Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Melo-nie-dramat” z udziałem niezrównanego satyryka, poety, aktora i gitarzysty – Andrzeja Poniedzielskiego. Podczas noworocznego występu artyści dostarczą nam mnóstwo rozrywki i pięknych chwil przygotowanych specjalnie na tę okazję.
Andrzej Poniedzielski – znany zarówno z twórczości satyrycznej, jak i jako autor piosenek dla wielu artystów – tym razem przygotował program na nowy rok. „Melo-nie-dramat” to koncert, w którym Poniedzielski łączy swoje niezwykłe poczucie humoru i przemyślenia o świecie. To dawka inteligentnej satyry, która z pewnością rozśmieszy i zachęci do refleksji.
Andrzej Poniedzielski, choć żartuje, że nie potrafi śpiewać, nie zawodzi swoich fanów i razem z Sylwią Różycką tworzy magiczną atmosferę na scenie. Podczas wieczoru nie zabraknie akompaniamentu Pawła Jabłońskiego, Tomasza Piątka i Piotra Górki, którzy wzbogacą tę muzyczno-literacką podróż.
Podczas koncertu usłyszymy znane standardy w zupełnie nowych aranżacjach ze słowami Andrzeja Poniedzielskiego. To program zrealizowany specjalnie na potrzeby nowego roku, który obiecuje mnóstwo humoru, satyry i niezapomnianej muzyki!
Wystąpią:
Sylwia Różycka – śpiew
Andrzej Poniedzielski – prowadzenie, śpiew
Paweł Jabłoński – fortepian
Tomasz Piątek – klarnet, klarnet basowy
Piotr Górka – kontrabas
Wiedeńskiej Operetki Czar cz. 2 : Pozdrawiamy Wiedeń.
Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń.
Cudowny świat operetki przepełni spotkanie z melodiami Wiednia.
Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki...
Przepiękne głosy... Przepiękny koncert.
Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?
Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji , trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit. Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką.
Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu.
Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy - przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji.
Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc "muzyczny klan" wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu.
Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy i Karagandy.
Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe.
"Pozdrawiamy Wiedeń" - ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów!
Serdecznie zapraszamy!
Wykonawcy:
Anna Kutkowska-Kass - sopran koloraturowy,
Emilia Klimczak - sopran,
Darek Pietrzykowski - tenor,
Piotr Pastuszka - tenor
Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi: p. Adam Manijak.
Adam Manijak - fortepian, kierownictwo muzyczne. zespół instrumentalny.
Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa - Krystyna Pietranek-Kulis. Nasi Artyści występują w największych polskich i światowych salach koncertowych.
Jak mawiał Bogusław Kaczyński: "Ten repertuar oraz jego wykonanie jest gwarancją satysfakcji widzów.
" Przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości.
Po koncercie spotkanie z Artystami, rozmowy, wspólne zdjęcia, podpisywanie płyt!
Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia z wieczornej gali, które pozostaną we wspomnieniach na długo.
Zapraszamy fanów dobrej muzyki.
Czas trwania koncertu 120 minut.
Najzabawniejsza formacja na polskiej scenie muzycznej, w składzie: Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus i Piotr Gąsowski, zaprasza na jubileuszowe koncerty. Z towarzyszeniem zespołu na żywo artyści zaprezentują swoje wyjątkowe połączenie muzyki estradowej, kabaretowej i lirycznej, które od lat bawi i zachwyca publiczność.
„Tercet, czyli kwartet” to prawdziwi mistrzowie pastiszu, którzy w zabawny sposób interpretują zarówno polskie, jak i światowe przeboje, korzystając z tłumaczeń i tekstów wybitnych autorów, takich jak Młynarski, Kofta, Cygan czy Sosnowski. W trakcie jubileuszowego występu nie zabraknie znanych i lubianych wiązanek muzycznych, m.in. włoskich, hiszpańskich, złotych przebojów, a także utworów Krzysztofa Krawczyka. Całość spaja niezwykłym dowcipem Piotr Gąsowski, który w mistrzowski sposób łączy muzykę z anegdotami i błyskotliwymi dygresjami.
To wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy widzom 120 minut świetnej zabawy, wspomnień i niezapomnianych emocji. Bilety na jubileuszowe koncerty już w sprzedaży – nie przegap tej niezrównanej zabawy z najlepszymi na polskiej scenie!
Wystąpią:
Robert Rozmus
Cafe Bodo
Przenieś się do warszawskiej kawiarni przy ulicy Foksal 17, w której czas stanął w miejscu, a muzyka i elegancja międzywojennej Polski wciąż żyją. W tej czarującej atmosferze nie zabraknie dowcipów, pięknej muzyki i wzruszeń, które rozgrywają się przy zapachu kawy, szalów boa, kapeluszy i fraków.
„Cafe Bodo” to niezwykły koncert, w którym Eugeniusz Bodo i Hanka Ordonówna ożywają na scenie, śpiewając swoje największe przeboje: „Całuję twoją dłoń, madame”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Na pierwszy znak”.
Znakomici artyści wcielają się w role słynnych postaci. Tadeusz Seibert, finalista dziesiątej edycji „The Voice of Poland”, występuje jako tytułowy Bodo, a Emilia Czekała zachwyca swoim głosem jako Hanka Ordonówna. Całość dopełniają sentymentalne dźwięki Orkiestry Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały, które wprowadzą nas w magiczny nastrój tamtych lat.
„Cafe Bodo” to więcej niż koncert – to wieczór pełen magii, muzyki i nostalgii, który pozwoli na chwilę zapomnieć o dzisiejszym świecie i przenieść się w magiczny świat przedwojennej Warszawy. Przyjdź i poczuj ten niezwykły klimat razem z nami!
Wystąpią:
Tadeusz Seibert – Bodo
Emilia Czekała – Ordonka
Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
kasa@kinoapollo.pl