...

Klaps! 50 twarzy Greya

Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. „Klaps!” to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy.

B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.

Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa.

Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”.

 

Obsada:

  • Magdalena Lamparska
  • Marta Walesiak
  • Mateusz Damięcki

 

Reżyseria: John Weisgerber

Spektakl Teatru Polonia

Czas trwania: 140 minut z przerwą

Spektakl dla widzów od 18. roku życia

Nie ma takich wydarzeń

„Sprzedawca życzeń”

Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.

Tekst: Jacek Cygan

Reżyseria: Adam Ferency

Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Muzyka: Barbara Derlak

Obsada: Adam Ferency

Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację?

To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa.

Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu…

Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to  faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.

 

Obsada:
Katarzyna Skrzynecka
Janusz Chabior
Piotr Gąsowski

Reżyseria:
Tomasz Dutkiewicz

Czas trwania:
1 godz. 45 min

Żona potrzebna od zaraz

Z żoną źle, bez żony jeszcze gorzej. Zwłaszcza jeśli od niej zależy ważny awans. Bohater spektaklu „Żona potrzebna od zaraz” postanawia sprostać wymaganiom szefa – i to za wszelką cenę!

Życie singla skupionego na karierze zawodowej niespodziewanie się komplikuje. Jego konserwatywny przełożony, przed udzieleniem mu awansu, pragnie wreszcie poznać jego małżonkę. Wydaje się, że brak żony jest teraz największym problemem.

Los jednak bywa przewrotny. Dlatego zamiast braku żony szybko źródłem trudności staje się ich nadmiar. Sytuacja się komplikuje, napięcie rośnie, a szanse na awans maleją z każdą chwilą… Na szczęście na żony (nawet cudze!) zawsze można liczyć.

 

Obsada:

Maria Pakulnis
Magdalena Wójcik
Michalina Sosna / Andżelika Piechowiak

Anna Matysiak / Ewa Jakubowicz

Michał Mikołajczak

Marcin Troński

 

Autor: Edward Taylor
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok

Czas trwania spektaklu: 120 minut plus przerwa

Gwiazdorska obsada i historia, której długo nie da się zapomnieć. Miłość, tęcza i moherowy beret, czyli „Berek, czyli upiór w moherze 2” to przepis na udany wieczór!

Dwoje sąsiadów, dwa przeciwieństwa. Z jednej strony wielkomiejski gej, z drugiej kobieta z czasów niedzisiejszych, przywiązana do tradycyjnych wartości. Po latach wojny i nienawiści połączyła ich przyjaźń. Niestety, obecność Anny w życiu Pawła doprowadza jego związek do rozpadu. Co robić? Jak delikatnie zasugerować sąsiadce, że miarka się przebrała? A może znaleźć jej nowe zajęcie? 

Mężczyzna zaczyna działać. Poszukiwania prowadzi w portalu randkowym – nowy mężczyzna dla Anny powinien załatwić sprawę. Pech chce, że sąsiadka zza ściany wpada na identyczny pomysł: powodowana wyrzutami sumienia szuka partnera dla Pawła. 

Szykują się dwie randki w ciemno, a wraz z nimi niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa!

Obsada: 

  • Ewa Kasprzyk 
  • Julia Chatys 
  • Daniel Olbrychski 
  • Antoni Pawlicki 
  • Kamil Kula / Cezary Kaźmierski
  • Łukasz Płoszajski / Damian Kulec

 

Czas trwania: 2 godziny i 15 minut przerwy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors