Zafascynował Was ktoś tak bardzo, że gotowi byliście złamać małżeńską przysięgę?
Pójść za szaleństwem jak w dym, bez względu na konsekwencje?
Jeśli tak, to… zapnijcie pasy, bo zapowiada się jazda bez trzymanki!
Sally i Peter spotykają się, oczywiście w tajemnicy, na ekscytującą, upojną noc. Mąż Sally – pilot samolotów pasażerskich, właśnie wyleciał, więc kochankowie lądują w ich małżeńskim łożu. Sytuacja się jednak komplikuje.
Petera niespodziewanie łapie paraliżujący ból w kręgosłupie – lumbago. Amant postanawia rozgrzać plecy
w gorącej kąpieli, ale los lubi płatać figle… Zamiast cudownego ozdrowienia klinuje się w wannie!
To dopiero początek kłopotów pary, bo lawina niefortunnych zdarzeń dopiero się zaczyna.
Niespodziewanie w apartamencie pojawiają się wciąż nowi ludzie: niewidomy stroiciel pianin, doktor bez licencji, przystojny mąż Sally, tajemnicza Annabelle oraz stanowcza Jocelyn.
Co ich wszystkich łączy? Niedomówienia!
W matni kłamstewek, w którą wpadli, każdy jest kimś innym i nieświadomie odgrywa przypisaną rolę.
Co z tego wyniknie? Czy można jeszcze bardziej skomplikować sobie życie?
Kto będzie w stanie uporządkować ten galimatias?
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Joanna Pielat
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
Asystent reżysera: Katarzyna Ośko
Garnitury do spektaklu „Lumbago” ufundowała firma Recman.
Projekt został dofinansowany z budżetu państwa – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zaręczony pogrążony
Czy zaręczyny mogą okazać się początkiem końca mężczyzny, czy może raczej szansą na nowy życiowy start? Zapraszamy do zawiłości męskiego świata w spektaklu „Zaręczony pogrążony”. Niezwykła farsa przyniesie odpowiedzi na to i wiele innych pytań, odkrywając, że nadmiar to prawdziwa przyczyna męskich kłopotów.
Jedna kobieta to powód do poważnej refleksji, ale co się stanie, gdy pojawią się dwie, trzy, a może nawet cztery urocze panie naraz? Bohater naszej zwariowanej farsy – zmagając się z zemstą kobiet – wyrusza w niezapomnianą podróż przez męski raj, koedukacyjny czyściec, aż do dna męskiego piekła. Czy zdoła przetrwać tę pełną humoru i niespodzianek wycieczkę?
„Zaręczony pogrążony” to zabawna włoska komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Nie przegap tej piekielnie śmiesznej sztuki, która przeniesie Cię w świat męskich przygód i zaręczonych kłopotów. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety online.
Obsada:
Elżbieta Romanowska/Alżbeta Lenska
Anna Matysiak
Katarzyna Sowińska
Karolina Nowakowska
Tomasz Dutkiewicz
Mikołaj Krawczyk
Czas trwania spektaklu: około 120 minut z przerwą
Przygotuj się na teatralny rollercoaster, w którym sąsiedzkie relacje przekroczą granicę prywatności. „Barabuum!” to pikantna komedia Artura Barcisia, która obnaża tajemnice i skandale sąsiedzkie, wywołując salwy śmiechu!
„Barabuum!” to teatralna bomba emocji, która eksploduje w nowoczesnym mieszkaniu Anny i Juliusza oraz ich zuchwałych sąsiadów – Laury i Seby. Wieczór pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji zaczyna się niewinnie, ale szybko przeradza się w gorące i prowokacyjne wydarzenie. Z pozornie harmonijnych relacji wyłania się burzliwa mieszanka intryg, zmysłowych podtekstów i nieprzewidzianych konfrontacji.
Tego wieczoru, pełnego zaskakujących odkryć i bezwstydnych propozycji, napięcie rośnie, a przestrzeń między „normalnym” a „niepohamowanym” staje się coraz bardziej mglista. Czy małżeństwo Anny i Juliusza wyjdzie z tego bez szwanku? A może Laura i Seba pokażą im nową definicję „sąsiedzkiej pomocy”?
Przygotuj się na komedię, która nie tylko rozbawi Cię do łez, ale również sprawi, że zastanowisz się, ile tajemnic możesz tolerować za drzwiami własnego domu. Zarezerwuj bilety na „Barabuum!” i daj się porwać w wir szalonych emocji i zuchwałej zabawy!
Obsada:
Katarzyna Wajda / Marta Chodorowska
Marcin Korcz
reżyseria: Artur Barciś
autor: Cesc Gay
tłumaczenie: Hanna Szczerkowska
Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.
Po przeprowadzce z dużego miasta na wieś młode małżeństwo (Leszek Lichota i Ilona Wrońska) zaprasza na kolację zaprzyjaźnioną parę. Przypadek sprawia, że przed ich przybyciem na jaw wychodzą słowa, które rzucają nowe światło na ich znajomość.
Na niczego nieświadomych gości czeka wiele wyzwań i kłopotów, które postawią wszystko na ostrzu noża! Zanim intryga osiągnie punkt kulminacyjny, dowiemy się między innymi, gdzie najlepiej powiększyć biust, gdzie nie trzymać telefonu lub co pożytecznego można zrobić z przesolonymi potrawami.
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej. …i było to 25 lat temu.
Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”. Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.
Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl