Zapraszamy na muzyczną, komediową nowość „Razem czy osobno?” w wykonaniu znanych i uwielbianych przez Widzów Aktorek, które śpiewająco zabiorą Was w świat skomplikowanych damsko – męskich relacji. Nie zabraknie wzruszeń, miłosnych historii, tańca i różańca, ale przede wszystkim nie zabraknie emocji i …śmiechu!
…tak to jest, gdy ona jest z Wenus, a on… z kieleckiego!
Prędzej czy później dopada nas dylemat stary jak świat – na miarę szekspirowskiego „Być albo nie być?” – i wydaje się nie do rozstrzygnięcia – Razem czy osobno? Znacie odpowiedź na to pytanie?
Spróbujmy jej poszukać. Znaleźć mocne „za” i skonfrontować ze zdecydowanym „przeciw.”
Czy to w ogóle możliwe, by kochać kogoś aż po grób? Być razem przez całe życie?
Czy to możliwe, by nie mieć ani razu ochoty trzasnąć drzwiami, wylogować się lub zmienić status na wolna/y?
Razem czy osobno? Wybór jest trudny. Jak mówi klasyk, są plusy dodatnie i ujemne.W doborowym towarzystwie spróbujmy rozstrzygnąć ten odwieczny dylemat. A co tam!
Otwórzmy tę puszkę Pandory. Może z pomocą przyjdzie… wino, które – jak twierdzą koneserzy – nie daje wprawdzie odpowiedzi, ale przynajmniej pomaga zapomnieć pytanie. Zapraszamy. Razem. Albo osobno.„Przedstawienia nie polecamy nowożeńcom i świeżo zakochanym. Ale jak tylko minie Wam ten euforyczny okres, pamiętajcie o nas. Wpadajcie. Choćby w następnym tygodniu lub po kilku miesiącach ;)” – mówi przewrotnie twórca spektaklu Krzysztof Jaślar.
W cenie biletu na każdy spektakl welcome drink gratis.
Do zobaczenia na rozśpiewanym i roztańczonym spektaklu „Razem czy osobno?” już w październiku!
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar
Opracowanie muzyczne: Roman Hudaszek
Akompaniament: Mateusz Dębski
Choreografia: Kris Adamski
Scenografia: Dorota Banasik
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Asystent reżysera: Magdalena Sowa
Pamiętacie Alutkę i Jędrulę? Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek znowu razem! Dwoje wyjątkowych aktorów ponownie gra małżeństwo, które nie rozumie się od lat. Czy szalony eksperyment pomoże im to zmienić?
Jak wyjść bez szwanku ze zderzenia odmiennych potrzeb, ze stłuczki dwóch światów – kobiecego i męskiego? Jak wyślizgnąć się spod walca utartych schematów? Małżeństwo z długim stażem (Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek) decyduje się na radykalny krok – zamianę ról!
„Jak Zabłocki na mydle” to zwariowana komedia autorstwa Jacka Popplewella w brawurowej adaptacji i reżyserii Jerzego Hutka. To opowieść dla wszystkich, którzy kiedykolwiek marzyli o zrzuceniu jarzma codziennych stereotypów.
Chcesz się przekonać, kto na tym wszystkim wyjdzie jak przysłowiowy Zabłocki na mydle? Ruszaj śmiało do teatru i przekonaj się na własne oczy! Sprawdź repertuar występów i zarezerwuj bilety.
Obsada:
Kamil Pruban
Karolina Piechota
Mikołaj Krawczyk/Kacper Młynarkiewicz
Mateusz Rzeźniczak
Autor: Jack Popplewell
Adaptacja i reżyseria: Jerzy Hutek
„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.
Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej. …i było to 25 lat temu.
Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”. Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.
Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl