...

Tydzień, nie dłużej…

W spektaklu „Tydzień, nie dłużej…” wkraczamy w świat absurdalnej komedii niemałżeńskiej. Głównym bohaterem jest Paul, który – nie mając odwagi cywilnej do zakończenia związku – postanawia poprosić o pomoc w tym… swojego przyjaciela.

Paul nie może już dłużej wytrzymać ze swoją dziewczyną Sophie. Powodem jest jej nieustanna obecność – niezmienna, wszechogarniająca i nieodwracalna. Jedynym sposobem rozwiązania problemu jest próba zniechęcenia jej do siebie. A ponoć nic tak skutecznie nie niszczy związku jak odpowiednio nieodpowiedni… przyjaciel, który nagle zamieszkuje z nimi pod jednym dachem. Czy obecność dodatkowego lokatora pomoże skutecznie rozbić ich związek? A może okaże się, że Marc wcale nie jest uciążliwy?

Fabuła to mieszanina humoru, niespodziewanych zwrotów akcji oraz subtelnych refleksji na temat miłości i relacji międzyludzkich. To historia, w której szukanie wyjścia z impasu staje się absurdalnym doświadczeniem, pełnym nieprzewidywalnych sytuacji. Błyskotliwe dialogi, humor sytuacyjny i wartkie tempo akcji sprawiają, że spektakl jest idealnym wyborem dla tych, którzy pragną zarówno rozrywki, jak i chwil do namysłu.

Zarezerwuj bilety i wybierz się na spektakl „Tydzień, nie dłużej…”, w którym uczucia nabierają nieoczekiwanych wymiarów, a jedyną rzeczą pewną jest śmiech!

Obsada:

Paul – Andrzej Nejman

Sophie – Anna Cieślak / Paulina Chruściel

Marc – Paweł Małaszyński

Twórcy:

Autor: Clément Michel

Tłumaczenie: Irma Hel

Reżyseria: Anna Małman

Scenografia: Andrzej Nejman

Kostiumy:Klara Majzel

Producent: Małgorzata Nejman

Nie ma takich wydarzeń

Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. „Klaps!” to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy.

B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.

Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa.

Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”.

 

Obsada:

  • Magdalena Lamparska
  • Marta Walesiak
  • Mateusz Damięcki

 

Reżyseria: John Weisgerber

Spektakl Teatru Polonia

Czas trwania: 140 minut z przerwą

Spektakl dla widzów od 18. roku życia

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.
 
W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie.
A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu!
Obsada:
 
Spektakl od 18. roku życia

Oszuści

Trzy związki: dwa małżeństwa i młodzi kochankowie stojący przed decyzją – ślub czy rozstanie?Oszuści” to wspaniała komedia zbudowana na sieci małych i dużych kłamstw.

Michelle i Allen są ze sobą już dwa lata. Oboje mają wątpliwości, czy spędzić ze sobą resztę życia. Zwracają się po radę do swoich rodziców. Czy mogą spodziewać się szczerej odpowiedzi? W ramach zacieśniania więzi organizują kolację, podczas której wszyscy mają się lepiej poznać. Ten wieczór wywróci ich życie (lub życie trzech par) do góry nogami.

W spektaklu „Oszuści” z dużą lekkością stawiane są trudne pytania – o kondycję współczesnej rodziny i małżeńską nudę.

Obsada: 

Michalina Łabacz

Gabriela Muskała

Beata Ścibakówna

Piotr Grabowski

Filip Pławiak

Zbigniew Zamachowski

Produkcja: Och-Teatr

Reżyseria: Jan Englert

Przekład: Michał Ronikier

Scenografia: Arkadiusz Kośmider

Kostiumy: Dorota Williams

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Szczepańska

Czas trwania: 120 min z przerwą

 

(Nie) wszystko Ci oddam

Przygotuj się na niesamowitą dawkę śmiechu i szalonych przygód w spektaklu komediowym, który opowiada o granicach tego, czym można podzielić się z najbliższymi.

Miłość, przyjaźń, radość życia – czy potrzeba więcej, żeby czuć się dobrze i oddychać pełną piersią? Bohaterowie komedii zmierzą się z tym pytaniem w gąszczu zaskakujących wyznań, absurdalnych sytuacji i nieprzewidywalnych deklaracji. Komedia „(Nie) wszystko Ci oddam” to niepowtarzalna okazja do śmiechu, a zarazem refleksji, co sami byśmy zrobili, słysząc wyznanie: „Masz w sobie coś, bez czego nie potrafię żyć. Podzielisz się ze mną?”.

We współczesnej komedii napisanej przez popularnego austriackiego dramatopisarza Stefana Vögla poznamy mnóstwo zabawnych odpowiedzi na mniejsze i większe pytania, np. „Co można znaleźć na ostatnim piętrze najwyższego wieżowca w Warszawie?”, „Jak długo należy zapiekać pieczeń z cynaderek?”, „Czy współczesny człowiek jest gotów wspomóc najbliższą osobę drobną sumą pieniędzy, apartamentem w Barcelonie czy…” – no właśnie, czym jeszcze?

Zobacz spektakl komediowy „(Nie) wszystko Ci oddam” i przygotuj się na wieczór pełen dobrej zabawy. Sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety.

Obsada:
Katarzyna: Joanna Moro / Joanna Osyda
Diana: Magdalena Walach / Ewelina Ruckgaber
Adam: Paweł Okraska / Miron Jagniewski
Tadeusz: Bilguun Ariunbaatar / Dariusz Taraszkiewicz

Producenci:
Teatr Skene Warszawa – Łukasz Niezgoda i Ewa Rączy
Dom Kultury w Rawiczu

Partner spektaklu: Prom Kultury Saska Kępa
Polska prapremiera: 1 grudnia 2023 roku

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kino Teatr Apollo - Poznań
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.