Sztuka i seks, czyli Peggy Guggenheim

Producent: Wydział Produkcji
Wiek: 16+
Czas trwania: 75 minut, bez przerwy
Uwagi: Dym (papieros), światło stroboskopowe

Monodram Ewy Kasprzyk

Zapraszamy na niezwykłą komedię, która łączy humor z refleksją nad życiem jednej z najbardziej barwnych postaci XX wieku – Peggy Guggenheim.

W główną rolę Peggy Guggenheim wciela się Ewa Kasprzyk, której charyzma i talent aktorski doskonale oddają niepowtarzalny charakter tej wyjątkowej postaci. Aktorka, znana z ogromnej wszechstronności i energii na scenie, w tej roli łączy zmysłowość i odważną postawę Peggy z jej wewnętrzną wrażliwością.

Spektakl przenosi nas do późniejszych lat Peggy, która w swoim weneckim pałacu otoczona jest wiernymi pieskami, obrazami i służącymi. To czas rozliczeń i odbudowywania relacji z córką, w którym jedynym pewnym źródłem ukojenia pozostaje sztuka.

„Sztuka i seks, czyli Peggy Guggenheim” to spektakl, który nie boi się poruszać trudnych tematów, ale robi to z charakterystycznym dla bohaterki humorem, dystansem i odwagą. To opowieść o kobiecie, która żyła na własnych warunkach i której decyzje artystyczne na zawsze zmieniły świat sztuki.

Obsada: Ewa Kasprzyk
Reżyseria: Karolina Kirsz
Scenografia i kostiumy: Adrianna Matwiejczyk
Przekład: Elżbieta Woźniak
Muzyka: Jacek Mazurkiewicz

Brak wydarzeń
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. Zapraszamy na niezwykłą komedię Teatru Gudejko, który stoi za takimi przebojami jak „Goło i wesoło”, „Między łóżkami” i „Berek, czyli upiór w moherze”.
W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie.
A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu!
Obsada:
Spektakl komediowy „Wstyd” bezbłędnie łączy pojęcia humoru, dramatu i tajemniczości w spójną całość. „Wstyd” z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń teatralnych! Ta błyskotliwa komedia, rozgrywająca się na tle weselnego zamieszania, sprawi, że już od pierwszych minut otrzymacie dużą dawkę dobrej zabawy.
Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin – różniących się pochodzeniem, statusem społecznym, stylem życia i zwyczajami – jest kanwą dla coraz bardziej ekscytujących wydarzeń. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują zapanować nad sytuacją, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: co właściwie się wydarzyło? kto ponosi winę? co dalej z weselną celebracją? czy witać gości?
Wraz z upływem czasu uprzednio taktowne rozmowy przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu stłumionych uczuć.
„Wstyd” nie jest tradycyjną komedią. To spektakl pełen ciętych ripost, autentycznych emocji i wyraźnych kreacji aktorskich – Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Szymona Bobrowskiego i Wojciecha Zielińskiego. Stanowi wnikliwą analizę relacji międzyludzkich, skłaniającą do refleksji nad podziałami społecznymi.
Przekonajcie się sami, czy wesele bez ślubu jest możliwe!
Obsada:
Autor: Marek Modzelewski
Kostiumy: Zuzanna Kolanowska, Zuzanna Gąsiorowska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina

Czym może grozić spotkanie po latach? Zwłaszcza gdy odbywa się w nadzwyczajnych okolicznościach pomiędzy dwiema siostrami, które rzadko się widują, właściwie się nie lubią i różnią się od siebie wszystkim: pomysłem na życie, charakterem, wyglądem?

Spotkanie kolorowego ptaka bez tajemnic, za to z dużymi oczekiwaniami wobec losu (Joanna Żółkowska), z szarą myszką z bogactwem sekretów (Beata Rybotycka) to gwarancja wielu zabawnych dialogów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Spektakl „Dom weselny” oparty jest na sztuce Petera Quiltera, cenionego dramaturga, znanego ze swojego błyskotliwego poczucia humoru, wnikliwych obserwacji relacji międzyludzkich
i umiejętności poruszania ważnych problemów w lekki i przystępny sposób.

Sztuki Petera Quiltera zostały przetłumaczone na 30 języków i były wystawiane w ponad 40 krajach. Jest autorem takich hitów jak „Na końcu tęczy”, której bohaterką jest Judy Garland, czy „Boska” o Florence Foster Jenkins. „Dom weselny” w niczym nie ustępuje tym komediom. Czeka Cię niejedno zaskoczenie i dużo dobrej zabawy w towarzystwie fenomenalnych artystek!

Obsada:
Beata Rybotycka
Joanna Żółkowska

Zawrotna komedia, w której bieg komicznych wydarzeń wciąż wymyka się spod kontroli! „Kiedy kota nie ma...” od lat bawi widzów do łez! Zapraszamy na tę znakomitą komedię teatralną.

Podróż poślubna do Saint-Tropez? Oczywiście, że tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu…? Jak poradzą sobie ze wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne, angielskie małżeństwa z dwudziestoletnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze? Odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące!

Komedia teatralna „Kiedy kota nie ma…” to zwariowana historia, w której… wędzony łosoś może stać się narzędziem zbrodni. Jedno jest pewne – podczas tego wieczoru nie zabraknie dobrego dowcipu, który gwarantuje dobrze spędzony czas.
Obsada:
Katarzyna SKRZYNECKA / Viola ARLAK
Anna GORNOSTAJ / Maja BAREŁKOWSKA
Jacek LENARTOWICZ / Piotr CYRWUS
Wojciech WYSOCKI / Piotr ZELT
Zofia ZBOROWSKA / Aleksandra GRZELAK
Marta WIERZBICKA /Aneta ZAJĄC
reżyseria ANDRZEJ ROZHIN
scenografia i kostiumy JOANNA PIELAT-RUSINKIEWICZ
przekład KLAUDYNA ROZHIN
opracowanie muzyczne AGNIESZKA PUTKIEWICZ
Generic filters