Pogodne letnie popołudnie. Czarujący Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać „O sole mio!”, czyli „o słońce moje!”.
W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament. Niespodziewanie spotka się w nim trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie… Dość. Trudno doprawdy zrozumieć, kto jest kim i, co gorsza, kto jest z kim. Kolejne minuty przed rozpoczęciem wielkiego koncertu upływają nieubłaganie… Czy wielki koncert trzech tenorów może się odbyć z tylko jednym tenorem? Albo z czterema? Lub w ogóle bez nich?
Impresario Henry Saunders ma niełatwe zadanie – okiełznać wybujałe ego operowych gwiazd. Czy zdoła to zrobić? Rodzi się pytanie, czy wybujałe ego operowych gwiazd zapanuje samo nad sobą. Co się stanie, jeśli chaos i destrukcja, towarzyszące rozkapryszonym gwiazdom, zdołają osiągnąć „wysokie C”? Może właśnie w Paryżu nieposkromieni tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo – jak wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!
„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” to zakręcona farsa w klasycznym stylu autorstwa mistrza gatunku – Kena Ludwiga. Na widzów czeka karuzela pomyłek i nieoczekiwanych „qui pro quo”. Na dokładkę galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, zaś na deser… szalone tempo i salwy śmiechu w rytmie największych operowych hitów.
A to jeszcze nie wszystko! Imponująca scenografia, parada stylowych kostiumów (jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało)… Zarezerwuj bilety i sprawdź, jakie inne niespodzianki kryje w sobie „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!”.
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen zabawy, miłości oraz śpiewu!
Obsada:
Mateusz Banasiuk
Tomasz Dutkiewicz
Jan Jankowski
Artur Chamski
Małgorzata Sadowska
Magdalena Wójcik / Anna Gzyra
Gwiazdorska obsada i historia, której długo nie da się zapomnieć. Miłość, tęcza i moherowy beret, czyli „Berek, czyli upiór w moherze 2” to przepis na udany wieczór!
Dwoje sąsiadów, dwa przeciwieństwa. Z jednej strony wielkomiejski gej, z drugiej kobieta z czasów niedzisiejszych, przywiązana do tradycyjnych wartości. Po latach wojny i nienawiści połączyła ich przyjaźń. Niestety, obecność Anny w życiu Pawła doprowadza jego związek do rozpadu. Co robić? Jak delikatnie zasugerować sąsiadce, że miarka się przebrała? A może znaleźć jej nowe zajęcie?
Mężczyzna zaczyna działać. Poszukiwania prowadzi w portalu randkowym – nowy mężczyzna dla Anny powinien załatwić sprawę. Pech chce, że sąsiadka zza ściany wpada na identyczny pomysł: powodowana wyrzutami sumienia szuka partnera dla Pawła.
Szykują się dwie randki w ciemno, a wraz z nimi niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa!
Obsada:
Czas trwania: 2 godziny i 15 minut przerwy
Młody, wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona i bezrobotny kumpel – lokator oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Napięcie rośnie z każdą chwilą!
Co gorsza – w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia, pozostawiając na twarzy bohatera wąsik. Nowy zarost nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wąs pozwala chłopakowi wreszcie zmienić się w mężczyznę, choć nie jest to łatwa droga…
Dobrego zakończenia można się spodziewać, a o co chodzi z tym wąsikiem – dowiecie się, oglądając przezabawny spektakl.
Reżyseria: Jan Jankowski
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej. …i było to 25 lat temu.
Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”. Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.
Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…
Zapraszamy na pełną humoru i niespodzianek komedię teatralną „Lekko nie będzie”. To spektakl, który bawi i zmusza do refleksji nad tym, jak nasze teorie różnią się od praktyki – szczególnie w życiu miłosnym.
Główni bohaterowie w sztuce „Lekko nie będzie”, autorstwa Jeana-Claude’a Islerta, wplątują się w związki, które charakteryzuje duża różnica wieku. Eduardo to stateczny wykładowca, który romansuje ze sprytną studentką Sarah. Marion to była żona Eduarda, która zakochuje się w młodszym partnerze, a ich córka Julie ma starszego narzeczonego Marco, zafascynowanego sztuką i życiem artystę.
Los potrafi pisać najbardziej nieprzewidywalne scenariusze, a największe absurdy zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Przekonajcie się, że miłość i związki mogą być pełne niespodzianek, a problem różnicy wieku w związkach to tylko jedna z wielu ciekawych teorii, którą weryfikuje życie.
Obsada:
Jan Jankowski/Tomasz Sapryk
Katarzyna Grabowska/Natalia Smagacka
Andżelika Piechowiak/Małgorzata Sadowska
Milena Staszuk/Adrianna Dorociak/Paulina Lasota Kacper Kuszewski/Sambor Czarnota
Autor: Jean-Claude Islert
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Tłumaczenie: Witold Stefaniak
Scenografia: Witek Stefaniak
Kostiumy: Joanna Snopek
Asystentka reż.: Andżelika Piechowiak
Charakteryzacja: Mira Wojtczak
Opracowanie muzyczne: Tomasz Sapryk
Ruch sceniczny: Tomasz Borkowski
Zdjęcia: Rafał Olejniczak
Opracowanie graficzne: Piotr Grzegorzewski
Czas trwania: 140 minut
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
biuro@kinoapollo.pl