teatr

Sprzedawca Życzeń – Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

„Sprzedawca życzeń”

Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.

Tekst: Jacek Cygan

Reżyseria: Adam Ferency

Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Muzyka: Barbara Derlak

Obsada: Adam Ferency

Nie ma takich wydarzeń

Utrata pracy nie zawsze musi być klęską. Czasem to szansa na nowy początek! Bohaterowie „Ostrej jazdy”, zamiast szukać nowego zatrudnienia, biorą sprawy w swoje ręce.

Droga po nową posadę może być długa i wyboista. Dlatego bohaterowie „Ostrej jazdy” wolą iść na skróty. Kiedy tracą pracę, stawiają na karierę w pornobiznesie. Plan jest prosty – trzeba tylko zrobić casting, znaleźć odpowiednich aktorów i można ruszać z produkcją. Cel – zarobić mnóstwo pieniędzy!

Szybko jednak się okazuje, że nakręcenie filmu erotycznego jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Sytuacja wymyka się spod kontroli… A to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.

Obsada:

Katarzyna Żak / Magda Wójcik / Agnieszka Warchulska
Julia Kamińska / Marta Wierzbicka
Jan Jankowski / Adam Hutyra
Mirosław Baka / Jan Wieczorkowski
Przemysław Sadowski

Reżyseria:

Mirosław Połatyński
Spektakl został wyprodukowany przez Teatr Komedia w Warszawie.
Spektakl dla osób powyżej 18. roku życia.
Czas trwania: 120 minut z przerwą

Wyobraź sobie sytuację, w której nagle odkrywasz, że jesteś kimś zupełnie innym niż dotychczas. Twój uporządkowany świat wywraca się do góry nogami, podczas gdy desperacko próbujesz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: kim tak naprawdę jestem?

Bohater sztuki autorstwa Sébastiena Thiéry’ego odkrywa nagle, że jest kimś zupełnie innym. Ma inny zawód, inne ubrania i książki w mieszkaniu, on i żona inaczej się nazywają, a nawet mają dorosłe już dziecko. Świat w osobie Policjanta i Lekarza próbuje mu wmówić, że jest panem Schmittem, a zaprzeczenie temu może się dla niego źle skończyć... „Pan Schmitt” zaczyna lawirować i udaje kogoś, kim nie jest. Jednocześnie usiłuje nie zdradzić samego siebie i tego, w co wierzy. Mnożą się przez to absurdalne sytuacje, a także zabawne nieporozumienia.

Czy istnieją granice kompromisu, na jaki człowiek zdolny jest pójść dla świętego spokoju? Do czego można się posunąć w imię ładu społecznego? Jak długo i do jakiego stopnia można robić teatr z własnego życia?

Zarezerwuj bilety na spektakl „Kim jest pan Schmitt?” i przekonaj się, jak poradzi sobie nasz bohater w tej groteskowej, a zarazem przekomicznej sytuacji!

 

Obsada:

Andrzej Zieliński

Monika Krzywkowska

Michał Piela

Antoni Pawlicki

Alma Asuai

 

Autor: Sébastien Thiéry

Reżyser: Aldona Figura

Przekład: Irma Helt

Producent: Wydział Produkcji Karol Bytner

„Motyle są wolne”, fascynujące, ulotne, piękne, delikatne — zupełnie jak nasze uczucia i emocje. W nowym spektaklu, wyreżyserowanym przez Jerzego Gudejkę, są miłość, rozczarowanie, erotyzm, rozpacz i komedia. Młodzi są delikatni i wzruszający, a starsi – groteskowi i zabawni…

Czy zaborcza matka może zakończyć romans swojego syna z młodziutką sąsiadką? Czy nowoczesny reżyser teatralny to dla młodej aktorki atrakcyjniejszy partner niż delikatny młodzieniec? Jak powinna wyglądać 30-letnia rozwódka?

Na scenie dojdzie do zderzenia młodzieńczej energii – Chris Cugowski jako Don, a w roli Jill Zuzanna Mikołajczyk / Wiktoria Koprowska. Mistrzostwem wieku dojrzałego zabłysną w roli Florentyny Agnieszka Pilaszewska oraz Lesław Żurek jako Rafał.

Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na spektakl „Motyle są wolne” – jedną z najbardziej zaskakujących komedii tego roku!

Autor: Leonard Gershe

Tłumaczenie: Małgorzata Semil

Reżyseria: Jerzy Gudejko

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Grażyna Gudejko i Olga Szynkarczuk

Muzyka: Jan Regulski

 

Obsada:

Chris Cugowski

Zuzanna Mikołajczyk/Wiktoria Koprowska

Agnieszka Pilaszewska

Lesław Żurek

 

Produkcja: TEATR GUDEJKO

Wąsik, ach, ten wąsik… Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze – pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną!

Młody, wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona i bezrobotny kumpel – lokator oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Napięcie rośnie z każdą chwilą!

Co gorsza – w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia, pozostawiając na twarzy bohatera wąsik. Nowy zarost nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wąs pozwala chłopakowi wreszcie zmienić się w mężczyznę, choć nie jest to łatwa droga…

Dobrego zakończenia można się spodziewać, a o co chodzi z tym wąsikiem – dowiecie się, oglądając przezabawny spektakl.

Obsada:
Marta Wierzbicka / Milena Staszuk
Rafał Cieszyński / Maurycy Popiel / Bartosz Obuchowicz
Autorzy: Sacha Judaszko i Fabrice Donnio

Reżyseria: Jan Jankowski

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors