teatr

Wieczorek pożegnalny

Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację?

To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa.

Pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino – oto przepis na udane spotkanie. Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu…

Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to  faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.

 

Obsada:
Katarzyna Skrzynecka
Janusz Chabior
Piotr Gąsowski

Reżyseria:
Tomasz Dutkiewicz

Czas trwania:
1 godz. 45 min

07.11.24
czwartek
17:15
Wieczorek pożegnalny
Organizator: Adria Art
teatr
07.11.24
czwartek
20:00
Wieczorek pożegnalny
Organizator: Adria Art
teatr

Utrata pracy nie zawsze musi być klęską. Czasem to szansa na nowy początek! Bohaterowie „Ostrej jazdy”, zamiast szukać nowego zatrudnienia, biorą sprawy w swoje ręce.

Droga po nową posadę może być długa i wyboista. Dlatego bohaterowie „Ostrej jazdy” wolą iść na skróty. Kiedy tracą pracę, stawiają na karierę w pornobiznesie. Plan jest prosty – trzeba tylko zrobić casting, znaleźć odpowiednich aktorów i można ruszać z produkcją. Cel – zarobić mnóstwo pieniędzy!

Szybko jednak się okazuje, że nakręcenie filmu erotycznego jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Sytuacja wymyka się spod kontroli… A to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.

Obsada:

Katarzyna Żak / Magda Wójcik / Agnieszka Warchulska
Julia Kamińska / Marta Wierzbicka
Jan Jankowski / Adam Hutyra
Mirosław Baka / Jan Wieczorkowski
Przemysław Sadowski

Reżyseria:

Mirosław Połatyński
Spektakl został wyprodukowany przez Teatr Komedia w Warszawie.
Spektakl dla osób powyżej 18. roku życia.
Czas trwania: 120 minut z przerwą

„Sprzedawca życzeń”

Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.

Tekst: Jacek Cygan

Reżyseria: Adam Ferency

Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Muzyka: Barbara Derlak

Obsada: Adam Ferency

Faceci bywają głupi, niewdzięczni i wulgarni, ale czasem są także szczerzy. „Testosteron” to kultowa komedia o mężczyznach, ich przyjaźni i dumie.

Jak zapanować nad swoimi hormonami, nie dać się wykorzystać kobietom, a przede wszystkim – jak być mężczyzną we współczesnym świecie? Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć męska część osób przybyłych na ślub Kornela, gdzie niedoszły Pan młody usłyszał sakramentalne „nie”.

Tragikomiczna okoliczność, obsceniczne żarty i opary alkoholu sprowokują bohaterów do przemyśleń o damsko-męskich relacjach i własnej naturze, wykorzystując do tego historie z własnego życia, ale również Naukę. Przez duże N!

Po przebojach „Goło i wesoło” oraz „Nerwicy natręctw” Teatr Gudejko zaprasza na najbardziej kontrowersyjną komedię w Polsce! Chcesz się dowiedzieć jak na życie uczuciowe i erotyczne wpływa tytułowy TESTOSTERON? Sprawdź repertuar spektakli i zarezerwuj bilety online.
Obsada:
Kornel: Jędrzej Hycnar / Jakub Zając
Janis: Adam Serowaniec / Damian Kulec
Tytus: Michał Meyer / Andrzej Popiel
Fistach: Fabian Kocięcki
Robal: Adrian Brząkała / Przemysław Wyszyński
Tretyn: Tomasz Drabek / Adam Krawczuk
Reżyseria: Maciej Wierzbicki i Adam Krawczuk
Autor: Andrzej Saramonowicz
Muzyka: Blascello
Kostiumy: Anna Puchalska
Scenografia: Paulina Czernek
Plakat: karifurava
 
Tekst piosenki ,,Obiad z dwóch dań'' - Andrzej Saramonowicz
Muzyka do piosenki: Blascello
Ostrzegamy: w spektaklu pojawia się alkohol, przemoc, teksty seksualne, wulgarne i - być może - obraźliwe czy seksistowskie. Dlatego jest to spektakl dla widzów dorosłych.

ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna

nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają...

Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa – Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu.

Jednym z atutów przedstawienia są piosenki, które przenoszą rozmowę byłego małżeństwa w zupełnie inny wymiar, znany nam dzięki wybitnej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską – piosenkarkę, aktorkę teatralną i filmową („Ja Wam pokażę”; „Jutro idziemy do kina”), a także Rafała Olbrychskiego – aktora filmowego i piosenkarza. Przedstawienie uświetni pianistka Lena Ledoff.

Przed nimi niełatwe zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.

Serdecznie zapraszamy na minimusical „Apetyt na czereśnie”, oparty na tekście wyjątkowej artystki – Agnieszki Osieckiej. Sprawdź repertuar i zarezerwuj swoje bilety!

Obsada:

ONA: Maria Niklińska
ON: Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff

Tekst: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Maciej Małecki
Adaptacja: Anna Seniuk
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
Kostiumy: Wiganna Papina
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors