„Sprzedawca życzeń”
Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.
Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.
Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.
Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.
Tekst: Jacek Cygan
Reżyseria: Adam Ferency
Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Barbara Derlak
Obsada: Adam Ferency
Pogodne letnie popołudnie. Czarujący Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać „O sole mio!”, czyli „o słońce moje!”.
W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament. Niespodziewanie spotka się w nim trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie… Dość. Trudno doprawdy zrozumieć, kto jest kim i, co gorsza, kto jest z kim. Kolejne minuty przed rozpoczęciem wielkiego koncertu upływają nieubłaganie… Czy wielki koncert trzech tenorów może się odbyć z tylko jednym tenorem? Albo z czterema? Lub w ogóle bez nich?
Impresario Henry Saunders ma niełatwe zadanie – okiełznać wybujałe ego operowych gwiazd. Czy zdoła to zrobić? Rodzi się pytanie, czy wybujałe ego operowych gwiazd zapanuje samo nad sobą. Co się stanie, jeśli chaos i destrukcja, towarzyszące rozkapryszonym gwiazdom, zdołają osiągnąć „wysokie C”? Może właśnie w Paryżu nieposkromieni tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo – jak wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!
„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” to zakręcona farsa w klasycznym stylu autorstwa mistrza gatunku – Kena Ludwiga. Na widzów czeka karuzela pomyłek i nieoczekiwanych „qui pro quo”. Na dokładkę galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, zaś na deser… szalone tempo i salwy śmiechu w rytmie największych operowych hitów.
A to jeszcze nie wszystko! Imponująca scenografia, parada stylowych kostiumów (jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało)… Zarezerwuj bilety i sprawdź, jakie inne niespodzianki kryje w sobie „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!”.
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen zabawy, miłości oraz śpiewu!
Obsada:
Mateusz Banasiuk
Tomasz Dutkiewicz
Jan Jankowski
Artur Chamski
Małgorzata Sadowska
Magdalena Wójcik / Anna Gzyra
Oszuści
Trzy związki: dwa małżeństwa i młodzi kochankowie stojący przed decyzją – ślub czy rozstanie? „Oszuści” to wspaniała komedia zbudowana na sieci małych i dużych kłamstw.
Michelle i Allen są ze sobą już dwa lata. Oboje mają wątpliwości, czy spędzić ze sobą resztę życia. Zwracają się po radę do swoich rodziców. Czy mogą spodziewać się szczerej odpowiedzi? W ramach zacieśniania więzi organizują kolację, podczas której wszyscy mają się lepiej poznać. Ten wieczór wywróci ich życie (lub życie trzech par) do góry nogami.
W spektaklu „Oszuści” z dużą lekkością stawiane są trudne pytania – o kondycję współczesnej rodziny i małżeńską nudę.
Obsada:
Michalina Łabacz
Gabriela Muskała
Beata Ścibakówna
Piotr Grabowski
Filip Pławiak
Zbigniew Zamachowski
Produkcja: Och-Teatr
Reżyseria: Jan Englert
Przekład: Michał Ronikier
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Dorota Williams
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Szczepańska
Czas trwania: 120 min z przerwą
Wojciech Zieliński
„Prywatna klinika” to szalona farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę! Lekka fabuła, wyraziste postaci i fenomenalna obsada zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie.
Akcja skupia się wokół Harriet, rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje swoje finansowe problemy dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza.
Pewnego dnia jeden z mężczyzn zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet niespodziewanie pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna, wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome, zdradzane małżonki. Z biegiem czasu komedia staje się̨ prawdziwym rollercoasterem emocji pełnych pomylonych tożsamości, zdrad i arcyśmiesznych dialogów!
Sztuka, napisana przez mistrzów gatunku Johna Chapmana i Dave’a Freemana w 1983 roku, nie straciła na aktualności, a jej humor i satyra na damsko-męskie relacje nadal bawią kolejne pokolenia widzów. „Prywatna Klinika” to gwarantowana dawka śmiechu i doskonała rozrywka dla każdego, kto pragnie w teatrze dobrze się bawić.
Obsada:
Alek – Tomasz Oświeciński
Harriet – Katarzyna Kołeczek / Dominika Majewska
Anna – Monika Mazur / Dominika Majewska / Anna Jarosik
Gordon – Rafał Cieszyński / Andrzej Deskur/ Łukasz Płoszajski
Magda – Alżbeta Lenska/ Katarzyna Anzorge
Mildred – Katarzyna Bujakiewicz / Katarzyna Anzorge
Ryszard – Paweł Koślik / Wojciech Solarz
Reżyser – Grzegorz Reszka
Scenariusz – John Chapman & Dave Freeman
Tłumacz – Elżbieta Woźniak
Scenografia i kostiumy – Agnieszka Sasim
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl