Uwielbiana przez widzów komedia „Przygoda z ogrodnikiem” (tyt. oryg. „Self Help”) w zupełnie nowej odsłonie. W rolach głównych ponownie Anna Mucha i Michał Sitarski.
„Przygoda z ogrodnikiem” to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszło im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć! I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają, to prywatnie dogadują się coraz gorzej.
Jak eksperci od dobrych rad poradzą sobie z kryzysem we własnym związku? Jak długim cieniem na ich relacji położy się tytułowa przygoda z ogrodnikiem? Kim jest Andrew i co zrobić z trupem w szafie?
Wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu!
Obsada:
Anna Mucha (Cindy Dzika)
Katarzyna Cichopek / Magdalena Smalara (Bernice)
Jakub Wons (Rubens)
Michał Sitarski (Hal Dziki)
Bogdan Kalus (Inspektor Snow)
Wojciech Medyński (Jeremy Cash)
Scenariusz: Norm Foster
Oryginalny przekład i reżyseria: Mirosław Połatyński
Kostiumy: Krystian Szymczak
Scenografia: Marcello Sora
Spektakl od 18. roku życia
Jak zapanować nad swoimi hormonami, nie dać się wykorzystać kobietom, a przede wszystkim – jak być mężczyzną we współczesnym świecie? Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć męska część osób przybyłych na ślub Kornela, gdzie niedoszły Pan młody usłyszał sakramentalne „nie”.
Tragikomiczna okoliczność, obsceniczne żarty i opary alkoholu sprowokują bohaterów do przemyśleń o damsko-męskich relacjach i własnej naturze, wykorzystując do tego historie z własnego życia, ale również Naukę. Przez duże N!
„Sprzedawca życzeń”
Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.
Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.
Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.
Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.
Tekst: Jacek Cygan
Reżyseria: Adam Ferency
Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Barbara Derlak
Obsada: Adam Ferency
W spektaklu „Tydzień, nie dłużej...” wkraczamy w świat absurdalnej komedii niemałżeńskiej. Głównym bohaterem jest Paul, który – nie mając odwagi cywilnej do zakończenia związku – postanawia poprosić o pomoc w tym… swojego przyjaciela.
Paul nie może już dłużej wytrzymać ze swoją dziewczyną Sophie. Powodem jest jej nieustanna obecność – niezmienna, wszechogarniająca i nieodwracalna. Jedynym sposobem rozwiązania problemu jest próba zniechęcenia jej do siebie. A ponoć nic tak skutecznie nie niszczy związku jak odpowiednio nieodpowiedni... przyjaciel, który nagle zamieszkuje z nimi pod jednym dachem. Czy obecność dodatkowego lokatora pomoże skutecznie rozbić ich związek? A może okaże się, że Marc wcale nie jest uciążliwy?
Fabuła to mieszanina humoru, niespodziewanych zwrotów akcji oraz subtelnych refleksji na temat miłości i relacji międzyludzkich. To historia, w której szukanie wyjścia z impasu staje się absurdalnym doświadczeniem, pełnym nieprzewidywalnych sytuacji. Błyskotliwe dialogi, humor sytuacyjny i wartkie tempo akcji sprawiają, że spektakl jest idealnym wyborem dla tych, którzy pragną zarówno rozrywki, jak i chwil do namysłu.
Zarezerwuj bilety i wybierz się na spektakl „Tydzień, nie dłużej...”, w którym uczucia nabierają nieoczekiwanych wymiarów, a jedyną rzeczą pewną jest śmiech!
Obsada:
Paul – Andrzej Nejman
Sophie – Anna Cieślak / Paulina Chruściel
Marc – Paweł Małaszyński
Twórcy:
Autor: Clément Michel
Tłumaczenie: Irma Hel
Reżyseria: Anna Małman
Scenografia: Andrzej Nejman
Kostiumy:Klara Majzel
Producent: Małgorzata Nejman
Wojciech Zieliński
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl