...

Wiesz, że wiem – Lichota, Wrońska i Sadowski w zwariowanej komedii!

Pozornie niewinne spotkanie przyjaciół po latach zamienia się w gęstą intrygę w stylu „kto komu bardziej dopiecze!”. „Wiesz, że wiem” to zwariowana komedia o przyjaźni, kłamstwie i… słodkiej zemście.

Po przeprowadzce z dużego miasta na wieś młode małżeństwo (Leszek Lichota i Ilona Wrońska) zaprasza na kolację zaprzyjaźnioną parę. Przypadek sprawia, że przed ich przybyciem na jaw wychodzą słowa, które rzucają nowe światło na ich znajomość.

Na niczego nieświadomych gości czeka wiele wyzwań i kłopotów, które postawią wszystko na ostrzu noża! Zanim intryga osiągnie punkt kulminacyjny, dowiemy się między innymi, gdzie najlepiej powiększyć biust, gdzie nie trzymać telefonu lub co pożytecznego można zrobić z przesolonymi potrawami.

Komedia „Wiesz, że wiem” to potężna dawka śmiechu, która przypomina, że szczerość jest najważniejsza, a na tych, którzy powiedzieli o dwa słowa za dużo, zawsze czeka nauczka.
Obsada:
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenariusz: Carole Grep
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Scenografia: Witek Stefaniak
Czas trwania: 110 minut z przerwą
Nie ma takich wydarzeń

Przygotuj się na niezwykłą podróż do świata pełnego humoru, odwagi i muzyki. Dobra Wróżka z krótką pamięcią zaprasza smoka Bonawenturę, który ogłasza, że pożre królewnę Bluetkę. Czy uda się jej uciec przed strasznym losem? Przekonaj się podczas magicznego spektaklu dla całej rodziny!

W królestwie, w którym brakuje prawdy i odwagi, olbrzymi smok Bonawentura zasiadł w swojej przerażającej grocie, gotów za godzinę pożreć królewnę Bluetkę. Na pomoc przybywa wierny paź Adaś, jednak ani on, ani rycerze, których wezwał, ani Dobra Wróżka, nie mają szans na pokonanie smoka. Trzy minuty przed pożarciem nieznośnie dobrze wychowana królewna postanawia być niegrzeczną…

Spektakl „Odważna królewna Bluetka” to pełna humoru i wzruszeń bajka, która w sposób niebanalny porusza temat odwagi, prawdy i przełamywania konwenansów. Obserwujemy, jak smocza grota, symbol lęku, „rozłazi się” po królestwie, zmuszając bohaterów do konfrontacji z własnymi obawami.

Na dzieci czekają zabawne wizualizacje, chwytliwe piosenki i energiczne choreografie. Wszystko to podane z dużą dawką humoru, który bawi najmłodszych i wciąga rodziców, odkrywających złośliwe odniesienia do codziennego życia rodzinnego.

Obsada:

Królewna Bluetka: Helena Chorzelska

Paź: Konrad Beta / Marcin Sztendel

Wróżka: Charlotta Zielińska / Julia Wilczewska

Rycerz Siwobroda: Michał Głowacki

Billy Sprężyna: Michał Głowacki / Aleks Mackiewicz

Rycerz Mifuszura: Michał Głowacki

 

Twórcy:

Autor tekstu: Maciej Wojtyszko

Reżyseria: Maria Magriel

Scenografia: Ewa Magdalena Romańska

Kostiumy: Paulina Antoniewicz, Ewa Woźniak

Muzyka: Rafał RX

 

Czas trwania: 1 godz. 10 min bez przerwy
Dla dzieci w wieku 5-11 lat oraz ich rodziców

Jazzowa Bona – Artur i Ewa Żmijewscy w spektaklu muzycznym

Zapraszamy na premierę spektaklu muzycznego o Bonie Sforzy, z okazji 500-lecia jej zaślubin z Zygmuntem Starym. Artur Żmijewski i Ewa Żmijewska wystąpią w poemacie jazzowym Michała Zabłockiego z muzyką trzyosobowego zespołu jazzowego pod kierownictwem Kuby Stankiewicza. Będzie to pokaz wirtuozerii aktorskiej, wokalnej i instrumentalnej.

„Bona” to niesamowita historia jednej z najbardziej niezwykłych kobiet w historii Polski. Bona Sforza była włoską księżniczką, która stała się królową Polski poprzez małżeństwo z królem Zygmuntem I Starym. Wniosła ze sobą duży, pozytywny wpływ na kulturę, gospodarkę i politykę kraju.

Perspektywa wrażliwej kobiety oraz narratora – współczesnego Stańczyka – uzupełniona jest innymi bohaterami i spojrzeniami. Artur i Ewa Żmijewscy wcielają się bowiem w wiele postaci, co urozmaica narrację i sceniczną formę spektaklu.

Wyjątkowość projektu polega na połączeniu dwóch gatunków scenicznych. Koncert, skomponowany przez jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest jednocześnie kameralną formą teatralną. Muzyka z tekstem tworzą lekką, dowcipną, a zarazem wzruszającą opowieść o jednej z najbardziej intrygujących postaci w naszej historii.

Nie przegap tego wyjątkowego spektaklu. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety.

Wystąpią:

Ewa Żmijewska (Bona)

Artur Żmijewski (Narrator)

 

Kuba Stankiewicz (fortepian)

Wojciech Pulcyn (kontrabas)

Sebastian Frankiewicz (perkusja)

 

Tekst i reżyseria: Michał Zabłocki

Muzyka: Kuba Stankiewicz

 

Poemat jazzowy jest autorstwa Michała Zabłockiego i Kuby Stankiewicza.

Producentem projektu jest Fundacja Poemat, a inicjatorem – Fundacja Bona.

Tytuł oryginalny: BONA. SFORZA D’ARAGONA. Czyli jak zaczęła i skończyła Królowa.

 

 

„Dwoje na huśtawce”

Teatr Gudejko, odpowiedzialny za hity takie jak „Nerwica natręctw”, „Goło i wesoło” i „Między łóżkami”, zaprasza na słodko-gorzką komedię romantyczną o parze młodych, zagubionych ludzi. Co ich połączy? Z czym będą musieli się zmierzyć? „Dwoje na huśtawce” od lat bawi i wzrusza widzów w całej Polsce.

Romantyczna, zabawna i przejmująca historia dwójki nieznajomych, którzy trafiają na siebie w przełomowych momentach swojego życia. Ona – tancerka, on – prawnik. Oboje zmagają się z silnymi emocjami, sprzecznymi marzeniami i pragnieniami. Ich życia przypominają huśtawkę rozbujaną pomiędzy skrajnościami. Czy coś ich połączy?

Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski tworzą na scenie wyrazisty duet, który przyciąga swoją naturalnością i głębią. To wypełniona dobrym humorem opowieść o tęsknocie, miłości i poszukiwaniu własnej ścieżki wśród życiowych dylematów.

Sprawdź repertuar, zarezerwuj bilety i zobacz z bliskimi „Dwoje na huśtawce”.

Obsada:

Anna Dereszowska

Mikołaj Roznerski

opracowanie i reżyseria: Jerzy Gudejko

Czas trwania: 2 godziny 15 minut z przerwą

Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz na żywo wyjątkową historię w nadchodzącym sezonie teatralnym!

Pani Anna tak żarliwie angażuje się w życie swojej córki, że ta odwraca się od niej. Rozczarowana bohaterka za wszystko obwinia swojego sąsiada – Pawła, w którym upatruje przyczynę wszystkich jej problemów. Zwariowana karuzela zdarzeń sprawi, że bohaterowie zmienią swoje podejście do świata i siebie nawzajem. W rolach głównych wystąpią Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki.

„Berek, czyli upiór w moherze” to inteligentna i bawiąca do łez historia na podstawie książki Marcina Szczygielskiego pt. „Berek”.  Sztuka po kilku latach wraca na afisz teatralny. Szacuje się, że spektakl został wystawiony już ponad 1000 razy!

Anna i Paweł występują również w spektaklu komediowym „Berek, czyli upiór w moherze 2”, która opowiada o innym rozdziale w życiu bohaterów.

 „Berek, czyli upiór w moherze” w teatrze

W nadchodzącym sezonie teatralnym „Berek, czyli upiór w moherze” zostanie wystawiony na deskach wielu scen w całej Polsce. Sprawdź repertuar teatralny i zarezerwuj bilety!

Obsada:
Ewa Kasprzyk
Joanna Jarmołowicz
Antoni Pawlicki
Lesław Żurek / Kamil Kula
Reżyseria: Ewa Kasprzyk
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy i fotografie: Grażyna Gudejko
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kino Teatr Apollo - Poznań
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.