„Motyle są wolne”, fascynujące, ulotne, piękne, delikatne — zupełnie jak nasze uczucia i emocje. W nowym spektaklu, wyreżyserowanym przez Jerzego Gudejkę, są miłość, rozczarowanie, erotyzm, rozpacz i komedia. Młodzi są delikatni i wzruszający, a starsi – groteskowi i zabawni…
Czy zaborcza matka może zakończyć romans swojego syna z młodziutką sąsiadką? Czy nowoczesny reżyser teatralny to dla młodej aktorki atrakcyjniejszy partner niż delikatny młodzieniec? Jak powinna wyglądać 30-letnia rozwódka?
Na scenie dojdzie do zderzenia młodzieńczej energii – Chris Cugowski jako Don, a w roli Jill Zuzanna Mikołajczyk / Wiktoria Koprowska. Mistrzostwem wieku dojrzałego zabłysną w roli Florentyny Agnieszka Pilaszewska oraz Lesław Żurek jako Rafał.
Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na spektakl „Motyle są wolne” – jedną z najbardziej zaskakujących komedii tego roku!
Autor: Leonard Gershe
Tłumaczenie: Małgorzata Semil
Reżyseria: Jerzy Gudejko
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Grażyna Gudejko i Olga Szynkarczuk
Muzyka: Jan Regulski
Obsada:
Chris Cugowski
Zuzanna Mikołajczyk/Wiktoria Koprowska
Agnieszka Pilaszewska
Produkcja: TEATR GUDEJKO
Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo...
„Pół na pół" to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce?
Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna" jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią".
TWÓRCY
Autor: Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Tłumaczenie: Rubi Birden
Scenografia: Wojciech Stefaniak
OBSADA
Piotr Polk
Piotr Szwedes
Czas trwania: 90 minut
ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna
nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają...
Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa – Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu.
Jednym z atutów przedstawienia są piosenki, które przenoszą rozmowę byłego małżeństwa w zupełnie inny wymiar, znany nam dzięki wybitnej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską – piosenkarkę, aktorkę teatralną i filmową („Ja Wam pokażę”; „Jutro idziemy do kina”), a także Rafała Olbrychskiego – aktora filmowego i piosenkarza. Przedstawienie uświetni pianistka Lena Ledoff.
Przed nimi niełatwe zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.
Serdecznie zapraszamy na minimusical „Apetyt na czereśnie”, oparty na tekście wyjątkowej artystki – Agnieszki Osieckiej. Sprawdź repertuar i zarezerwuj swoje bilety!
Obsada:
ONA: Maria Niklińska
ON: Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff
Tekst: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Maciej Małecki
Adaptacja: Anna Seniuk
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
Kostiumy: Wiganna Papina
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz
Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.
Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Jak łatwo się domyślić – nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek!
Gwiazdorska obsada, kryminalna intryga i zaskakujące zwroty akcji to tylko część z tego, co czeka na publiczność podczas tego komicznego spektaklu!
Obsada:
Reżyseria: Artur Barciś
Producent: Karol Bytner
Muzyka: Piotr Hajduk
Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia! (16+) Podczas spektaklu są wykorzystywane efekty pirotechniczne.
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej. …i było to 25 lat temu.
Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”. Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.
Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl