Dołącz do Meli i Miłka, niesfornych bliźniaków, w ich smakowitej przygodzie kulinarnej! Ten wciągający spektakl, oparty na książce Dawida Chybalskiego, przeniesie widzów do cukierni dziadka Leona, w której małe rączki zabierają się za przygotowanie pysznego tortu.
Gdy dziadek Leon wyrusza na zjazd mistrzów cukiernictwa, dzieci postanawiają zrobić coś wyjątkowego – upiec tort na zamówienie i sprawić radość dziadkowi Leonowi. Jak się szybko okaże, upieczenie tortu na podstawie przepisu to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli nie potrafi się jeszcze za dobrze czytać… Czy wszystko się powiedzie i będzie palce lizać?
Zapraszamy na niezwykły live cooking, w trakcie którego bohaterowie z bajki zmierzą się na scenie z prawdziwymi składnikami. Po drodze nie zabraknie wielu zabawnych wpadek, a Mela i Miłek wyciągną z tej przygody wiele cennych lekcji!
„Palce lizać” to spektakl pełen śmiechu, ciepła i wzruszeń, który wprowadzi widzów w świat dziecięcej fantazji i kulinarnych wyzwań. Ta niebanalna historia na podstawie bestsellerowej książki Dawida Chybalskiego, pełna łagodnego humoru i wartościowych refleksji.
Wystąpią: Mela – Wiktoria Swat / Klaudia Kleina, Miłek – Dawid Chybalski / Wojtek Wereśniak, Głos dziadka Leona – Antoni Rot
Twórcy: Reżyseria: Dawid Chybalski, Scenariusz: Dawid Chybalski, Muzyka: Waldemar Ossowski, Scenografia: Jarosław Wójcik, Kostiumy: Krystyna Tabiszewska, Charakteryzacja: Olga Kołomycew, Couch wokalny: Karolina Drewnik, Choreografia i ruch sceniczny: Oskar Wójcik, Produkcja: Fundacja Nieco Kultury, Producent: Kamil Obara
Spektakl dla widzów od 3 roku życia.
Projekt „Kto pyta nie błądzi” zaprasza mieszkańców Poznania i okolic na serię inspirujących spotkań edukacyjnych. Celem projektu jest obalenie mitów naukowych i promowanie wiedzy w obszarach zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii.
„Kto pyta nie błądzi” – razem obalimy mity i zbudujemy społeczeństwo oparte na wiedzy i zrozumieniu. Projekt stworzył Zespół Syntez Materiałowych Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
„Kto pyta nie błądzi” oferuje mieszkańcom możliwość uczestnictwa w 24 spotkaniach z ekspertami. Spotkania te będą okazją do zdobycia rzetelnej wiedzy, obalenia szkodliwych mitów i wzmocnienia kompetencji cyfrowych uczestników. Dodatkowo eksperci odpowiedzą również na pytania zadane przez uczestników.
Dlaczego warto wziąć udział?
Pogodne letnie popołudnie. Czarujący Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać „O sole mio!”, czyli „o słońce moje!”.
W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament. Niespodziewanie spotka się w nim trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie… Dość. Trudno doprawdy zrozumieć, kto jest kim i, co gorsza, kto jest z kim. Kolejne minuty przed rozpoczęciem wielkiego koncertu upływają nieubłaganie… Czy wielki koncert trzech tenorów może się odbyć z tylko jednym tenorem? Albo z czterema? Lub w ogóle bez nich?
Impresario Henry Saunders ma niełatwe zadanie – okiełznać wybujałe ego operowych gwiazd. Czy zdoła to zrobić? Rodzi się pytanie, czy wybujałe ego operowych gwiazd zapanuje samo nad sobą. Co się stanie, jeśli chaos i destrukcja, towarzyszące rozkapryszonym gwiazdom, zdołają osiągnąć „wysokie C”? Może właśnie w Paryżu nieposkromieni tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo – jak wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!
„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” to zakręcona farsa w klasycznym stylu autorstwa mistrza gatunku – Kena Ludwiga. Na widzów czeka karuzela pomyłek i nieoczekiwanych „qui pro quo”. Na dokładkę galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, zaś na deser… szalone tempo i salwy śmiechu w rytmie największych operowych hitów.
A to jeszcze nie wszystko! Imponująca scenografia, parada stylowych kostiumów (jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało)… Zarezerwuj bilety i sprawdź, jakie inne niespodzianki kryje w sobie „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!”.
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen zabawy, miłości oraz śpiewu!
Obsada:
Mateusz Banasiuk
Tomasz Dutkiewicz
Jan Jankowski
Artur Chamski
Małgorzata Sadowska
Magdalena Wójcik / Anna Gzyra
„Między łóżkami” to pełna humoru komedia o seksie, miłości i małomiasteczkowym życiu. Spektakl w reżyserii Artura Barcisia nieprzerwanie od premiery w 2015 roku cieszy się popularnością i przyciąga do teatru tłumy widzów.
Para 50-latków godzi się uprawiać seks na antenie radiowej, włamywacz zawodowiec spotyka księgowego amatora, starzejąca się gwiazda rocka trafia na młodocianą fankę pragnącą przeżyć z nim swój pierwszy raz, a szef klubu go-go musi zwolnić nieudolną striptizerkę… Wszystko to dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach.
„Między łóżkami” to inteligentna komedia Norma Fostera, przedstawiających zabawne i wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. W sumie na scenie zobaczymy 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów.
Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr.
Obsada:
Jowita Budnik / Joanna Kurowska
Katarzyna Ankudowicz / Maria Niklińska / Karolina Sawka
Lesław Żurek / Robert Majewski
Czas trwania: 2.30 godziny z przerwą
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl