Nadzieja
Czy można w jeden wieczór przygotować kolację, wyjść za mąż, pogodzić się z rodzicami i ukryć fakt, że właśnie zaczęło się rodzić? „Nadzieja” to dowcipne i wzruszające spojrzenie na rodzinne relacje, które rozgrzeje serce każdego widza.
Duet Anna Mucha i Jakub Wons zapraszają na niezwykłą komedię o trzypokoleniowej rodzinie, która próbuje się pogodzić. Spotkanie odbywa się w mroźną zimową noc, w starym domu na farmie. Choć wszyscy mają dobre chęci, to sytuacja bardzo szybko zamienia się w potok rodzinnych sprzeczek i zabawnych nieporozumień.
„Nadzieja” to lekka komedia z mądrym przesłaniem, która przypomina, że czasami serce wybiera najdłuższą, ale jedyną właściwą drogę do domu – miejsca miłości i rodzinnego zrozumienia.
Przygotuj się na wieczór pełen śmiechu, emocji i rodzinnych niespodzianek!
Obsada:
Paweł Deląg
Grzegorz Wons
Emma Giegżno
Piotr Janusz
Hanna Turnau
Producent: Anna Mucha
Reżyseria: Jakub Wons
Autor: David S. Craig
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Kostiumy: Magdalena Sekrecka
Scenografia: Marek Idzikowski
ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna
nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają...
Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa – Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu.
Jednym z atutów przedstawienia są piosenki, które przenoszą rozmowę byłego małżeństwa w zupełnie inny wymiar, znany nam dzięki wybitnej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską – piosenkarkę, aktorkę teatralną i filmową („Ja Wam pokażę”; „Jutro idziemy do kina”), a także Rafała Olbrychskiego – aktora filmowego i piosenkarza. Przedstawienie uświetni pianistka Lena Ledoff.
Przed nimi niełatwe zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.
Serdecznie zapraszamy na minimusical „Apetyt na czereśnie”, oparty na tekście wyjątkowej artystki – Agnieszki Osieckiej. Sprawdź repertuar i zarezerwuj swoje bilety!
Obsada:
ONA: Maria Niklińska
ON: Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff
Tekst: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Maciej Małecki
Adaptacja: Anna Seniuk
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
Kostiumy: Wiganna Papina
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz
„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.
Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.
Gdy mężczyzna szykuje się na spotkanie, okazuje się, że wynajęty apartament kryje w sobie wiele tajemnic… Pomimo zapewnień o prywatności drzwi dzielące oba apartamenty pozostają otwarte. W tym momencie rozpoczyna się seria niespodzianek. Kto zatem kryje się za drzwiami pokoju obok?
Wraz z rozwojem sytuacji poznajemy coraz to nowszych bohaterów, którzy mają w planach wyjątkowe randki w ciemno. Każdego z nowo przybyłych gości przyprowadza zdezorientowany boy, który – zamiast wyprostować całą sytuację – postanawia milczeć. Jednocześnie każdy z uczestników tego galimatiasu zastanawia się, gdzie schować nowo przybyłych, niechcianych gości.
Gwiazdorska obsada i historia, której długo nie da się zapomnieć. Miłość, tęcza i moherowy beret, czyli „Berek, czyli upiór w moherze 2” to przepis na udany wieczór!
Dwoje sąsiadów, dwa przeciwieństwa. Z jednej strony wielkomiejski gej, z drugiej kobieta z czasów niedzisiejszych, przywiązana do tradycyjnych wartości. Po latach wojny i nienawiści połączyła ich przyjaźń. Niestety, obecność Anny w życiu Pawła doprowadza jego związek do rozpadu. Co robić? Jak delikatnie zasugerować sąsiadce, że miarka się przebrała? A może znaleźć jej nowe zajęcie?
Mężczyzna zaczyna działać. Poszukiwania prowadzi w portalu randkowym – nowy mężczyzna dla Anny powinien załatwić sprawę. Pech chce, że sąsiadka zza ściany wpada na identyczny pomysł: powodowana wyrzutami sumienia szuka partnera dla Pawła.
Szykują się dwie randki w ciemno, a wraz z nimi niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa!
Obsada:
Czas trwania: 2 godziny i 15 minut przerwy
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl