Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Wojciech Rotowski i Roman Słomka zapraszają na wyjątkowe połączenie teatru, pokazu iluzji, stand-upu i kabaretu, które nie tylko odkrywa tajniki sztuki iluzji, ale także demaskuje manipulacyjne pułapki, które czekają na nas każdego dnia.
„The Trick” to forma teatralna, który zabierze Cię w fascynujący świat iluzji, manipulacji i sztuczek, które zaskakują nasze oczy i czujność. Dwóch artystów odkryje przed publicznością podstawowe zasady iluzji, stosowane przez magików, politycznych przywódców i szarlatanów.
Choć wiele sztuczek i tajemnic zostanie odkrytych, to twórcy niejednokrotnie zaskoczą widzów w najmniej spodziewanych momentach. Niektóre zagadki pozostaną bez rozwiązania, a wiele pytań dotyczących magii zdoła wymknąć się najprostszym wytłumaczeniom…
Mierząc się z tajemnicami największych iluzjonistów, Wojciech Rotowski i Roman Słomka odkryją na własne ryzyko nieznane sztuczki, które od wieków pozostawały w ukryciu. Zabawne, intrygujące i pełne tajemnic „The Trick” to spektakl, który łączy taniec, akrobatykę, sztuki cyrkowe i muzykę, tworząc niezapomniane widowisko, w którym widzowie stają się częścią świata magii.
Wystąpią:
Wojciech Rotowski
Roman Słomka
Scenariusz i reżyseria: Wojciech Rotowski i Roman Słomka
Muzyka: Wojciech Rotowski, Jacek Winkiel
Co może pójść nie tak, gdy trzy zdesperowane kobiety postanowią odzyskać majątek utracony przez zmarłego męża i ojca? Jego jest pewne – śmiechu nie będzie końca! Zobacz komedię pełną intrygą, kłamstw i zwrotów akcji, które rozbawią Cię do łez.
Zdesperowana wdowa, jej idealistyczna córka bibliotekarka i pewna siebie femme fatale zamkną się w prowincjonalnym salonie, by odzyskać fortunę przegraną przez nieboszczyka i zarazem głowę rodziny. W „Widelcu w głowie” jeden genialny plan uruchamia lawinę nieporozumień: pogrzeb przeradza się w hazardową intrygę, rodzinne pretensje eksplodują przy akompaniamencie ciętych ripost, a skromny widelec staje się najgroźniejszym rekwizytem sezonu.
„Widelec w głowie” to mieszanka farsy, groteski i familijnego dramatu, w której śmiech przeplata się z dreszczem, a morał jest prosty: w rodzinnych rachunkach nikt nie zostaje niewinny. Przygotuj się na wieczór, w którym konwenanse trzeszczą, sekrety fruwają jak talerze, a odpowiedź na pytanie „komu można ufać?” zmienia się co pięć minut.
Tomasz Sapryk wyreżyserował komedię i kryminał z tempem thrillera i historią, która daje do myślenia i gwarantuje mnóstwo śmiechu. Na szczególną uwagę zasługuje rola Elżbiety Jarosik, która świętuje nią 50-lecie pracy artystycznej!
Obsada:
Anna Maria Jarosik / Milena Suszyńska
Andżelika Piechowiak/ Katarzyna Maciąg
Kamil Kula / Mikołaj Roznerski
Autor: Izabela Łaszczuk
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Asystentka reżysera: Marta Gierzyńska
Scenografia: Witek Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Charakteryzacja: Joanna Konarska-Kaczalska
Muzyka: Igor Przebindowski
Światło: Maciej Żurczak
Dźwięk i multimedia: Jakub Wójcik
Zdjęcia: Rafał Olejniczak
Animacje: Hektor Werios
Opracowanie graficzne: Piotr Grzegorzewski
Produkcja: Agencja Produkcyjna PALMA
Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. „Klaps!” to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy.
E. B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.
Wbrew oryginałowi „Klaps!” nie jest harlequinem – to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru… Enrique Iglesiasa.
Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”.
Obsada:
Magdalena Lamparska
Marta Walesiak
Mateusz Damięcki
Reżyseria:
John Weisgerber
Spektakl Teatru Polonia
Czas trwania: 140 minut z przerwą
Spektakl dla widzów od 18. roku życia
Wyobraź sobie sytuację, w której budzisz się rano i odkrywasz, że jesteś kimś zupełnie innym niż dotychczas. Z taką sytuacją mierzy się bohater kultowej komedii Sébastiena Thiéry’ego. W lawinie zaskakujących i zabawnych sytuacji, „Pan Schmitt” będzie musiał odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie: Kim naprawdę jestem?
Wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Poznania. Jedyny taki obiekt, który zachował przedwojenny klimat dzięki architekturze i dekoracjom w stylu art deco. Dwie sale, kawiarnia, seanse filmowe i przedstawienia teatralne czekają na gości chcących poczuć klimat Poznania lat 20-30 ubiegłego stulecia.
ul. Ratajczaka 18
61-815 Poznań
572 348 416
kasa@kinoapollo.pl