...

Tresowany Mężczyzna

Szaleńcze kaskady śmiechu, a pod spodem pytania o współczesne, zawiłe relacje między kobietą a mężczyzną. Przezabawna komedia, będąca jednocześnie przepisem na to jak rozmawiać z matką, żoną, mężem, czy córką.

Opis spektaklu

Kobiety na wysokich stanowiskach i z dobrą pensją to fakt. Ale nie każdemu facetowi się to podoba. Tym bardziej, gdy awans przychodzi do młodszej koleżanki z pracy, która jednocześnie jest partnerką w życiu…

Sebek (Adam Serowaniec), wychowany co prawda w duchu równouprawnienia, ma z tym ewidentny problem. To on chciałby być głową rodziny – twardym i stanowczym mężczyzną, który sam decyduje, kiedy wyciągnąć pierścionek zaręczynowy. Tylko czy przebojowa Helena (Marta Chodorowska), jej mama ( Dorota Chotecka) i mama Sebka (Justyna Sieńczyłło) pozwolą mu na to? Czy znajdą sposób, by go „wytresować” do roli, którą dla niego przewidziały?

Komedię „Tresowany mężczyzna” napisał John von Duffel na motywach bestsellera Esther Vilar „Der dressierte Mann”.

Czas trwania spektaklu: 90 minut bez przerwy.

Autor: John von Duffel

Reżyseria: Zespołowa praca twórców spektaklu

Tłumaczenie: Karolina Bikont
Scenografia: Andrzej Lewczuk
Kostiumy: BOCA by AGATA KOSCHMIEDER

 

Adam Serowaniec

Dorota Chotecka

Marta Chodorowska

Justyna Sieńczyłło

Nie ma takich wydarzeń

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.

Zapraszamy na premierę spektaklu muzycznego o Bonie Sforzy, z okazji 500-lecia jej zaślubin z Zygmuntem Starym. Artur Żmijewski i Ewa Żmijewska wystąpią w poemacie jazzowym Michała Zabłockiego z muzyką trzyosobowego zespołu jazzowego pod kierownictwem Kuby Stankiewicza. Będzie to pokaz wirtuozerii aktorskiej, wokalnej i instrumentalnej.

„Bona” to niesamowita historia jednej z najbardziej niezwykłych kobiet w historii Polski. Bona Sforza była włoską księżniczką, która stała się królową Polski poprzez małżeństwo z królem Zygmuntem I Starym. Wniosła ze sobą duży, pozytywny wpływ na kulturę, gospodarkę i politykę kraju.

Perspektywa wrażliwej kobiety oraz narratora – współczesnego Stańczyka – uzupełniona jest innymi bohaterami i spojrzeniami. Artur i Ewa Żmijewscy wcielają się bowiem w wiele postaci, co urozmaica narrację i sceniczną formę spektaklu.
Wyjątkowość projektu polega na połączeniu dwóch gatunków scenicznych. Koncert, skomponowany przez jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest jednocześnie kameralną formą teatralną. Muzyka z tekstem tworzą lekką, dowcipną, a zarazem wzruszającą opowieść o jednej z najbardziej intrygujących postaci w naszej historii.

Nie przegap tego wyjątkowego spektaklu. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety.

Wystąpią:
Ewa Żmijewska (Bona)
Artur Żmijewski (Narrator)
Kuba Stankiewicz (fortepian)
Wojciech Pulcyn (kontrabas)
Sebastian Frankiewicz (perkusja)
Tekst i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Kuba Stankiewicz
Poemat jazzowy jest autorstwa Michała Zabłockiego i Kuby Stankiewicza.
Producentem projektu jest Fundacja Poemat, a inicjatorem – Fundacja Bona.
Tytuł oryginalny: BONA. SFORZA D’ARAGONA. Czyli jak zaczęła i skończyła Królowa.

Przygotuj się na niezwykłą podróż do świata pełnego humoru, odwagi i muzyki. Dobra Wróżka z krótką pamięcią zaprasza smoka Bonawenturę, który ogłasza, że pożre królewnę Bluetkę. Czy uda się jej uciec przed strasznym losem? Przekonaj się podczas magicznego spektaklu dla całej rodziny!

W królestwie, w którym brakuje prawdy i odwagi, olbrzymi smok Bonawentura zasiadł w swojej przerażającej grocie, gotów za godzinę pożreć królewnę Bluetkę. Na pomoc przybywa wierny paź Adaś, jednak ani on, ani rycerze, których wezwał, ani Dobra Wróżka, nie mają szans na pokonanie smoka. Trzy minuty przed pożarciem nieznośnie dobrze wychowana królewna postanawia być niegrzeczną…

Spektakl „Odważna królewna Bluetka” to pełna humoru i wzruszeń bajka, która w sposób niebanalny porusza temat odwagi, prawdy i przełamywania konwenansów. Obserwujemy, jak smocza grota, symbol lęku, „rozłazi się” po królestwie, zmuszając bohaterów do konfrontacji z własnymi obawami.

Na dzieci czekają zabawne wizualizacje, chwytliwe piosenki i energiczne choreografie. Wszystko to podane z dużą dawką humoru, który bawi najmłodszych i wciąga rodziców, odkrywających złośliwe odniesienia do codziennego życia rodzinnego.

Obsada:
Królewna Bluetka: Helena Chorzelska
Paź: Konrad Beta / Marcin Sztendel
Wróżka: Charlotta Zielińska / Julia Wilczewska
Rycerz Siwobroda: Michał Głowacki
Billy Sprężyna: Michał Głowacki / Aleks Mackiewicz
Rycerz Mifuszura: Michał Głowacki
Twórcy:
Autor tekstu: Maciej Wojtyszko
Reżyseria: Maria Magriel
Scenografia: Ewa Magdalena Romańska
Kostiumy: Paulina Antoniewicz, Ewa Woźniak
Muzyka: Rafał RX

„Między łóżkami” to pełna humoru komedia o seksie, miłości i małomiasteczkowym życiu. Spektakl w reżyserii Artura Barcisia nieprzerwanie od premiery w 2015 roku cieszy się popularnością i przyciąga do teatru tłumy widzów. Za produkcję odpowiedzialny jest Teatr Gudejko, znany z takich przebojów jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” i „Berek, czyli upiór w moherze”.

Para 50-latków godzi się uprawiać seks na antenie radiowej, włamywacz zawodowiec spotyka księgowego amatora, starzejąca się gwiazda rocka trafia na młodocianą fankę pragnącą przeżyć z nim swój pierwszy raz, a szef klubu go-go musi zwolnić nieudolną striptizerkę… Wszystko to dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach.
„Między łóżkami” to inteligentna komedia Norma Fostera, przedstawiających zabawne i wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. W sumie na scenie zobaczymy 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów.
Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności
Kino
New
Kino Teatr Apollo - Poznań
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.