Najnowsza odsłona spektaklu wpisanego do Księgi rekordów Guinnessa! Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone nożyczki” – utwór cieszący się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50 lat.
"Dajcie mi tenora!" to szalona komedia o... narodzinach gwiazdy. Kilkadziesiąt minut rewelacyjnej zabawy, toczącej się w zwariowanym środowisku artystycznym.
Obsada:
Marek Kaliszuk / Artur Chamski
Katarzyna Żak / Katarzyna Skrzynecka / Elżbieta Romanowska
Olaf Lubaszenko / Grzegorz Halama / Jacek Lenartowicz
Wojciech Wysocki
Marta Marzęcka / Marta Wierzbicka
Katarzyna Zielińska / Andżelika Piechowiak
Hiroaki Murakami / Łukasz Gosławski
Anna Gornostaj / Halina Bednarz
Anna Mucha i Jakub Wons (twórcy spektaklu „O mało co” i „Przygoda z ogrodnikiem) zapraszają na najnowszą, nieprzyzwoicie zabawną komedię teatralną tylko dla dorosłych!
Adam to młody mężczyzna, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez wielkie „O”. Zaraz zostanie Ojcem! I wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najbliższy przyjaciel — Wacław. Wacław to… penis.
Błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach i wystawiający swojego właściciela na wiele prób. Adam prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspólnie zastanawiają się, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem. Rolę mentora w tych zagadnieniach pełni… Wacław. W napięciu oczekiwania na potomka pojawia się oczywiście chwila słabości, którą skrzętnie chce wykorzystać Wacław, namawiając Adama do „złego”.
„Wacław rządzi!” to podszyta pikantnym humorem komedia, w której kryje się prawda o lękach i obawach człowieka, mającego sprostać arcyważnemu zadaniu — ojcostwu.
Zarezerwuj swoje bilety i skorzystaj z okazji do niezapomnianego spotkania z Wacławem!
Spektakl dla widzów powyżej 18. roku życia.
Obsada:
Maurycy Popiel (Adam)
Wojciech Medyński (Wacław)
Reżyseria: Jakub Wons
Producent: Anna Mucha
Plakat: Jan Wawrynkiewicz
„Boeing Boeing” to komediowy hit teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, który od lat przyciąga tysiące widzów. W 1991 roku sztuka została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawiany spektakl w historii.
„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.
Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
kasa@kinoapollo.pl