Sto tysięcy teraz czy milion za dziesięć lat? Zazwyczaj żyjemy w błogim przekonaniu, że jesteśmy
przyzwoitymi ludźmi. Że mamy solidny kręgosłup moralny i nie z nami takie numery… Ale dopóki nie nastąpi chwila realnej próby – dopóty tak naprawdę nie wiemy, kim jesteśmy…
Wybór przed którym stanie małżeństwo – Pola (Daria Widawska) i Daniel (Mariusz Słupiński) nie jest
prosty. Z pozoru niewinna, towarzyska gra niesie za sobą poważne konsekwencje, gdy na stół zostają
wyłożone realne pieniądze. Gdy każde z małżonków chce zdecydować się na inną opcję, rozpoczyna się
małżeńska walka na argumenty, która niespodziewanie wymyka się spod kontroli. Na jaw wychodzą
pikantne szczegóły z życia pary, które stają się prawdziwą pożywką dla ich…przyjaciół – milionera
Bruna (Jarosław Boberek) oraz młodziutkiej psycholożki Beaty (Aleksandra Grzelak/Michalina
Sosna). Niewinna gra uwalnia demony, a emocje wymykają się spod kontroli. Pozornie błahy test
okazuje się być życiową próbą i wyborem pomiędzy miłością a pieniędzmi.
„Test”, którego autorem jest Jordi Vallejo Duarri to niezwykle ujmująca sztuka o miłości, kłamstwach i
ukrytych pragnieniach. Spektakl objawia siłę zarówno prawdziwych uczuć, jak i pieniędzy dla ludzi XXI
wieku.
Mistrzowski dialog i wciągająca fabuła sztuki sprawiają, że widz staje się uczestnikiem tej niełatwej
gry. Czy test – swoista próba przyzwoitości i moralności pokaże kim naprawdę jesteś?
Autor: Jordi Vallejo Duarri
Reżyseria: Tomasz Obara
Obsada: Aleksandra Grzelak/ Michalina Sosna, Daria Widawska, Jarosław Boberek, Mariusz Słupiński
Tytuł oryginału: El test
Tłumaczenie: Rubi Birden
Scenografia: Andrzej Lewczuk
Komedia teatralna „Wszystkiego NAJgorszego” to niezwykła podróż przez tajemnice przyjaźni, miłości i… nietrafionych prezentów. Eric kończy 50 lat, a jego żona Sabine postanowiła uczcić tę wyjątkową rocznicę kameralną kolacją w towarzystwie najlepszego przyjaciela i wspólnika – Gilles’a. Jeden kłopotliwy prezent zamieni spokojny wieczór w pełny zwrotów akcji wir zdarzeń!
Co podarować człowiekowi, który zdaje się mieć już wszystko i z którym łączy nas ponad trzydzieści lat przyjaźni? Nieśmiertelne skarpetki, krawat czy może coś bardziej wyszukanego? Decyzja nie jest łatwa, a jeden odważny i drogi prezent może zrujnować nie tylko urodzinową imprezę, ale także może wpłynąć na dalszą przyjaźń i relacje rodzinne.
W tym pełnym zwrotów akcji spektaklu jubileuszowy wieczór okaże się mniej spokojny, niż pierwotnie planowano. Przygotujcie się na wieczór pełen śmiechu, emocji i zaskakujących zwrotów akcji, bo „Wszystkiego NAJgorszego” to więcej niż tylko teatralna opowieść – to prawdziwe doświadczenie na scenie, które zmusza do refleksji nad naturą relacji międzyludzkich.
Obsada:
Aleksandra Popławska
Marcin Bosak
Jan Wieczorkowski
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Tłumaczenie: Witek Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Plakat: Tomasz Englert
Make-up: Katarzyna Rawska
Kierownik produkcji: Marta Gierzyńska
Dwie świeżo poślubione pary wyruszają na wymarzoną wyspę, zabierając ze sobą przyjaciółkę, której serce właśnie zderzyło się z ołtarzową rzeczywistością. Raj szybko zamienia się w pole survivalowe: walka o suchy ręcznik i odrobinę prywatności przeplata się z huraganem drobnych kłamstewek, przypadkowych wyznań i prób ratowania romantycznych planów.
„Podróż Poślubna +” to wartka komedia Marcina Szczygielskiego, w której tropikalna aura wystawia uczucia na próbę, a każda kolejna „promocyjna atrakcja” podkręca temperaturę nieporozumień. Dialogi iskrzą humorem, sytuacje eskalują do granic absurdu, a widzowie obserwują, jak nawet najstaranniej zaplanowany urlop potrafi w mgnieniu oka przerodzić się w… lekcję miłości, lojalności i zdrowego dystansu.
Kup bilety i daj się porwać najbardziej zakręconej wycieczce sezonu!
Obsada:
Katarzyna Skrzynecka
Wiktoria Gąsiewska / Monika Mazur
Tomasz Bednarek
Marek Kaliszuk / Paweł Góral
Anna Iberszer
Tekst sztuki: Marcin Szczygielski
Reżyseria: Tomasz Drabek
Zapraszamy na komedię teatralną, która przez śmiech, absurdy i szalone zwroty akcji przeniesie Cię w świat gorącego romansu i… intrygujących kuracjuszy!
Mariusz, nauczyciel z dobrymi intencjami, odkrywa, że sanatorium to nie tylko miejsce, w którym leczy się ciało, ale często także złamane serce. Wkrótce na scenę wkracza jego „wujek” Witek – typowy podrywacz, który wprowadza zamieszanie i roznieca emocje swoją nietypową charyzmą. Dwie kuracjuszki – Karolina i Magda – nie pozostaną obojętne na to, co się dzieje, wzbogacając szaloną atmosferę nutą pikanterii. A jak na to wszystko zareaguje matka Mariusza, Edyta?