Katarzyna Zielińska zaprasza na wyjątkowy, muzyczno-satyryczno-liryczny występ pełen humoru, szczerości i osobistych refleksji. „To ja może się położę” jest zaklęciem, które pomaga w codziennych zmaganiach, gdy chcemy się z czegoś wypisać, mamy dość lub po prostu potrzebujemy być gdzieś indziej.
Bohaterka naszego wieczoru włada po mistrzowsku niełatwą sztuką wychodzenia z życiowych opałów. „To ja może się położę” towarzyszy jej, gdy jest źle, dobrze i tak sobie. Z humorem i dystansem oprowadza nas po najróżniejszych rewirach codzienności – od pozowania na celebryckiej ściance po wir domowych obowiązków. Będzie bez lukrowania, szczerze i osobiście, z dystansem i ironią.
Katarzyna Zielińska to ceniona aktorka teatralna i filmowa, znana z wielu ról, które podbiły serca publiczności. Jej talent komediowy i wokalny sprawiają, że każdy występ to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. W tym spektaklu łączy elementy muzyczne, satyryczne i liryczne, tworząc niezapomniane widowisko pełne emocji i pozytywnej energii.
Występuje: Katarzyna Zielińska
Aktorce na scenie towarzyszą muzycy w składzie:
Marcin Partyka (fortepian)
Kuba Szydło (perkusja)
Piotr Filipowicz (kontrabas)
Piotr Aleksandrowicz (gitara)
Teksty piosenek: Artur Andrus, Michał Chludziński
Teksty prozą: Robert Górski
Opieka reżyserska: Jerzy Jan Połoński
Choreografia: Paulina Andrzejewska-Damięcka
Muzyka i aranżacje muzyczne: Marcin Partyka
Reżyseria światła i scenografia: Grzegorz Policiński, Artur Wytrykus
Kostium: Tomasz Ossoliński
Kostiumy zespołu: Bartek Indyka
Ze specjalnym udziałem garderobianej Katarzyny Adamczyk
Spektakl jest koprodukcją agencji Green Production Katarzyny Zielińskiej i Teatru Komedia
"O mało co…" Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie!
Kiedy Brian zaczyna uprawić jogging, jego żona Hilary jest bardziej niż szczęśliwa. Nie wie tylko, że sport jest jedynie przykrywką dla schadzek jej męża z młodą kochanką o imieniu Wendy, do których dochodzi w mieszkaniu George’a – najlepszego przyjaciela Briana.
Czy sport to na pewno zawsze zdrowie? Czy pielęgniarki Czerwonego Krzyża są aż tak uczynne?
Ile kurczaka w winie można zjeść w jeden wieczór? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedź w przewrotnej komedii „O mało co…”!
Obsada:
Anna Mucha
Barbara Kurdej-Szatan / Monika Krzywkowska
Natalia Iwańska
Michał Lewandowski / Jakub Wons
Michał Sitarski
Przełożyła: Elżbieta Woźniak
Licencja: Agencja Dramatu i Teatru ADiT
Reżyseria: Jakub Wons
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Paweł Marczewski
Premiera: jesień 2022
Spektakl, nazywany przez Annę Seniuk, stand-upem na siedząco, powstał z inicjatywy Anny Seniuk i jest w pełni autorską wypowiedzią sceniczną, analizą własnej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych.
Inspiracją do powstania monodramu stała się książka „Księgi ziół” Sándora Máraiego, węgierskiego prozaika, w której autor zanotował swoje przemyślenia, refleksje, wskazówki. Książka przypomina dawny zielnik, którymi prostymi, ale trafnymi spostrzeżeniami leczy duszę i serce. Anna Seniuk wykorzystała tę formę jako punkt wyjścia do osobistej i poruszającej opowieści o swojej karierze (która trwa już 60 lat!) i o życiu.
Spektakl wzbogacają poetyckie teksty najwybitniejszych polskich autorów – Zbigniewa Herberta, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej oraz ks. Jana Twardowskiego. W mistrzowskim wykonaniu Seniuk te utwory nabierają nowego, głęboko ludzkiego wymiaru. To spotkanie z wielka aktorką, która z dźwiękiem, autoironią i humorem opowiada o tym, co najważniejsze – o miłości, sztuce, samotności i wierze. Spektakl jest nie tylko artystycznym przezyciem, ale i intymną rozmową – mądrą, wzruszającą, a zarazem pełną życia i humoru.
Monodram wg prozy Sándora Máraiego.
scenariusz, reżyseria, wykonanie – Anna Seniuk
tłumaczenie prozy Sándora Máraiego – Feliks Netz (Wydawnictwo Czytelnik, 2003)
Anna Seniuk – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Na co dzień związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Profesorka Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Kazimierzem Dejmkiem i Jerzym Jarockim. Uhonorowana m.in. tytułem Mistrz Mowy Polskiej, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą im. Ireny Solskiej za wybitne osiągnięcia aktorskie. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.