Zapraszamy na pełną humoru i niespodzianek komedię teatralną „Lekko nie będzie”. To spektakl, który bawi i zmusza do refleksji nad tym, jak nasze teorie różnią się od praktyki – szczególnie w życiu miłosnym.
Główni bohaterowie w sztuce „Lekko nie będzie”, autorstwa Jeana-Claude’a Islerta, wplątują się w związki, które charakteryzuje duża różnica wieku. Eduardo to stateczny wykładowca, który romansuje ze sprytną studentką Sarah. Marion to była żona Eduarda, która zakochuje się w młodszym partnerze, a ich córka Julie ma starszego narzeczonego Marco, zafascynowanego sztuką i życiem artystę.
Los potrafi pisać najbardziej nieprzewidywalne scenariusze, a największe absurdy zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Przekonajcie się, że miłość i związki mogą być pełne niespodzianek, a problem różnicy wieku w związkach to tylko jedna z wielu ciekawych teorii, którą weryfikuje życie.
Obsada:
Jan Jankowski/Tomasz Sapryk
Katarzyna Grabowska/Natalia Smagacka
Andżelika Piechowiak/Małgorzata Sadowska
Milena Staszuk/Adrianna Dorociak/Paulina Lasota Kacper Kuszewski/Sambor Czarnota
Autor: Jean-Claude Islert
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Tłumaczenie: Witold Stefaniak
Scenografia: Witek Stefaniak
Kostiumy: Joanna Snopek
Asystentka reż.: Andżelika Piechowiak
Charakteryzacja: Mira Wojtczak
Opracowanie muzyczne: Tomasz Sapryk
Ruch sceniczny: Tomasz Borkowski
Zdjęcia: Rafał Olejniczak
Opracowanie graficzne: Piotr Grzegorzewski
Czas trwania: 140 minut
Jazzowa Bona – Artur i Ewa Żmijewscy w spektaklu muzycznym
Zapraszamy na premierę spektaklu muzycznego o Bonie Sforzy, z okazji 500-lecia jej zaślubin z Zygmuntem Starym. Artur Żmijewski i Ewa Żmijewska wystąpią w poemacie jazzowym Michała Zabłockiego z muzyką trzyosobowego zespołu jazzowego pod kierownictwem Kuby Stankiewicza. Będzie to pokaz wirtuozerii aktorskiej, wokalnej i instrumentalnej.
„Bona” to niesamowita historia jednej z najbardziej niezwykłych kobiet w historii Polski. Bona Sforza była włoską księżniczką, która stała się królową Polski poprzez małżeństwo z królem Zygmuntem I Starym. Wniosła ze sobą duży, pozytywny wpływ na kulturę, gospodarkę i politykę kraju.
Perspektywa wrażliwej kobiety oraz narratora – współczesnego Stańczyka – uzupełniona jest innymi bohaterami i spojrzeniami. Artur i Ewa Żmijewscy wcielają się bowiem w wiele postaci, co urozmaica narrację i sceniczną formę spektaklu.
Wyjątkowość projektu polega na połączeniu dwóch gatunków scenicznych. Koncert, skomponowany przez jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest jednocześnie kameralną formą teatralną. Muzyka z tekstem tworzą lekką, dowcipną, a zarazem wzruszającą opowieść o jednej z najbardziej intrygujących postaci w naszej historii.
Nie przegap tego wyjątkowego spektaklu. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety.
Wystąpią:
Ewa Żmijewska (Bona)
Artur Żmijewski (Narrator)
Kuba Stankiewicz (fortepian)
Wojciech Pulcyn (kontrabas)
Sebastian Frankiewicz (perkusja)
Tekst i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Kuba Stankiewicz
Poemat jazzowy jest autorstwa Michała Zabłockiego i Kuby Stankiewicza.
Producentem projektu jest Fundacja Poemat, a inicjatorem – Fundacja Bona.
Tytuł oryginalny: BONA. SFORZA D’ARAGONA. Czyli jak zaczęła i skończyła Królowa.
Czy masz odwagę odkryć, co dzieje się po zmroku na 16 piętrze w najwyższym biurowcu miasta? Gdy wszystko inne cichnie, tam zaczyna się prawdziwa akcja. Dwaj przyjaciele zostają wplątani w wydarzenia, w których stają twarzą w twarz z niebezpiecznymi gangsterami. Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, humor i napięcie sięgają zenitu!
W „Tajemnicy 16 piętra” wszystko jest możliwe. Historia zaczyna się od niewinnego spotkania, które przeradza się w pełną adrenaliny przygodę. Dwaj bohaterowie, przypadkowo wplątani w kłopoty, muszą stawić czoła bezwzględnym przestępcom.
To jednak dopiero początek. Każdy zwrot akcji prowadzi do kolejnych tajemnic, intryga goni intrygę, a kryminalna historia przeplata się z refleksjami o damsko-męskich relacjach. Czy masz odwagę zanurzyć się w wir szalonej przygody, w której każdy krok to niespodzianka?
UŻYWANE SĄ EFEKTY STROBOSKOPOWE!
Obsada:
Michał Żurawski / Mariusz Ostrowski
Tomasz Borkowski
Michał Sitarski / Dominik Bąk
Piotr Miazga
Piotr Ligienza / Maciej Mikołajczyk
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Scenariusz i reżyseria: Jarosław Grzelka
Spektakl od 16 roku życia.
Podczas spektaklu używane są efekty stroboskopowe.
Pogodne letnie popołudnie. Czarujący Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać „O sole mio!”, czyli „o słońce moje!”.
W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament. Niespodziewanie spotka się w nim trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie… Dość. Trudno doprawdy zrozumieć, kto jest kim i, co gorsza, kto jest z kim. Kolejne minuty przed rozpoczęciem wielkiego koncertu upływają nieubłaganie… Czy wielki koncert trzech tenorów może się odbyć z tylko jednym tenorem? Albo z czterema? Lub w ogóle bez nich?
Impresario Henry Saunders ma niełatwe zadanie – okiełznać wybujałe ego operowych gwiazd. Czy zdoła to zrobić? Rodzi się pytanie, czy wybujałe ego operowych gwiazd zapanuje samo nad sobą. Co się stanie, jeśli chaos i destrukcja, towarzyszące rozkapryszonym gwiazdom, zdołają osiągnąć „wysokie C”? Może właśnie w Paryżu nieposkromieni tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo – jak wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!
„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” to zakręcona farsa w klasycznym stylu autorstwa mistrza gatunku – Kena Ludwiga. Na widzów czeka karuzela pomyłek i nieoczekiwanych „qui pro quo”. Na dokładkę galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, zaś na deser… szalone tempo i salwy śmiechu w rytmie największych operowych hitów.
A to jeszcze nie wszystko! Imponująca scenografia, parada stylowych kostiumów (jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało)… Zarezerwuj bilety i sprawdź, jakie inne niespodzianki kryje w sobie „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!”.
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen zabawy, miłości oraz śpiewu!
Obsada:
Mateusz Banasiuk
Tomasz Dutkiewicz
Jan Jankowski
Artur Chamski
Małgorzata Sadowska
Magdalena Wójcik / Anna Gzyra
„Boeing Boeing” to komediowy hit teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, który od lat przyciąga tysiące widzów. W 1991 roku sztuka została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawiany spektakl w historii.
Sztuka opowiada historię Maksa, któremu wydaje się, że wie, jak korzystać ze wszystkich zalet poligamii, unikając jednocześnie jej wad.
Za pomocą międzynarodowego rozkładu lotów bohater utrzymuje relacje z trzema narzeczonymi naraz. W jaki sposób? Otóż każda z nich jest stewardessą w innej linii lotniczej. Pewnego dnia los płata Maksowi figla. Minimalne zmiany w rozkładach lotów sprawiają, że wszystkie narzeczone zjawiają się u bohatera niemal w tym samym momencie.
Jak bohater z tego wybrnie? Czy pomoże mu niestroniąca od sarkastycznych uwag służąca Nadia? Jakie miejsce w tej całej historii obierze przyjaciel Maksa z dzieciństwa – Paweł?
Boeing Boeing – zwariowana komedia sytuacyjna
Sztuka autorstwa Marca Camolettiego zawiera wszystkie składniki dobrej farsy. To lot, który nie powoduje turbulencji, a jedynie mnóstwo śmiechu. Dodatkowo dobry humor gwarantuje wspaniały przekład tekstu, którego dokonał twórca dialogów w polskiej wersji filmu animowanego „Shrek” – Bartosz Wierzbięta.
OBSADA:
Elżbieta Jarosik
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Mikołaj Roznerski
Michał Meyer / Bogusław Kudłek
AUTOR: Marc Camoletti
PRZEKŁAD: Bartosz Wierzbięta
REŻYSER: Marcel Wiercichowski
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl