...

Niespodziewany powrót

Gąszcz różnych wątków, które splatają się w wyśmienity spektakl – to właśnie Niespodziewany powrót. Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie – na scenie Olbrychski i Kula – to doskonała rozrywka teatralna dla wymagającej widowni.

Niespodziewanym powrocie Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce. W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira.

Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne – kłopoty z partnerami, rodzicami i dziećmi, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą!

Ważną postacią jest zwłaszcza syn głównego bohatera – w tej roli doskonale znany publiczności z wielu produkcji telewizyjnych i kinowych Tomasz Karolak. Aktor o dużym talencie komediowym z wejściem w postać też nie będzie miał problemu – w końcu synem jest od urodzenia!

Dokąd zabrną te wszystkie wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem? Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!

Obsada:
Daniel Olbrychski
Kamil Kula
Spektakl przeznaczony dla widzów 16+
Nie ma takich wydarzeń

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – ale czy na pewno? Bohaterowie tej szalonej komedii robią wszystko, żeby podważyć tę zasadę. A dla urozmaicenia wikłają się też w skomplikowane relacje miłosne.

 

Trójkąt miłosny to banał. W spektaklu wyprodukowanym przez Teatr Komedia relacje romantyczne przybierają kształt skomplikowanych figur przestrzennych. Narzeczona zdradza głównego bohatera z jego najlepszym przyjacielem, który z kolei na chwilę musi zostać żoną kumpla, któremu przyprawia rogi. Zawiłe? Do tego wszystkiego należy dodać niemającą o niczym pojęcia bohaterkę i pojawiającą się bez zapowiedzi matkę zdradzanego. Prawdziwe szaleństwo nadejdzie, gdy na scenę wejdzie wścibski sąsiad i pijany urzędnik skarbowy!

Wszystko dzieje się w zawrotnym tempie, a sami bohaterowie szybko tracą orientację, kto jest kim naprawdę, a kim tylko na niby. Na szczęście jedno nie opuszcza ich nawet na chwilę – doskonałe poczucie humoru.

„Seks, miłość i podatki” to znakomity spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Świetna zabawa gwarantowana!

Obsada:
Marta Wierzbicka
Karolina Nowakowska
Katarzyna Trzcińska
Magdalena Wójcik
Mateusz Banasiuk
Mikołaj Krawczyk
Robert Rozmus
Marcin Troński

Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Produkcja: Teatr Komedia

Co się stanie, gdy po 27 latach małżeństwa kryzys zapuka do drzwi, a przystojny sąsiad z dołu wcieli się w rolę… terapeuty? Czy ta nietypowa trójka znajdzie receptę na szczęście, czy raczej wywróci swoje życie do góry nogami?
„Dwoje na zakręcie” to komedia pełna błyskotliwych dialogów, dynamicznych zwrotów akcji i humoru, który wciąga od pierwszej do ostatniej sceny.

Zastanawiasz się, kto kogo zaskoczy bardziej? Czy finał rzeczywiście będzie taki, jakiego się spodziewasz?
Nie czekaj – sprawdź repertuar i przeżyj emocjonalną jazdę bez trzymanki!

Obsada: Katarzyna Herman Bartłomiej Topa
Karol Dziuba
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Autorka: Flavia Coste
Tłumaczenie: Witek Stefaniak
Produkcja: Wydział Produkcji

Uwaga! W spektaklu wykorzystywane jest światło migające. Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Projekt „Kto pyta nie błądzi” zaprasza mieszkańców Poznania i okolic na serię inspirujących spotkań edukacyjnych. Celem projektu jest obalenie mitów naukowych i promowanie wiedzy w obszarach zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii.

„Kto pyta nie błądzi” – razem obalimy mity i zbudujemy społeczeństwo oparte na wiedzy i zrozumieniu. Projekt stworzył Zespół Syntez Materiałowych Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Kto pyta nie błądzi” oferuje mieszkańcom możliwość uczestnictwa w 24 spotkaniach z ekspertami. Spotkania te będą okazją do zdobycia rzetelnej wiedzy, obalenia szkodliwych mitów i wzmocnienia kompetencji cyfrowych uczestników. Dodatkowo eksperci odpowiedzą również na pytania zadane przez uczestników.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Interdyscyplinarne podejście do nauki: Spotkania pokrywają szeroki zakres tematów – od żywienia i urbanistyki po inżynierię i ochronę środowiska.
  • Dostęp do ekspertów: Uczestnicy będą mieli okazję zadawać pytania i otrzymywać rzetelne odpowiedzi od uznanych specjalistów.
  • Obalanie mitów: W dobie dezinformacji projekt stawia na edukację jako narzędzie walki z fake-newsami.
  • Bezpłatny dostęp do wiedzy: Wszystkie spotkania są bezpłatne, a na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają dostęp do publikacji i podcastów podsumowujących.

Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. „Klaps!” to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy.

B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.

Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa.

Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”.

 

Obsada:

  • Magdalena Lamparska
  • Marta Walesiak
  • Mateusz Damięcki

 

Reżyseria: John Weisgerber

Spektakl Teatru Polonia

Czas trwania: 140 minut z przerwą

Spektakl dla widzów od 18. roku życia

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors