Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. „Klaps!” to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy.
E. B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.
Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa.
Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”.
Obsada:
Magdalena Lamparska
Marta Walesiak
Mateusz Damięcki
Reżyseria:
John Weisgerber
Spektakl Teatru Polonia
Czas trwania: 140 minut z przerwą
Spektakl dla widzów od 18. roku życia
Anna Mucha i Jakub Wons (twórcy spektaklu „O mało co” i „Przygoda z ogrodnikiem) zapraszają na najnowszą, nieprzyzwoicie zabawną komedię teatralną tylko dla dorosłych!
Adam to młody mężczyzna, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez wielkie „O”. Zaraz zostanie Ojcem! I wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najbliższy przyjaciel — Wacław. Wacław to… penis.
Błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach i wystawiający swojego właściciela na wiele prób. Adam prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspólnie zastanawiają się, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem. Rolę mentora w tych zagadnieniach pełni… Wacław. W napięciu oczekiwania na potomka pojawia się oczywiście chwila słabości, którą skrzętnie chce wykorzystać Wacław, namawiając Adama do „złego”.
„Wacław rządzi!” to podszyta pikantnym humorem komedia, w której kryje się prawda o lękach i obawach człowieka, mającego sprostać arcyważnemu zadaniu — ojcostwu.
Zarezerwuj swoje bilety i skorzystaj z okazji do niezapomnianego spotkania z Wacławem!
Spektakl dla widzów powyżej 18. roku życia.
Obsada:
Maurycy Popiel (Adam)
Wojciech Medyński (Wacław)
Reżyseria: Jakub Wons
Producent: Anna Mucha
Plakat: Jan Wawrynkiewicz
„Między łóżkami” to pełna humoru komedia o seksie, miłości i małomiasteczkowym życiu. Spektakl w reżyserii Artura Barcisia nieprzerwanie od premiery w 2015 roku cieszy się popularnością i przyciąga do teatru tłumy widzów. Za produkcję odpowiedzialny jest Teatr Gudejko, znany z takich przebojów jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” i „Berek, czyli upiór w moherze”.
Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę! Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują… kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia – egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse.
Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent Dyrektora – młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem… DAJCIE MI TENORA! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy… W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!
Uwaga! Publiczności wolno będzie śmiać się basem lub sopranem – oby głośno i serdecznie!
Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach
Dołącz do Meli i Miłka, niesfornych bliźniaków, w ich smakowitej przygodzie kulinarnej! Ten wciągający spektakl, oparty na książce Dawida Chybalskiego, przeniesie widzów do cukierni dziadka Leona, w której małe rączki zabierają się za przygotowanie pysznego tortu.
Gdy dziadek Leon wyrusza na zjazd mistrzów cukiernictwa, dzieci postanawiają zrobić coś wyjątkowego – upiec tort na zamówienie i sprawić radość dziadkowi Leonowi. Jak się szybko okaże, upieczenie tortu na podstawie przepisu to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli nie potrafi się jeszcze za dobrze czytać… Czy wszystko się powiedzie i będzie palce lizać?
Zapraszamy na niezwykły live cooking, w trakcie którego bohaterowie z bajki zmierzą się na scenie z prawdziwymi składnikami. Po drodze nie zabraknie wielu zabawnych wpadek, a Mela i Miłek wyciągną z tej przygody wiele cennych lekcji! Spektakl jest interaktywny i aktywizuje dzieci z publiczności do wspólnej zabawy.
„Palce lizać” to spektakl pełen śmiechu, ciepła i wzruszeń, który wprowadzi widzów w świat dziecięcej fantazji i kulinarnych wyzwań. Ta niebanalna historia na podstawie bestsellerowej książki Dawida Chybalskiego, pełna łagodnego humoru i wartościowych refleksji.
Wystąpią:
Mela - Wiktoria Swat / Klaudia Kleina
Miłek - Dawid Chybalski / Wojtek Wereśniak
Głos dziadka Leona - Antoni Rot
Twórcy:
Reżyseria: Dawid Chybalski
Scenariusz: Dawid Chybalski
Muzyka: Waldemar Ossowski
Scenografia: Jarosław Wójcik
Kostiumy: Krystyna Tabiszewska
Charakteryzacja: Olga Kołomycew
Couch wokalny: Karolina Drewnik
Choreografia i ruch sceniczny: Oskar Wójcik
Produkcja: Fundacja Nieco Kultury
Producent: Kamil Obara
Spektakl dla widzów od 3 roku życia.
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
kasa@kinoapollo.pl