejsc na mapie Poznania, czyli Kino Teatr Apollo, już 29 września zaprasza na otwarcie kina i premierowe pokazy filmowe! Podczas inauguracji zaprezentowane zostaną dwie tegoroczne produkcje – polska komedia „Teściowie 2” i amerykańsko-koreański melodramat „Poprzednie życie” (przedpremierowo!).

Tego dnia organizujemy także bezpłatny pokaz filmu „Teściowie” w sali widowiskowej. Dodatkowo wśród atrakcji znajdzie się oprowadzanie po budynku dla zainteresowanych mediów oraz Retro Party w stylu lat 20. XX wieku, z poczęstunkiem.

Kino Teatr Apollo – krótka historia

Kino Teatr Apollo od ponad 170 lat wzbogaca krajobraz Poznania o imponującą kulturalną przestrzeń. W tym czasie budynek doświadczył długiej ewolucji. W 1846 roku powstał jako Ogród Rozrywkowy Odeon. Zaledwie dwa lata później miejsce to odwiedził Juliusz Słowacki. W drugiej połowie XIX wieku przekształcony został w Pasaż Apollo, skupiający w jednym miejscu sale teatralne i koncertowe, restaurację, altany ogrodowe oraz sceny plenerowe.

XX wiek był szczególnie istotny dla dalszego rozwoju Kino Teatru Apollo. Wystąpiło tu wiele wybitnych osobowości ze świata kultury (m.in. Ignacy Jan Paderewski, a później także Eugeniusz Bodo), a w wyniku przebudowy działalność rozpoczęło kino Metropolis. Po wybuchu drugiej wojny światowej nazwę kina zmieniono na Teatr Varietes Metropol, a w 1945 roku budynek spłonął. Rola, jaką odegrał dla kulturalnego życia miasta, nie została na szczęście zapomniana.

Nowe stulecie przyniosło długo wyczekiwane zmiany w obrębie placówki. Remont ukończony w 2005 roku przypomniał o dawnej świetności budynku oraz jego pierwotnych założeniach. Długą tradycję Kino Teatru Apollo podkreślają wnętrza utrzymane w stylu epoki art déco oraz różnorodny repertuar wydarzeń kulturalnych.

Otwarcie Kina Apollo – pokazy filmowe

29 września tego roku w Kino Teatrze Apollo odbędzie się niezwykle ważna dla historii obiektu uroczystość ponownego otwarcia kina Apollo. Goście wieczoru będą mogli obejrzeć tegoroczny film komediowy „Teściowie 2” w reż. Kaliny Alabrudzińskiej oraz amerykańsko-koreański dramat (przedpremierowo!) „Poprzednie życie” w reż. Celine Song.

Film „Teściowie 2”, podobnie jak pierwsza część komedii, porusza kwestię małżeństwa i wszystkich wynikających z niego zawiłych relacji oraz towarzyszących mu trudności w niezwykle komiczny sposób. W obsadzie obejrzymy Maję Ostaszewską, Izabelę Kunę, Adama Woronowicza oraz Andrzeja Zielińskiego.

Po wyjątkowo ciepłym przyjęciu „Teściów” przez widzów, w salach teatralnych całej Polski, zaczął gościć spektakl „Wstyd”, będący teatralną adaptacją historii o nietypowym weselu i jeszcze bardziej nietypowych rodzicach niedoszłej pary młodej.

Druga z propozycji ma zaplanowaną polską premierę kinową na 13 października 2023 roku. Kino Apollo oferuje swoim widzom przedpremierowy pokaz melodramatu „Poprzednie życie”, opowiadającego historię dwóch przyjaciół z dzieciństwa, spotykających się po latach, by spędzić ze sobą cały tydzień. W rolach głównych Greta Lee oraz Teo Yoo.

Widzowie, którzy chcą nadrobić „Teściów” (2021), będą mogli uczestniczyć w darmowym seansie, który odbędzie się w dużej sali.

29 września podczas specjalnej projekcji tegorocznych tytułów widzom towarzyszyć będzie duch minionej epoki, gdy kino Metropolis było ekskluzywnym miejscem spotkań poznańskich pasjonatów sztuki filmowej.

Podczas Retro Party, oprócz muzyki z lat 20. XX wieku, na przybyłych gości czekać będzie lampka szampana, słodki poczęstunek oraz inne niespodzianki. Zapraszamy również do klimatycznej Café Bodo.

Otwarcie kina Apollo – rozpiska godzinowa

16.30 – prowadzanie po budynku Kino Teatru Apollo (dla mediów)

17.00 – Retro Party + poczęstunek – wstęp darmowy

18.00 – pokaz filmu „Teściowie 2”, 2023 (sala kinowa)

18.00 – pokaz filmu „Teściowie”, 2021 (sala widowiskowa) – wstęp darmowy

20.15 –  pokaz filmu „Poprzednie życie”, 2023 (sala kinowa)

Aby otrzymać bilety na bezpłatny pokaz filmowy należy przesłać zgłoszenie na adres e-mail: kasa@kinoapollo.pl w treści podając swoje imię, nazwisko oraz ilość biletów (maksymalnie 4 bilety w jednym zgłoszeniu).

Bilety na „Teściowie 2”, „Poprzednie życie” oraz inne pokazy filmowe z repertuaru kina Apollo, można zakupić na stronie https://kinoapollo.pl/kino/.

Kino Teatr Apollo – spektakle, repertuar, bilety

Kino Teatr Apollo zaprasza również na spektakle teatralne w doborowych obsadach. Na poznańskiej scenie pojawią się komediowe przeboje ostatnich lat, takie jak „Pikantni”, „Dobrze się kłamie”, „Porwanie”, „Prawda”, „Berek, czyli upiór w moherze 2”, a także gorące propozycje, czyli „Ślub doskonały”, „Klaps! 50 twarzy Greya” i „Testosteron”.

Zarezerwuj bilety do Kino Teatru Apollo i zobacz na żywo fenomenalnych aktorów w wyjątkowo klimatycznej przestrzeni kulturalnej!

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali
Za oknem coraz cieplej, chętniej spędzamy czas na zewnątrz, ale mimo to zachęcamy do odwiedzenia Kino Teatru Apollo po kinowe nowości i najlepsze wydarzenia. Gwarantujemy, że nie zabraknie dobrego  humoru! Poznań odwiedzi Igor Kwiatkowski ze swoim nowym programem.  Sprawdź czym jeszcze zaskoczymy Cię w tym tygodniu! Spis treści: Seanse kinowe w Kino Teatrze Apollo Szkoła...
Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka
Mamy nadzieję, że odpoczęliście w święta i macie chęć na sporą dawkę rozrywki oraz ciekawych propozycji filmowych. Zobaczcie, co Was czeka w tym tygodniu! Spis treści: Seanse na małym ekranie W tym tygodniu na ekranie naszego kina oprócz kolejnych seansów filmu Budda. Dzieciak ‘98 (02.04.2024), genialnej francuskiej komedii Test na teściów (03.04 i 04.04.2024) oraz...
Miedzynarodowy dzien teatru
Międzynarodowy Dzień Teatru, upamiętniany co roku 27 marca, jest wyjątkowym dniem dla miłośników sztuki scenicznej na całym świecie. Jest to czas, kiedy ludzie z różnych kultur i narodowości łączą się, aby celebrować sztukę teatru i jej znaczenie dla społeczeństwa. Spis treści: Kiedy obchodzimy międzynarodowy dzień teatru? Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest corocznie 27 marca. Jest...
berek czyli upior w moherze 2
Kinowe premiery i ostatni dzwonek na niektóre seanse. No i oczywiście najlepsze komediowe spektakle, na których nie może Was zabraknąć. A wszystko to już w tym tygodniu! Przekonajcie się sami, co dla Was przygotowaliśmy! Spis treści: Seanse filmowe w Kino Teatrze Apollo Za duży na bajki 2 Jeszcze w tym tygodniu macie okazję zobaczyć drugą...
Damięcka_Łukasiewicz
W nadchodzącym tygodniu, od 11 do 17 marca 2024 roku, Kino Teatr Apollo zaprasza na bogaty program filmowy, teatralny i muzyczny, który zadowoli gusta najróżniejszej publiczności. Od epickiej przygody w filmie „Diuna: część druga”, przez rodzinne zamieszanie w „Test na teściów”, po lato pełne tajemnic w „Za duży na bajki 2” i historyczne przepychanki w...
Oscarowe_filmy_krótkometrażowe
Już niedługo 8 marca! Zobacz, jakie seanse i spektakle mamy dla Was między innymi w tym wyjątkowym dniu. Wieczór w Kino Teatrze Apollo to idealne miejsce do celebrowania Dnia Kobiet. Oczywiście mamy też kilka innych niespodzianek… Gorąco zapraszamy! Spis tresci: Seanse kinowe w Kino Teatrze Apollo Diuna: Część druga W tym tygodniu mamy dla Was...
1026x683 (2)
SPIS TREŚCI: Kilka lat temu światło dzienne ujrzała pierwsza część „Diuny”, która szybko stała się kinowym hitem, oczarowując widzów na całym świecie. Adaptacja kultowej powieści Franka Herberta nie jest jednak tematem nowym – wcześniej swoje wizje próbowali zrealizować tacy twórcy jak David Lynch czy Alejandro Jodorowsky. To jednak dzieło Denisa Villeneuve’a zdołało zrealizować potencjał zawarty...
1140x500 Apollo (77)
Ten tydzień będzie obfitował w seanse długo wyczekiwanej premiery kinowej i komediowe spektakle, na których nie może Cię zabraknąć. Jeśli chcesz się oderwać od codzienności i przeżyć niezapomniane chwile oraz masę pozytywnych emocji – zapraszamy do Nas! SPIS TREŚCI: Ostatnia szansa na seans w Kinie Apollo „Sami swoi. Początek.” Jak zaczął się najbardziej znany, polski...
Dzien Kobiet Poznan Kino Teatr Apollo
Dzień Kobiet w Kino Teatrze Apollo będzie obchodzony z wyjątkowym rozmachem. To dzień, w którym pragniemy uczcić i docenić kobiece doświadczenia, siłę i różnorodność. Na ten szczególny dzień, 8 marca, zaplanowano wyjątkowe seanse filmowe, spektakle teatralne i inne atrakcje, które mają na celu zainspirować, rozbawić oraz skłonić do refleksji. SPIS TREŚCI SEANSE FILMOWE W DZIEŃ...
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors