...

Palce lizać, czyli wybuchowy deser! – spektakl dla dzieci

PALCE LIZAC

Dołącz do Meli i Miłka, niesfornych bliźniaków, w ich smakowitej przygodzie kulinarnej! Ten wciągający spektakl, oparty na książce Dawida Chybalskiego, przeniesie widzów do cukierni dziadka Leona, w której małe rączki zabierają się za przygotowanie pysznego tortu.

Gdy dziadek Leon wyrusza na zjazd mistrzów cukiernictwa, dzieci postanawiają zrobić coś wyjątkowego – upiec tort na zamówienie i sprawić radość dziadkowi Leonowi. Jak się szybko okaże, upieczenie tortu na podstawie przepisu to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli nie potrafi się jeszcze za dobrze czytać… Czy wszystko się powiedzie i będzie palce lizać?

Spektakl dla dzieci jakiego nie było

Zapraszamy na niezwykły live cooking, w trakcie którego bohaterowie z bajki zmierzą się na scenie z prawdziwymi składnikami. Po drodze nie zabraknie wielu zabawnych wpadek, a Mela i Miłek wyciągną z tej przygody wiele cennych lekcji! Spektakl jest interaktywny i aktywizuje dzieci z publiczności do wspólnej zabawy.

„Palce lizać” to spektakl pełen śmiechu, ciepła i wzruszeń, który wprowadzi widzów w świat dziecięcej fantazji i kulinarnych wyzwań. Ta niebanalna historia na podstawie bestsellerowej książki Dawida Chybalskiego, pełna łagodnego humoru i wartościowych refleksji.

 

Wystąpią:

Mela – Wiktoria Swat / Klaudia Kleina

Miłek – Dawid Chybalski / Wojtek Wereśniak

Głos dziadka Leona – Antoni Rot

 

Twórcy:

Reżyseria: Dawid Chybalski

Scenariusz: Dawid Chybalski

Muzyka: Waldemar Ossowski

Scenografia: Jarosław Wójcik

Kostiumy: Krystyna Tabiszewska

Charakteryzacja: Olga Kołomycew

Couch wokalny: Karolina Drewnik

Choreografia i ruch sceniczny: Oskar Wójcik

Produkcja: Fundacja Nieco Kultury

Producent: Kamil Obara

 

Spektakl dla widzów od 3 roku życia.

Nie ma takich wydarzeń

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.

Wyrusz z nami w niezwykłą podróż do krainy wyobraźni, w której z kawałka zaczarowanego drewna rodzi się chłopiec z wielkimi marzeniami i… jeszcze większym nosem. „Pinokio” to wzruszająca, kolorowa i pełna humoru adaptacja klasycznej bajki, która bawi, zachwyca i przypomina, że każda, nawet najmniejsza iskierka dobra potrafi zmienić świat.

Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Spektakl nie tylko dla dzieci

Spektakl łączy barwną scenografię, przebojowe piosenki i dynamiczną choreografię z magią teatralnych lalek, tworząc widowisko, które zarówno rozśmiesza, jak i skłania do refleksji. To idealne wprowadzenie w świat klasycznej literatury, zachęcające dzieci do rozmów o uczciwości, konsekwencjach wyborów i sile rodzinnych więzi.

Przygotuj się na wieczór pełen śmiechu, wzruszeń i ponadczasowych wartości – bo prawdziwym chłopcem może zostać każdy, kto ma odwagę słuchać głosu serca.

 

OBSADA

Pinokio – Igor Obłoza

Gepetto – Michał Ziembicki

Wróżka – Grażyna Rogowska

Lis – Marlena Suder / Paweł Pawlik

Kot – Maja Szkutnik / Joanna Sokołowska

 

TWÓRCY

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron

Scenografia: Iza Toroniewicz

Kostiumy: Krystian Szymczak

Muzyka: Agnieszka Szczepaniak

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Choreografia: Wojciech Grudziński

Projekcje: Janusz Szymański

Lalki: Maja Krupińska, Barbara Grajny

 

Spektakl rekomendowany od 5. roku życia

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. Zapraszamy na niezwykłą komedię Teatru Gudejko, który stoi za takimi przebojami jak „Goło i wesoło”, „Między łóżkami” i „Berek, czyli upiór w moherze”.
 
W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie.

A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu! 
 
Obsada:
 
Spektakl od 18. roku życia
Czas trwania: 100 minut z przerwą

Zawrotna komedia, w której bieg komicznych wydarzeń wciąż wymyka się spod kontroli! „Kiedy kota nie ma...” od lat bawi widzów do łez! Zapraszamy na tę znakomitą komedię teatralną.

Podróż poślubna do Saint-Tropez? Oczywiście, że tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu…? Jak poradzą sobie ze wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne, angielskie małżeństwa z dwudziestoletnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze? Odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące!

Komedia teatralna „Kiedy kota nie ma…” to zwariowana historia, w której… wędzony łosoś może stać się narzędziem zbrodni. Jedno jest pewne – podczas tego wieczoru nie zabraknie dobrego dowcipu, który gwarantuje dobrze spędzony czas.
Obsada:
Katarzyna SKRZYNECKA / Viola ARLAK
Anna GORNOSTAJ / Maja BAREŁKOWSKA
Jacek LENARTOWICZ / Piotr CYRWUS
Wojciech WYSOCKI / Piotr ZELT
Zofia ZBOROWSKA / Aleksandra GRZELAK
Marta WIERZBICKA /Aneta ZAJĄC
reżyseria ANDRZEJ ROZHIN
scenografia i kostiumy JOANNA PIELAT-RUSINKIEWICZ
przekład KLAUDYNA ROZHIN
opracowanie muzyczne AGNIESZKA PUTKIEWICZ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kino Teatr Apollo - Poznań
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.