„Dwoje na huśtawce”
Teatr Gudejko, odpowiedzialny za hity takie jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” i „Między łóżkami”, zaprasza na słodko-gorzką komedię romantyczną o parze młodych, zagubionych ludzi. Co ich połączy? Z czym będą musieli się zmierzyć? „Dwoje na huśtawce” od lat bawi i wzrusza widzów w całej Polsce.
Romantyczna, zabawna i przejmująca historia dwójki nieznajomych, którzy trafiają na siebie w przełomowych momentach swojego życia. Ona – tancerka, on – prawnik. Oboje zmagają się z silnymi emocjami, sprzecznymi marzeniami i pragnieniami. Ich życia przypominają huśtawkę rozbujaną pomiędzy skrajnościami. Czy coś ich połączy?
Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski tworzą na scenie wyrazisty duet, który przyciąga swoją naturalnością i głębią. To wypełniona dobrym humorem opowieść o tęsknocie, miłości i poszukiwaniu własnej ścieżki wśród życiowych dylematów.
Sprawdź repertuar, zarezerwuj bilety i zobacz z bliskimi „Dwoje na huśtawce”.
Obsada:
opracowanie i reżyseria: Jerzy Gudejko
Czas trwania: 2 godziny 15 minut z przerwą
„Prywatna klinika” to szalona farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę! Lekka fabuła, wyraziste postaci i fenomenalna obsada zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie.
Akcja skupia się wokół Harriet, rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje swoje finansowe problemy dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza.
Pewnego dnia jeden z mężczyzn zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet niespodziewanie pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna, wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome, zdradzane małżonki. Z biegiem czasu komedia staje się̨ prawdziwym rollercoasterem emocji pełnych pomylonych tożsamości, zdrad i arcyśmiesznych dialogów!
Sztuka, napisana przez mistrzów gatunku Johna Chapmana i Dave’a Freemana w 1983 roku, nie straciła na aktualności, a jej humor i satyra na damsko-męskie relacje nadal bawią kolejne pokolenia widzów. „Prywatna Klinika” to gwarantowana dawka śmiechu i doskonała rozrywka dla każdego, kto pragnie w teatrze dobrze się bawić.
Obsada:
Alek – Tomasz Oświeciński
Harriet – Katarzyna Kołeczek / Dominika Majewska
Anna – Monika Mazur / Dominika Majewska / Anna Jarosik
Gordon – Rafał Cieszyński / Andrzej Deskur/ Łukasz Płoszajski
Magda – Alżbeta Lenska/ Katarzyna Anzorge
Mildred – Katarzyna Bujakiewicz / Katarzyna Anzorge
Ryszard – Paweł Koślik / Wojciech Solarz
Reżyser – Grzegorz Reszka
Scenariusz – John Chapman & Dave Freeman
Tłumacz – Elżbieta Woźniak
Scenografia i kostiumy – Agnieszka Sasim
Wyobraź sobie sytuację, w której nagle odkrywasz, że jesteś kimś zupełnie innym niż dotychczas. Twój uporządkowany świat wywraca się do góry nogami, podczas gdy desperacko próbujesz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: kim tak naprawdę jestem?
Bohater sztuki autorstwa Sébastiena Thiéry’ego odkrywa nagle, że jest kimś zupełnie innym. Ma inny zawód, inne ubrania i książki w mieszkaniu, on i żona inaczej się nazywają, a nawet mają dorosłe już dziecko. Świat w osobie Policjanta i Lekarza próbuje mu wmówić, że jest panem Schmittem, a zaprzeczenie temu może się dla niego źle skończyć... „Pan Schmitt” zaczyna lawirować i udaje kogoś, kim nie jest. Jednocześnie usiłuje nie zdradzić samego siebie i tego, w co wierzy. Mnożą się przez to absurdalne sytuacje, a także zabawne nieporozumienia.
Czy istnieją granice kompromisu, na jaki człowiek zdolny jest pójść dla świętego spokoju? Do czego można się posunąć w imię ładu społecznego? Jak długo i do jakiego stopnia można robić teatr z własnego życia?
Zarezerwuj bilety na spektakl „Kim jest pan Schmitt?” i przekonaj się, jak poradzi sobie nasz bohater w tej groteskowej, a zarazem przekomicznej sytuacji!
Obsada:
Michał Piela
Alma Asuai
Autor: Sébastien Thiéry
Reżyser: Aldona Figura
Przekład: Irma Helt
Producent: Wydział Produkcji Karol Bytner
Komedia teatralna „Wyjątkowy prezent” to niezwykła podróż przez tajemnice przyjaźni, miłości i… nietrafionych prezentów. Eric kończy 50 lat, a jego żona Sabine postanowiła uczcić tę wyjątkową rocznicę kameralną kolacją w towarzystwie najlepszego przyjaciela i wspólnika – Gilles’a. Jeden kłopotliwy prezent zamieni spokojny wieczór w pełny zwrotów akcji wir zdarzeń!
Co podarować człowiekowi, który zdaje się mieć już wszystko i z którym łączy nas ponad trzydzieści lat przyjaźni? Nieśmiertelne skarpetki, krawat czy może coś bardziej wyszukanego? Decyzja nie jest łatwa, a jeden odważny i drogi prezent może zrujnować nie tylko urodzinową imprezę, ale także może wpłynąć na dalszą przyjaźń i relacje rodzinne.
W tym pełnym zwrotów akcji spektaklu jubileuszowy wieczór okaże się mniej spokojny, niż pierwotnie planowano. Przygotujcie się na wieczór pełen śmiechu, emocji i zaskakujących zwrotów akcji, bo „Wyjątkowy prezent” to więcej niż tylko teatralna opowieść – to prawdziwe doświadczenie na scenie, które zmusza do refleksji nad naturą relacji międzyludzkich.
Obsada:
Aleksandra Popławska
Marcin Bosak
Jan Wieczorkowski
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Tłumaczenie: Witek Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Plakat: Tomasz Englert
Make-up: Katarzyna Rawska
Kierownik produkcji: Marta Gierzyńska
Młody, wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona i bezrobotny kumpel – lokator oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Napięcie rośnie z każdą chwilą!
Co gorsza – w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia, pozostawiając na twarzy bohatera wąsik. Nowy zarost nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wąs pozwala chłopakowi wreszcie zmienić się w mężczyznę, choć nie jest to łatwa droga…
Dobrego zakończenia można się spodziewać, a o co chodzi z tym wąsikiem – dowiecie się, oglądając przezabawny spektakl.
Reżyseria: Jan Jankowski
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl