Wyrusz z nami w niezwykłą podróż do krainy wyobraźni, w której z kawałka zaczarowanego drewna rodzi się chłopiec z wielkimi marzeniami i… jeszcze większym nosem. „Pinokio” to wzruszająca, kolorowa i pełna humoru adaptacja klasycznej bajki, która bawi, zachwyca i przypomina, że każda, nawet najmniejsza iskierka dobra potrafi zmienić świat.
Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.
Spektakl łączy barwną scenografię, przebojowe piosenki i dynamiczną choreografię z magią teatralnych lalek, tworząc widowisko, które zarówno rozśmiesza, jak i skłania do refleksji. To idealne wprowadzenie w świat klasycznej literatury, zachęcające dzieci do rozmów o uczciwości, konsekwencjach wyborów i sile rodzinnych więzi.
Przygotuj się na wieczór pełen śmiechu, wzruszeń i ponadczasowych wartości – bo prawdziwym chłopcem może zostać każdy, kto ma odwagę słuchać głosu serca.
OBSADA
Pinokio – Igor Obłoza
Gepetto – Michał Ziembicki
Wróżka – Grażyna Rogowska
Lis – Marlena Suder / Paweł Pawlik
Kot – Maja Szkutnik / Joanna Sokołowska
TWÓRCY
Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron
Scenografia: Iza Toroniewicz
Kostiumy: Krystian Szymczak
Muzyka: Agnieszka Szczepaniak
Teksty piosenek: Karolina Słyk
Choreografia: Wojciech Grudziński
Projekcje: Janusz Szymański
Lalki: Maja Krupińska, Barbara Grajny
Spektakl rekomendowany od 5. roku życia
Czy można w jeden wieczór przygotować kolację, wyjść za mąż, pogodzić się z rodzicami i ukryć fakt, że właśnie zaczęło się rodzić? „Nadzieja” to dowcipne i wzruszające spojrzenie na rodzinne relacje, które rozgrzeje serce każdego widza.
Duet Anna Mucha i Jakub Wons zapraszają na niezwykłą komedię o trzypokoleniowej rodzinie, która próbuje się pogodzić. Spotkanie odbywa się w mroźną zimową noc, w starym domu na farmie. Choć wszyscy mają dobre chęci, to sytuacja bardzo szybko zamienia się w potok rodzinnych sprzeczek i zabawnych nieporozumień.
„Nadzieja” to lekka komedia z mądrym przesłaniem, która przypomina, że czasami serce wybiera najdłuższą, ale jedyną właściwą drogę do domu – miejsca miłości i rodzinnego zrozumienia.
Przygotuj się na wieczór pełen śmiechu, emocji i rodzinnych niespodzianek!
Obsada:
Paulina Holtz
Paweł Deląg
Grzegorz Wons
Emma Giegżno
Piotr Janusz
Hanna Turnau
Producent: Anna Mucha
Reżyseria: Jakub Wons
Autor: David S. Craig
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Kostiumy: Magdalena Sekrecka
Scenografia: Marek Idzikowski
Gwiazdorska obsada i historia, której długo nie da się zapomnieć. Miłość, tęcza i moherowy beret, czyli „Berek 2” to przepis na udany wieczór! Zobacz historię niesamowitego sąsiedztwa w komedii Teatru Gudejko, producenta takich przebojów jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” czy „Między łóżkami”.
Utrata pracy nie zawsze musi być klęską. Czasem to szansa na nowy początek! Bohaterowie „Ostrej jazdy”, zamiast szukać nowego zatrudnienia, biorą sprawy w swoje ręce.
Szybko jednak się okazuje, że nakręcenie filmu erotycznego jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Sytuacja wymyka się spod kontroli… A to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.
Obsada:
Agnieszka Warchulska
Julia Kamińska / Marta Wierzbicka
Jan Jankowski / Adam Hutyra
Mirosław Baka / Bogdan Kalus
Przemysław Sadowski
Spektakl został wyprodukowany przez Teatr Komedia w Warszawie
Spektakl dla osób powyżej 18. roku życia
Czas trwania: 120 minut z przerwą
Czy świeżo upieczona mama ma prawo cieszyć się życiem, dbać o siebie tak samo jak o swoje dziecko? Czy może nie mieć ochoty na seks albo nie chcieć przyjąć nieproszonych rad teściowej i ciotki? Czy współczesna mama jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, ocenom i zadaniom wykreowanym przez otoczenie? Czy społeczeństwo ma prawo do matek?
Chwila, kiedy na ekranie za pomocą ultrasonografu ukazuje się „mała fasolka”, wywraca świat do góry nogami, o czym kobieta leżąca na kozetce ginekologicznej nie ma jeszcze pojęcia… Macierzyństwo i kobiecość – to dwa słowa klucze spektaklu „Łoo! Matko!”.
Twórczyniami przedstawienia są młode mamy: Magdalena Banachowicz i Kinga Rybarczyk. W tym procesie wspiera je reżysersko, niczym położna, Barbara Prądzyńska. Spektakl ma na celu wspierać kobiety, uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby młodych mam, mierzyć się ze stereotypami i mitami na temat macierzyństwa, przypominać o depresji poporodowej i promować zdrowie psychiczne przyszłych i obecnych mam. Podczas pracy nad spektaklem zebrano wiele doświadczeń kobiet-mam z różnych pokoleń.
Premiera 30 września 2023/ Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
reżyseria: Barbara Prądzyńska
scenariusz: Magdalena Banachowicz, Kinga Rybarczyk, Barbara Prądzyńska
kreacje aktorskie: Magdalena Banachowicz, Kinga Rybarczyk
postać z reklam wideo: Maja Karmińska głos z offu: Marcin Głowiński, Barbara Prądzyńska,
muzyka: Hubert Wińczyk
wideo: Agata Nawrocka, Dawid Gut, Przemysław Bembnista
scenografia: Norbert Ogoniak
kostiumy: Idalia Mantas
plakat: Maja Piskorska
reżyseria świateł: Rafał Smyk
rozmówczynie video wywiadów: Katarzyna Brzezińska, Monika Bykowska, Kamila Hancyk, Hanna Jernas, Wiola Kaźmierczak, Izabela Kolka, Anna Lachor, Alicja Meisner, Agata Ogoniak, Paulina Panowicz, Maria Pasterska, Maja Piskorska, Bożena Szota, Marianna Trębacz, Aleksandra Wisz Serdeczne podziękowania dla Dawida Guta za udostępnienie sprzętu filmowego.
Matronat nad spektaklem: Fundacja Matecznik, Wielkopolski Kongres Kobiet, Local Mums, Fundacja im. Julii Woykowskiej, Fundacja Przy Tobie
Partnerzy: Centrum Kultury Zamek, Fundacja Art of Mind, Baba Studio
Produkcja: Studio Teatralne Centrum Kultury Zamek, Kinga Rybarczyk, Magdalena Banachowicz
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
kasa@kinoapollo.pl