Czy masz odwagę odkryć, co dzieje się po zmroku na 16 piętrze w najwyższym biurowcu miasta? Gdy wszystko inne cichnie, tam zaczyna się prawdziwa akcja. Dwaj przyjaciele zostają wplątani w wydarzenia, w których stają twarzą w twarz z niebezpiecznymi gangsterami. Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, humor i napięcie sięgają zenitu!
W „Tajemnicy 16 piętra” wszystko jest możliwe. Historia zaczyna się od niewinnego spotkania, które przeradza się w pełną adrenaliny przygodę. Dwaj bohaterowie, przypadkowo wplątani w kłopoty, muszą stawić czoła bezwzględnym przestępcom.
To jednak dopiero początek. Każdy zwrot akcji prowadzi do kolejnych tajemnic, intryga goni intrygę, a kryminalna historia przeplata się z refleksjami o damsko-męskich relacjach. Czy masz odwagę zanurzyć się w wir szalonej przygody, w której każdy krok to niespodzianka?
UŻYWANE SĄ EFEKTY STROBOSKOPOWE!
Obsada:
Michał Żurawski / Mariusz Ostrowski
Tomasz Borkowski
Michał Sitarski / Dominik Bąk
Piotr Miazga
Piotr Ligienza / Maciej Mikołajczyk
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Scenariusz i reżyseria: Jarosław Grzelka
Spektakl od 16 roku życia.
Podczas spektaklu używane są efekty stroboskopowe.
W Niespodziewanym powrocie Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce. W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira.
Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne – kłopoty z partnerami, rodzicami i dziećmi, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą!
Ważną postacią jest zwłaszcza syn głównego bohatera – w tej roli doskonale znany publiczności z wielu produkcji telewizyjnych i kinowych Tomasz Karolak. Aktor o dużym talencie komediowym z wejściem w postać też nie będzie miał problemu – w końcu synem jest od urodzenia!
Dokąd zabrną te wszystkie wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem? Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej. …i było to 25 lat temu.
Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”. Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.
Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…
Pogodne letnie popołudnie. Czarujący Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać „O sole mio!”, czyli „o słońce moje!”.
W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament. Niespodziewanie spotka się w nim trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie… Dość. Trudno doprawdy zrozumieć, kto jest kim i, co gorsza, kto jest z kim. Kolejne minuty przed rozpoczęciem wielkiego koncertu upływają nieubłaganie… Czy wielki koncert trzech tenorów może się odbyć z tylko jednym tenorem? Albo z czterema? Lub w ogóle bez nich?
Impresario Henry Saunders ma niełatwe zadanie – okiełznać wybujałe ego operowych gwiazd. Czy zdoła to zrobić? Rodzi się pytanie, czy wybujałe ego operowych gwiazd zapanuje samo nad sobą. Co się stanie, jeśli chaos i destrukcja, towarzyszące rozkapryszonym gwiazdom, zdołają osiągnąć „wysokie C”? Może właśnie w Paryżu nieposkromieni tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo – jak wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!
„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” to zakręcona farsa w klasycznym stylu autorstwa mistrza gatunku – Kena Ludwiga. Na widzów czeka karuzela pomyłek i nieoczekiwanych „qui pro quo”. Na dokładkę galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, zaś na deser… szalone tempo i salwy śmiechu w rytmie największych operowych hitów.
A to jeszcze nie wszystko! Imponująca scenografia, parada stylowych kostiumów (jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało)… Zarezerwuj bilety i sprawdź, jakie inne niespodzianki kryje w sobie „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!”.
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen zabawy, miłości oraz śpiewu!
Obsada:
Mateusz Banasiuk
Tomasz Dutkiewicz
Jan Jankowski
Artur Chamski
Małgorzata Sadowska
Magdalena Wójcik / Anna Gzyra
Oszuści
Trzy związki: dwa małżeństwa i młodzi kochankowie stojący przed decyzją – ślub czy rozstanie? „Oszuści” to wspaniała komedia zbudowana na sieci małych i dużych kłamstw.
Michelle i Allen są ze sobą już dwa lata. Oboje mają wątpliwości, czy spędzić ze sobą resztę życia. Zwracają się po radę do swoich rodziców. Czy mogą spodziewać się szczerej odpowiedzi? W ramach zacieśniania więzi organizują kolację, podczas której wszyscy mają się lepiej poznać. Ten wieczór wywróci ich życie (lub życie trzech par) do góry nogami.
W spektaklu „Oszuści” z dużą lekkością stawiane są trudne pytania – o kondycję współczesnej rodziny i małżeńską nudę.
Obsada:
Michalina Łabacz
Gabriela Muskała
Beata Ścibakówna
Piotr Grabowski
Filip Pławiak
Zbigniew Zamachowski
Produkcja: Och-Teatr
Reżyseria: Jan Englert
Przekład: Michał Ronikier
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Dorota Williams
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Szczepańska
Czas trwania: 120 min z przerwą
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl