...

Razem czy osobno?

Zapraszamy na muzyczną, komediową nowość „Razem czy osobno?” w wykonaniu znanych i uwielbianych przez Widzów Aktorek, które śpiewająco zabiorą Was w świat skomplikowanych damsko – męskich relacji. Nie zabraknie wzruszeń, miłosnych historii, tańca i różańca, ale przede wszystkim nie zabraknie emocji i …śmiechu!
…tak to jest, gdy ona jest z Wenus, a on… z kieleckiego!

Prędzej czy później dopada nas dylemat stary jak świat – na miarę szekspirowskiego „Być albo nie być?” – i wydaje się nie do rozstrzygnięcia – Razem czy osobno? Znacie odpowiedź na to pytanie?
Spróbujmy jej poszukać. Znaleźć mocne „za” i skonfrontować ze zdecydowanym „przeciw.”
Czy to w ogóle możliwe, by kochać kogoś aż po grób? Być razem przez całe życie?
Czy to możliwe, by nie mieć ani razu ochoty trzasnąć drzwiami, wylogować się lub zmienić status na wolna/y?
Razem czy osobno? Wybór jest trudny. Jak mówi klasyk, są plusy dodatnie i ujemne.W doborowym towarzystwie spróbujmy rozstrzygnąć ten odwieczny dylemat. A co tam!

Otwórzmy tę puszkę Pandory. Może z pomocą przyjdzie… wino, które – jak twierdzą koneserzy – nie daje wprawdzie odpowiedzi, ale przynajmniej pomaga zapomnieć pytanie. Zapraszamy. Razem. Albo osobno.„Przedstawienia nie polecamy nowożeńcom i świeżo zakochanym. Ale jak tylko minie Wam ten euforyczny okres, pamiętajcie o nas. Wpadajcie. Choćby w następnym tygodniu lub po kilku miesiącach ;)” – mówi przewrotnie twórca spektaklu Krzysztof Jaślar.

W cenie biletu na każdy spektakl welcome drink gratis.
Do zobaczenia na rozśpiewanym i roztańczonym spektaklu „Razem czy osobno?” już w październiku!
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar
Opracowanie muzyczne: Roman Hudaszek
Akompaniament: Mateusz Dębski
Choreografia: Kris Adamski
Scenografia: Dorota Banasik
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Asystent reżysera: Magdalena Sowa

Nie ma takich wydarzeń
Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz na żywo wyjątkową historię w nadchodzącym sezonie teatralnym!

Pani Anna tak żarliwie angażuje się w życie swojej córki, że ta odwraca się od niej. Rozczarowana bohaterka za wszystko obwinia swojego sąsiada – Pawła, w którym upatruje przyczynę wszystkich jej problemów. Zwariowana karuzela zdarzeń sprawi, że bohaterowie zmienią swoje podejście do świata i siebie nawzajem. W rolach głównych wystąpią Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki.

„Berek, czyli upiór w moherze” to inteligentna i bawiąca do łez historia na podstawie książki Marcina Szczygielskiego pt. „Berek”.  Sztuka po kilku latach wraca na afisz teatralny. Szacuje się, że spektakl został wystawiony już ponad 1000 razy!

Anna i Paweł występują również w spektaklu komediowym „Berek, czyli upiór w moherze 2”, która opowiada o innym rozdziale w życiu bohaterów.

 „Berek, czyli upiór w moherze” w teatrze

W nadchodzącym sezonie teatralnym „Berek, czyli upiór w moherze” zostanie wystawiony na deskach wielu scen w całej Polsce. Sprawdź repertuar teatralny i zarezerwuj bilety!

Obsada:
Ewa Kasprzyk
Joanna Jarmołowicz
Antoni Pawlicki
Lesław Żurek / Kamil Kula
Reżyseria: Ewa Kasprzyk
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy i fotografie: Grażyna Gudejko

Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę! Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują… kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia – egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse.

Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent Dyrektora – młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem… DAJCIE MI TENORA! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy… W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

Uwaga! Publiczności wolno będzie śmiać się basem lub sopranem – oby głośno i serdecznie!

Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach

Żona potrzebna od zaraz

Z żoną źle, bez żony jeszcze gorzej. Zwłaszcza jeśli od niej zależy ważny awans. Bohater spektaklu „Żona potrzebna od zaraz” postanawia sprostać wymaganiom szefa – i to za wszelką cenę!

Życie singla skupionego na karierze zawodowej niespodziewanie się komplikuje. Jego konserwatywny przełożony, przed udzieleniem mu awansu, pragnie wreszcie poznać jego małżonkę. Wydaje się, że brak żony jest teraz największym problemem.

Los jednak bywa przewrotny. Dlatego zamiast braku żony szybko źródłem trudności staje się ich nadmiar. Sytuacja się komplikuje, napięcie rośnie, a szanse na awans maleją z każdą chwilą… Na szczęście na żony (nawet cudze!) zawsze można liczyć.

 

Obsada:

Maria Pakulnis
Magdalena Wójcik
Michalina Sosna / Andżelika Piechowiak

Anna Matysiak / Ewa Jakubowicz

Michał Mikołajczak

Marcin Troński

 

Autor: Edward Taylor
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok

Czas trwania spektaklu: 120 minut plus przerwa

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kino Teatr Apollo - Poznań
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.