Nadzieja – rodzinna komedia Anny Muchy

Czy można w jeden wieczór przygotować kolację, wyjść za mąż, pogodzić się z rodzicami i ukryć fakt, że właśnie zaczęło się rodzić? „Nadzieja” to dowcipne i wzruszające spojrzenie na rodzinne relacje, które rozgrzeje serce każdego widza.

Duet Anna Mucha i Jakub Wons zapraszają na niezwykłą komedię o trzypokoleniowej rodzinie, która próbuje się pogodzić. Spotkanie odbywa się w mroźną zimową noc, w starym domu na farmie. Choć wszyscy mają dobre chęci, to sytuacja bardzo szybko zamienia się w potok rodzinnych sprzeczek i zabawnych nieporozumień.

„Nadzieja” to lekka komedia z mądrym przesłaniem, która przypomina, że czasami serce wybiera najdłuższą, ale jedyną właściwą drogę do domu – miejsca miłości i rodzinnego zrozumienia.

Przygotuj się na wieczór pełen śmiechu, emocji i rodzinnych niespodzianek!

Obsada:
Paulina Holtz
Paweł Deląg
Grzegorz Wons
Emma Giegżno
Piotr Janusz
Hanna Turnau

Producent: Anna Mucha
Reżyseria: Jakub Wons
Autor: David S. Craig
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Kostiumy: Magdalena Sekrecka
Scenografia: Marek Idzikowski

28.09.25
niedziela
15:00
Nadzieja - rodzinna komedia Anny Muchy
Organizator: Adria Art
teatr
28.09.25
niedziela
18:00
Nadzieja - rodzinna komedia Anny Muchy
Organizator: Adria Art
teatr
08.11.25
sobota
16:30
Nadzieja - rodzinna komedia Anny Muchy
Organizator: Adria Art
teatr
08.11.25
sobota
19:15
Nadzieja - rodzinna komedia Anny Muchy
Organizator: Adria Art
teatr

Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. „Klaps!” to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy.

E. B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.

Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa.

Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”.

Obsada:
Magdalena Lamparska
Marta Walesiak
Mateusz Damięcki

Reżyseria:
John Weisgerber
Spektakl Teatru Polonia

Czas trwania: 140 minut z przerwą
Spektakl dla widzów od 18. roku życia

Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz na żywo wyjątkową historię produkcji Teatru Gudejko, twórców takich hitów jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” i „Między łóżkami”.
Pani Anna tak żarliwie angażuje się w życie swojej córki, że ta odwraca się od niej. Rozczarowana bohaterka za wszystko obwinia swojego sąsiada – Pawła, w którym upatruje przyczynę wszystkich jej problemów. Zwariowana karuzela zdarzeń sprawi, że bohaterowie zmienią swoje podejście do świata i siebie nawzajem. W rolach głównych wystąpią Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki.

„Berek, czyli upiór w moherze” to inteligentna i bawiąca do łez historia na podstawie książki Marcina Szczygielskiego pt. „Berek”.  Sztuka po kilku latach wraca na afisz teatralny. Szacuje się, że spektakl został wystawiony już ponad 1000 razy!

Anna i Paweł występują również w spektaklu komediowym „Berek, czyli upiór w moherze 2”, która opowiada o innym rozdziale w życiu bohaterów.

Spektakl „Berek, czyli upiór w moherze” w teatrze
W nadchodzącym sezonie teatralnym „Berek, czyli upiór w moherze” zostanie wystawiony na deskach wielu scen w całej Polsce. Sprawdź repertuar teatralny i zarezerwuj bilety!

Obsada:
Ewa Kasprzyk
Antoni Pawlicki
Lesław Żurek / Kamil Kula / Paweł Ławrynowicz
Reżyseria: Ewa Kasprzyk
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy i fotografie: Grażyna Gudejko

Selfie, czyli miłość na pstryk!

Co może wyniknąć z zetknięcia się dwóch sąsiadujących mieszkańców wielkiego blokowiska, opanowanych kryzysem samotności? W jednym mieszka Brygida – bojowo nastawiona singielka z córką, a w drugim Gerard – samotny ojciec rozczarowany kobietami. Oboje pielęgnują stereotypy, dopóki sprawy sercowe ich dorosłych dzieci nie każą wyjść z okopów i stanąć twarzą w twarz z własnymi uprzedzeniami.

Julia – trzydziestoletnia córka Brygidy – ma biblioteczkę książek zamiast Facebooka i jeszcze nigdy nie zrobiła sobie selfie. Jej dotychczasowe próby randkowania spaliły na panewce, pomimo wszelkich starań jej mamy. Podobnie Gerard, przekonany, że jego syn zasługuje na prawdziwe uczucie, próbuje wypchnąć go na randkowy rynek, zanim młody zupełnie pogrąży się w rutynie wielkomiejskiego blokowiska. Kiedy ojcowska troska Gerarda krzyżuje się z matczyną determinacją Brygidy, sieć drobnych, internetowych nieporozumień wciąga oboje rodziców i ich dzieci w komiczną spiralę, w której każdy like i każda fotka prowadzą do coraz większych nieporozumień.

„Selfie” to pełna zwrotów akcji komedia o tym, jak łatwo wpaść w pułapki własnych uprzedzeń i jak trudno z nich wyjść bez odrobiny śmiechu. Jeśli chcesz zobaczyć, co się dzieje, gdy świat randek online zderza się ze starym, dobrym blokowiskiem — zarezerwuj bilety, weź przyjaciół i przekonaj się, że nawet najbardziej zapiekłe serca mogą się wzajemnie odnaleźć.

 

Obsada:

Magdalena Stużyńska

Krystian Wieczorek

Pola Gonciarz / Emma Giegżno

Michał Królikowski

 

Tekst: Piotr Jasek

Reżyseria: Jakub Wons

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r. To mówi samo za siebie! Spektakl wyprodukował Teatr Gudejko, odpowiedzialny za takie hity jak „Berek, czyli upiór w moherze”, „Nerwica natręctw” czy „Między łóżkami”.
„Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy wpadają na pomysł, by założyć grupę striptizerów. Pod nazwą „Napalone Nosorożce” planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo życiowych porażek. Będziemy więc towarzyszyć im w tym zuchwałym przedsięwzięciu, obserwując, jak pobierają pierwsze, nieudolne lekcje tańca, starają się o występ w klubie Eden (jedynym w mieście) czy wreszcie – po wielu godzinach ćwiczeń – dają swój premierowy, niezapomniany występ.

„Goło i wesoło” to zaskakująca i przezabawna komedia. Za opracowanie artystyczne spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk, a na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Ptasińską, Sebastiana Cybulskiego, Michała Lesienia-Głowackiego i Piotra Zelta.

Przed nami gorący wieczór w towarzystwie „Napalonych Nosorożców”. Jesteście gotowi?
Sebastian Cybulski / Maciej Mikołajczyk
Wojciech Solarz / Maciej Mikołajczyk
Michał Lesień-Głowacki / Maciej Mikołajczyk
Michał Meyer / Maciej Mikołajczyk / Krzysztof Piątkowski
Piotr Zelt / Maciej Mikołajczyk

Autor: Stephen Sinclair & Anthony McCarten
Przekład: Lou Rising
Opracowanie artystyczne: Tomasz Sapryk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Krzysztof Kris Adamski
Produkcja: Teatr Gudejko
Spektakl tylko dla dorosłych!
Generic filters
Kino Teatr Apollo - Poznań
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.