teatr

Lumbago

Zafascynował Was ktoś tak bardzo, że gotowi byliście złamać małżeńską przysięgę?
Pójść za szaleństwem jak w dym, bez względu na konsekwencje?
Jeśli tak, to… zapnijcie pasy, bo zapowiada się jazda bez trzymanki!

Sally i Peter spotykają się, oczywiście w tajemnicy, na ekscytującą, upojną noc. Mąż Sally – pilot samolotów pasażerskich, właśnie wyleciał, więc kochankowie lądują w ich małżeńskim łożu. Sytuacja się jednak komplikuje.
Petera niespodziewanie łapie paraliżujący ból w kręgosłupie – lumbago. Amant postanawia rozgrzać plecy
w gorącej kąpieli, ale los lubi płatać figle… Zamiast cudownego ozdrowienia klinuje się w wannie!
To dopiero początek kłopotów pary, bo lawina niefortunnych zdarzeń dopiero się zaczyna.
Niespodziewanie w apartamencie pojawiają się wciąż nowi ludzie: niewidomy stroiciel pianin, doktor bez licencji, przystojny mąż Sally, tajemnicza Annabelle oraz stanowcza Jocelyn.

Co ich wszystkich łączy? Niedomówienia!
W matni kłamstewek, w którą wpadli, każdy jest kimś innym i nieświadomie odgrywa przypisaną rolę.
Co z tego wyniknie? Czy można jeszcze bardziej skomplikować sobie życie?
Kto będzie w stanie uporządkować ten galimatias?

Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Joanna Pielat
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
Asystent reżysera: Katarzyna Ośko
Garnitury do spektaklu „Lumbago” ufundowała firma Recman.
Projekt został dofinansowany z budżetu państwa – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie ma takich wydarzeń

Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę! Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują… kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia – egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse.

Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent Dyrektora – młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem… DAJCIE MI TENORA! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy… W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

Uwaga! Publiczności wolno będzie śmiać się basem lub sopranem – oby głośno i serdecznie!

Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach

Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na to pytania dostarczy najnowsza komedia „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Michel (w tej roli Andrzej Zieliński) jest mistrzem manipulacji. Swoje wszystkie słabości i błędy potrafi ukryć pomiędzy kłamstwami a niedopowiedzeniami, które bawią do łez. Ale czy tak można żyć bez końca? Podczas siedmiu wyjątkowych scen czwórka przyjaciół zmierzy się z abstrakcyjną i niewiarygodną historią, która zmieni ich wszystkich.

„Prawda” to brawurowa komedia o historii pewnego kłamstwa. Choć w spektaklu nie pada choć jedno szczere słowo, to bohaterowie nauczą się o prawdzie naprawdę wiele!

Sprawdź repertuar wydarzeń i zarezerwuj bilety online na komedię teatralną „Prawda”.

 

Obsada:

  • Beata Ścibakówna
  • Marta Żmuda
  • Trzebiatowska
  • Andrzej Zieliński
  • Tomasz Sapryk

 

Autor: Florian Zeller

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Kostiumy: Sylwester Krupiński

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczno-literacki, który zabierze was w podróż przez wyobraźnię i dźwięki. Zespół muzyczny RGG wraz z aktorem Robertem Więckiewiczem wystąpią podczas koncertu pt. „Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz”. To niezwykłe spotkanie z artystami i twórczością Stanisława Lema.
RGG, jeden z najważniejszych polskich zespołów grających w formule klasycznego tria fortepianowego, połączył siły z legendarnym aktorem Robertem Więckiewiczem. Artyści zabiorą nas w muzyczno-literacką podróż przez teksty Stanisława Lema. Będziemy mieli okazję usłyszeć fragmenty powieści „Solaris” i zbioru felietonów „Planeta LEMa” w performatywnym wykonaniu Więckiewicza, wplecione w muzyczne kompozycje zespołu RGG.

„Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz” to nie tylko koncert, to spotkanie dwóch światów – muzyki i aktorstwa. To hołd złożony jednemu z największych pisarzy science fiction w historii literatury. To także momenty improwizacji, w której emocje, inteligencja i erudycja spotykają się w unikalny sposób.

Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz

Artyści zaangażowani w ten projekt to wybitni i wielokrotnie doceniani twórcy w Polsce i zagranicą. RGG to jazzowe trio fortepianowe i ostatni koncertowy skład legendy polskiego jazzu – Tomasza Stańki. Tworzą go Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas) oraz Krzysztof Gradziuk (perkusja). Robert Więckiewicz to z kolei aktor znany z wielu znakomitych ról na ekranie i scenie teatralnej. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym pięciu Orłów – Polskiej Nagrody Filmowej.

Koncerty „Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz” to podróż w głąb wyobraźni, którą stworzył Stanisław Lem. Nie przegapcie tego niezwykłego wieczoru, który połączy literaturę, muzykę i aktorstwo w jedno fascynujące widowisko.

„Sprzedawca życzeń”

Składanie życzeń to nieodłączny element naszych relacji z innymi. Czasem okazja do ich składania jest radosna, innym razem smutna. Bohater spektaklu „Sprzedawca życzeń” postanowił układać je zawodowo. To wyjątkowa historia autorstwa Jacka Cygana w reżyserii Adama Ferencego, która bawi do łez, a zarazem daje do myślenia.

Każdy z nas wielokrotnie znajdował się w sytuacji, w której musiał złożyć komuś życzenia. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń stworzył swój zawód, a zarazem znalazł w tym źródło sensu swojego życia.

Czy tytułowy „sprzedawca życzeń” to jeszcze poeta, czy może już szarlatan? Osobnik twardo stąpający po ziemi czy kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w mistrzowski sposób potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, trzymający wysoko rangę człowieka.

Sprawdź repertuar i występy Adama Ferencego w monodramie „Sprzedawca życzeń” i zarezerwuj bilety online.

Tekst: Jacek Cygan

Reżyseria: Adam Ferency

Asystentka reżysera: Joanna Kosierkiewicz

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Muzyka: Barbara Derlak

Obsada: Adam Ferency

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors