Projekt „Kto pyta nie błądzi” zaprasza mieszkańców Poznania i okolic na serię inspirujących spotkań edukacyjnych. Celem projektu jest obalenie mitów naukowych i promowanie wiedzy w obszarach zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii.
„Kto pyta nie błądzi” – razem obalimy mity i zbudujemy społeczeństwo oparte na wiedzy i zrozumieniu. Projekt stworzył Zespół Syntez Materiałowych Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
„Kto pyta nie błądzi” oferuje mieszkańcom możliwość uczestnictwa w 24 spotkaniach z ekspertami. Spotkania te będą okazją do zdobycia rzetelnej wiedzy, obalenia szkodliwych mitów i wzmocnienia kompetencji cyfrowych uczestników. Dodatkowo eksperci odpowiedzą również na pytania zadane przez uczestników.
Dlaczego warto wziąć udział?
Pogodne letnie popołudnie. Czarujący Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać „O sole mio!”, czyli „o słońce moje!”.
W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament. Niespodziewanie spotka się w nim trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie… Dość. Trudno doprawdy zrozumieć, kto jest kim i, co gorsza, kto jest z kim. Kolejne minuty przed rozpoczęciem wielkiego koncertu upływają nieubłaganie… Czy wielki koncert trzech tenorów może się odbyć z tylko jednym tenorem? Albo z czterema? Lub w ogóle bez nich?
Impresario Henry Saunders ma niełatwe zadanie – okiełznać wybujałe ego operowych gwiazd. Czy zdoła to zrobić? Rodzi się pytanie, czy wybujałe ego operowych gwiazd zapanuje samo nad sobą. Co się stanie, jeśli chaos i destrukcja, towarzyszące rozkapryszonym gwiazdom, zdołają osiągnąć „wysokie C”? Może właśnie w Paryżu nieposkromieni tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo – jak wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!
„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” to zakręcona farsa w klasycznym stylu autorstwa mistrza gatunku – Kena Ludwiga. Na widzów czeka karuzela pomyłek i nieoczekiwanych „qui pro quo”. Na dokładkę galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, zaś na deser… szalone tempo i salwy śmiechu w rytmie największych operowych hitów.
A to jeszcze nie wszystko! Imponująca scenografia, parada stylowych kostiumów (jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało)… Zarezerwuj bilety i sprawdź, jakie inne niespodzianki kryje w sobie „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!”.
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen zabawy, miłości oraz śpiewu!
Obsada:
Mateusz Banasiuk
Tomasz Dutkiewicz
Jan Jankowski
Artur Chamski
Małgorzata Sadowska
Magdalena Wójcik / Anna Gzyra
Katarzyna Zielińska zaprasza na wyjątkowy, muzyczno-satyryczno-liryczny występ pełen humoru, szczerości i osobistych refleksji. „To ja może się położę” jest zaklęciem, które pomaga w codziennych zmaganiach, gdy chcemy się z czegoś wypisać, mamy dość lub po prostu potrzebujemy być gdzieś indziej.
Bohaterka naszego wieczoru włada po mistrzowsku niełatwą sztuką wychodzenia z życiowych opałów. „To ja może się położę” towarzyszy jej, gdy jest źle, dobrze i tak sobie. Z humorem i dystansem oprowadza nas po najróżniejszych rewirach codzienności – od pozowania na celebryckiej ściance po wir domowych obowiązków. Będzie bez lukrowania, szczerze i osobiście, z dystansem i ironią.
Katarzyna Zielińska to ceniona aktorka teatralna i filmowa, znana z wielu ról, które podbiły serca publiczności. Jej talent komediowy i wokalny sprawiają, że każdy występ to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. W tym spektaklu łączy elementy muzyczne, satyryczne i liryczne, tworząc niezapomniane widowisko pełne emocji i pozytywnej energii.
Występuje: Katarzyna Zielińska
Aktorce na scenie towarzyszą muzycy w składzie:
Marcin Partyka (fortepian)
Kuba Szydło (perkusja)
Piotr Filipowicz (kontrabas)
Piotr Aleksandrowicz (gitara)
Teksty piosenek: Artur Andrus, Michał Chludziński
Teksty prozą: Robert Górski
Opieka reżyserska: Jerzy Jan Połoński
Choreografia: Paulina Andrzejewska-Damięcka
Muzyka i aranżacje muzyczne: Marcin Partyka
Reżyseria światła i scenografia: Grzegorz Policiński, Artur Wytrykus
Kostium: Tomasz Ossoliński
Kostiumy zespołu: Bartek Indyka
Ze specjalnym udziałem garderobianej Katarzyny Adamczyk
Spektakl jest koprodukcją agencji Green Production Katarzyny Zielińskiej i Teatru Komedia
Światowy hit teatralny, który podbił serca widzów od Londynu po Tokio! „Mayday 2” to mistrzowska kontynuacja kultowej farsy Raya Cooneya, w której sekrety, szybkie zwroty akcji i komiczne nieporozumienia pędzą w zawrotnym tempie.
Poznajcie Johna Smitha – taksówkarza, który specjalizuje się w prowadzeniu podwójnego życia... z dwiema żonami. Ale kiedy jego dzieci z obu małżeństw niespodziewanie się spotykają, cały świat Johna zaczyna chwiać się w posadach. Czy uda się to wszystko jakoś uratować? Może... gdyby nie Stanley – lokator z głową pełną dziwnych pomysłów, który swoim "geniuszem" zamienia każdy problem w prawdziwą katastrofę.
Stanley robi wszystko, co w jego mocy, by pomóc przyjacielowi – z marnym skutkiem, ale za to z ogromną dawką komizmu! Jego nieudane plany, nieoczekiwane zwroty akcji i nieporozumienia sprawiają, że spektakl wciąga i bawi od pierwszej do ostatniej minuty.
„Mayday 2” to dwie godziny nieprzerwanego śmiechu! Mistrzowski scenariusz! Autentyczna gra aktorska! Niewiarygodne zwroty akcji! Duża dawka najlepszego humoru! Aplauz na stojąco!
Nieustające salwy śmiechu! - 20 lat przepełnionych widowni od Europy aż po Brodway. Najzabawniejsza komedia świata!
Obsada:
Stanley - Jacek Kawalec
Barbara - Anna Samusionek
John - Michał Milowicz / Mariusz Krzemiński
Vicky - Katarzyna Polewany / Patrycja Potyralska
Mary - Aleksandra Gintrowska
Gavin - Mateusz Łapka / Marcin Mroczek
Tata - Marek Włodarczyk
Produkcja Teatr TU I TERAZ twórcy takich hitów jak: „Ślub Doskonały”, „Szalone Nożyczki”, „Bonobo Randka w ciemno” czy „Pomoc Domowa”.
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl