...

Kto pyta nie błądzi – cykl spotkań edukacyjnych w Kino Teatrze Apollo

Projekt „Kto pyta nie błądzi” zaprasza mieszkańców Poznania i okolic na serię inspirujących spotkań edukacyjnych. Celem projektu jest obalenie mitów naukowych i promowanie wiedzy w obszarach zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii.

„Kto pyta nie błądzi” – razem obalimy mity i zbudujemy społeczeństwo oparte na wiedzy i zrozumieniu. Projekt stworzył Zespół Syntez Materiałowych Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Kto pyta nie błądzi” oferuje mieszkańcom możliwość uczestnictwa w 24 spotkaniach z ekspertami. Spotkania te będą okazją do zdobycia rzetelnej wiedzy, obalenia szkodliwych mitów i wzmocnienia kompetencji cyfrowych uczestników. Dodatkowo eksperci odpowiedzą również na pytania zadane przez uczestników.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Interdyscyplinarne podejście do nauki: Spotkania pokrywają szeroki zakres tematów – od żywienia i urbanistyki po inżynierię i ochronę środowiska.
  • Dostęp do ekspertów: Uczestnicy będą mieli okazję zadawać pytania i otrzymywać rzetelne odpowiedzi od uznanych specjalistów.
  • Obalanie mitów: W dobie dezinformacji projekt stawia na edukację jako narzędzie walki z fake-newsami.
  • Bezpłatny dostęp do wiedzy: Wszystkie spotkania są bezpłatne, a na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają dostęp do publikacji i podcastów podsumowujących.
Nie ma takich wydarzeń

Spektakl komediowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Fenomenalne dzieło autora „Nerwicy natręctw” przeniesie Was w świat dobrej zabawy za pośrednictwem genialnie wykreowanych postaci. Dajcie się ponieść emocjom i zabawie!

Trzech przyjaciół wpada na pomysł stworzenia randki idealnej. Jedyną przeszkodą w tych miłosnych podbojach jest fakt, że jeden nie widzi, drugi nie słyszy, a trzeci nie mówi… Czy to się może udać? Okazuje się, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, a co trzy głowy, to nie jedna! Absurdalne pomysły, zaskakujące dialogi i nieoczekiwane sytuacje powodują, że widz zaczyna kibicować bohaterom, a przy tym śmiać się do łez.

Oryginalna scenografia, ręcznie malowana przez artystów Ewelinę Wasiluk i Piotra Wróbla, w połączeniu z kostiumami opracowanymi przez doświadczoną Zuzannę Markiewicz, tworzą niepowtarzalny klimat. Dodatkowym atutem jest zastosowanie live streamingu, który przyciąga uwagę widza i wciąga go w wir wydarzeń na scenie!

Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na „Bonobo”.

 

Obsada:

Lea - Anna Głogowska

Julie – Magdalena Górska

Angelique – Kamila Kamińska

Dani – Przemysław Cypryański

Ben – Wojciech Rotowski

Alex – Marcin Mroczek

 

Reżyseria: Anna Sandowicz

Autor: Laurent Baffie

Przekład: Witold Stefaniak

Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Artyści scenografii: Ewelina Wasiluk, Piotr Wróbel

Producentka: Kamila Polak

Produkcja: Teatr Tu i Teraz – twórca m.in. spektakli: „Szalone nożyczki”, „Mayday 2”, „Ślub Doskonały

 

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo...

„Pół na pół" to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce?

Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna" jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią".

TWÓRCY

Autor: Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Tłumaczenie: Rubi Birden
Scenografia: Wojciech Stefaniak

OBSADA

Piotr Polk 

Piotr Szwedes

 

Czas trwania: 90 minut

Żona potrzebna od zaraz

Z żoną źle, bez żony jeszcze gorzej. Zwłaszcza jeśli od niej zależy ważny awans. Bohater spektaklu „Żona potrzebna od zaraz” postanawia sprostać wymaganiom szefa – i to za wszelką cenę!

Życie singla skupionego na karierze zawodowej niespodziewanie się komplikuje. Jego konserwatywny przełożony, przed udzieleniem mu awansu, pragnie wreszcie poznać jego małżonkę. Wydaje się, że brak żony jest teraz największym problemem.

Los jednak bywa przewrotny. Dlatego zamiast braku żony szybko źródłem trudności staje się ich nadmiar. Sytuacja się komplikuje, napięcie rośnie, a szanse na awans maleją z każdą chwilą… Na szczęście na żony (nawet cudze!) zawsze można liczyć.

 

Obsada:

Maria Pakulnis
Magdalena Wójcik
Michalina Sosna / Andżelika Piechowiak

Anna Matysiak / Ewa Jakubowicz

Michał Mikołajczak

Marcin Troński

 

Autor: Edward Taylor
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok

Czas trwania spektaklu: 120 minut plus przerwa

„Dwoje na huśtawce”

Teatr Gudejko, odpowiedzialny za hity takie jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” i „Między łóżkami”, zaprasza na słodko-gorzką komedię romantyczną o parze młodych, zagubionych ludzi. Co ich połączy? Z czym będą musieli się zmierzyć? „Dwoje na huśtawce” od lat bawi i wzrusza widzów w całej Polsce.

Romantyczna, zabawna i przejmująca historia dwójki nieznajomych, którzy trafiają na siebie w przełomowych momentach swojego życia. Ona – tancerka, on – prawnik. Oboje zmagają się z silnymi emocjami, sprzecznymi marzeniami i pragnieniami. Ich życia przypominają huśtawkę rozbujaną pomiędzy skrajnościami. Czy coś ich połączy?

Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski tworzą na scenie wyrazisty duet, który przyciąga swoją naturalnością i głębią. To wypełniona dobrym humorem opowieść o tęsknocie, miłości i poszukiwaniu własnej ścieżki wśród życiowych dylematów.

Sprawdź repertuar, zarezerwuj bilety i zobacz z bliskimi „Dwoje na huśtawce”.

Obsada:

Anna Dereszowska

Mikołaj Roznerski

opracowanie i reżyseria: Jerzy Gudejko

Czas trwania: 2 godziny 15 minut z przerwą

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kino Teatr Apollo - Poznań
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.