...

O co biega?

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności
pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!
Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Bożena Sławińska
Kostiumy Tomasz Jacyków
Scenografia Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz
Garnitury do spektaklu zapewnił Partner Teatru Capitol firma Giacomo Conti.

Nie ma takich wydarzeń

„Motyle są wolne”, fascynujące, ulotne, piękne, delikatne — zupełnie jak nasze uczucia i emocje. W nowym spektaklu, wyreżyserowanym przez Jerzego Gudejkę, są miłość, rozczarowanie, erotyzm, rozpacz i komedia. Młodzi są delikatni i wzruszający, a starsi – groteskowi i zabawni…

Czy zaborcza matka może zakończyć romans swojego syna z młodziutką sąsiadką? Czy nowoczesny reżyser teatralny to dla młodej aktorki atrakcyjniejszy partner niż delikatny młodzieniec? Jak powinna wyglądać 30-letnia rozwódka?

Na scenie dojdzie do zderzenia młodzieńczej energii – Chris Cugowski jako Don, a w roli Jill Zuzanna Mikołajczyk / Wiktoria Koprowska. Mistrzostwem wieku dojrzałego zabłysną w roli Florentyny Agnieszka Pilaszewska oraz Lesław Żurek jako Rafał.

Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na spektakl „Motyle są wolne” – jedną z najbardziej zaskakujących komedii tego roku!

Autor: Leonard Gershe

Tłumaczenie: Małgorzata Semil

Reżyseria: Jerzy Gudejko

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Grażyna Gudejko i Olga Szynkarczuk

Muzyka: Jan Regulski

 

Obsada:

Chris Cugowski

Zuzanna Mikołajczyk/Wiktoria Koprowska

Agnieszka Pilaszewska

Lesław Żurek

 

Produkcja: TEATR GUDEJKO

Zapraszamy na premierę nowej komedii twórców popularnych spektakli „Triathlon Story” i „Dobry Wieczór Kawalerski”.

Czy porywacz może stać się ofiarą? O tym przekona się Adam, który urozmaica swoje monotonne życie nietypowym hobby – porywa kobiety i organizuje im romantyczne randki.

Młody mężczyzna z kompleksami i nudnym zawodem księgowego przed swoimi ofiarami zmienia się w prawdziwego romantyka, serwując wykwitną kolację, wino i dopasowując wygląd zastawy do jej stroju.
Randki kończy wypuszczeniem ofiary ze swojego mieszkania tuż po posiłku i rozmowie, ale tylko do czasu, aż znajduje się kobieta, która przejmuje inicjatywę i odwraca role w porwaniu… Sprawdź co się wydarzy!
Pełna humoru komedia dla dorosłych widzów, która z krzywym zwierciadle obrazuje relacje damsko-męskie i stawia pytania o miłość i związki.

Występują: Kaziu Mazur/Mateusz Mosiewicz (wymiennie), Anna Oberc, Waldemar Błaszczyk, Małgorzata Lewińska.

„Sprzedawca życzeń”

Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.

Tekst: Jacek Cygan

Reżyseria: Adam Ferency

Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Muzyka: Barbara Derlak

Obsada: Adam Ferency

"Kiedy kota nie ma..." istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

Obsada:
Mildred: Viola Arlak / Katarzyna Skrzynecka / Agnieszka Wielgosz
Ethel: Maja Barełkowska / Anna Gornostaj / Cynthia Kaszyńska / Halina Bednarz
Humphrey: Wojciech Wysocki / Piotr Zelt / Zbigniew Suszyński / Jacek Kopczyński
George: Jacek Lenartowicz / Piotr Cyrwus
Shirley: Aleksandra Grzelak / Magdalena Wróbel / Marta Bryła
Jennifer: Maria Dejmek / Michalina Sosna / Agata Puterko

reżyseria ANDRZEJ ROZHIN
scenografia i kostiumy JOANNA PIELAT - RUSINKIEWICZ
przekład KLAUDYNA ROZHIN
opracowanie muzyczne AGNIESZKA PUTKIEWICZ

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors