Najnowsza odsłona spektaklu wpisanego do Księgi rekordów Guinnessa! Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone nożyczki” – utwór cieszący się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50 lat.
Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu – właścicielka lokalu nie żyje… Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę: kto zabił?! Wszyscy obecni w salonie mieli motyw, ale nikt nie przyznaje się do zbrodni. Wtedy do akcji wkracza publiczność!
Interakcja publiczności z aktorami oraz towarzyszący wszystkiemu humor sięgają zenitu. To, jaki będzie finał, pozostaje w rękach widzów – ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo!
„Szalone nożyczki” to magnetyczna, elektryzująca i budząca podziw komedia, która podbiła sceny całego świata. To także świetnie skrojone postaci i doskonałe aktorstwo. Zarezerwuj bilety i przeżyj niezapomnianą zabawę w towarzystwie gwiazd!
Obsada:
Młodszy inspektor: Kinga Sawczuk
Pani Dąbek: Katarzyna Polewany
Barbara Markowska: Marta Lewandowska / Anna Głogowska
Tonio: Przemysław Cypryański
Wurcel: Mateusz Łapka
Starszy inspektor: Łukasz Żurek
Żona potrzebna od zaraz
Z żoną źle, bez żony jeszcze gorzej. Zwłaszcza jeśli od niej zależy ważny awans. Bohater spektaklu „Żona potrzebna od zaraz” postanawia sprostać wymaganiom szefa – i to za wszelką cenę!
Życie singla skupionego na karierze zawodowej niespodziewanie się komplikuje. Jego konserwatywny przełożony, przed udzieleniem mu awansu, pragnie wreszcie poznać jego małżonkę. Wydaje się, że brak żony jest teraz największym problemem.
Los jednak bywa przewrotny. Dlatego zamiast braku żony szybko źródłem trudności staje się ich nadmiar. Sytuacja się komplikuje, napięcie rośnie, a szanse na awans maleją z każdą chwilą… Na szczęście na żony (nawet cudze!) zawsze można liczyć.
Obsada:
Maria Pakulnis
Magdalena Wójcik
Michalina Sosna / Andżelika Piechowiak
Anna Matysiak / Ewa Jakubowicz
Marcin Troński
Autor: Edward Taylor
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok
Czas trwania spektaklu: 120 minut plus przerwa
„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.
Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.
Wojciech Zieliński
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl