...

Tydzień, nie dłużej…

W spektaklu „Tydzień, nie dłużej…” wkraczamy w świat absurdalnej komedii niemałżeńskiej. Głównym bohaterem jest Paul, który – nie mając odwagi cywilnej do zakończenia związku – postanawia poprosić o pomoc w tym… swojego przyjaciela.

Paul nie może już dłużej wytrzymać ze swoją dziewczyną Sophie. Powodem jest jej nieustanna obecność – niezmienna, wszechogarniająca i nieodwracalna. Jedynym sposobem rozwiązania problemu jest próba zniechęcenia jej do siebie. A ponoć nic tak skutecznie nie niszczy związku jak odpowiednio nieodpowiedni… przyjaciel, który nagle zamieszkuje z nimi pod jednym dachem. Czy obecność dodatkowego lokatora pomoże skutecznie rozbić ich związek? A może okaże się, że Marc wcale nie jest uciążliwy?

Fabuła to mieszanina humoru, niespodziewanych zwrotów akcji oraz subtelnych refleksji na temat miłości i relacji międzyludzkich. To historia, w której szukanie wyjścia z impasu staje się absurdalnym doświadczeniem, pełnym nieprzewidywalnych sytuacji. Błyskotliwe dialogi, humor sytuacyjny i wartkie tempo akcji sprawiają, że spektakl jest idealnym wyborem dla tych, którzy pragną zarówno rozrywki, jak i chwil do namysłu.

Zarezerwuj bilety i wybierz się na spektakl „Tydzień, nie dłużej…”, w którym uczucia nabierają nieoczekiwanych wymiarów, a jedyną rzeczą pewną jest śmiech!

Obsada:

Paul – Andrzej Nejman

Sophie – Anna Cieślak / Paulina Chruściel

Marc – Paweł Małaszyński

Twórcy:

Autor: Clément Michel

Tłumaczenie: Irma Hel

Reżyseria: Anna Małman

Scenografia: Andrzej Nejman

Kostiumy:Klara Majzel

Producent: Małgorzata Nejman

Nie ma takich wydarzeń
Wąsik, ach, ten wąsik… Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze – pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną!

Młody, wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona i bezrobotny kumpel – lokator oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Napięcie rośnie z każdą chwilą!

Co gorsza – w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia, pozostawiając na twarzy bohatera wąsik. Nowy zarost nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wąs pozwala chłopakowi wreszcie zmienić się w mężczyznę, choć nie jest to łatwa droga…

Dobrego zakończenia można się spodziewać, a o co chodzi z tym wąsikiem – dowiecie się, oglądając przezabawny spektakl.

Obsada:
Marta Wierzbicka / Milena Staszuk
Rafał Cieszyński / Maurycy Popiel / Bartosz Obuchowicz
Autorzy: Sacha Judaszko i Fabrice Donnio

Reżyseria: Jan Jankowski

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)

„My Baby, czyli rodzinny biznes”

Trzeba mieć zasady, prawda? Prawda! Chyba że ktoś w zamian zaproponuje posadę prezesa zarządu dochodowej firmy... Przed takim dylematem staje 40-letni Adam. Jaką decyzję podejmie? Jedno jest pewne – po drodze nie zabraknie niespodzianek, które rozbawią do łez!

Adam i Zosia są szczęśliwą parą przed czterdziestką, która postanowiła nie mieć dzieci. Jednak potomstwo może być jedynym sposobem, aby Adam przejął od swojej matki rodzinny biznes. A zegar biologiczny tyka…

„My Baby, czyli rodzinny biznes” to szalona, błyskotliwa komedia o ludzkich pragnieniach i namiętnościach. Sprawdź repertuar spektakli i zarezerwuj bilety online.

 

Obsada:

Ewa Gawryluk

Marta Wierzbicka / Katarzyna Ankudowicz

Jarosław Boberek

Michał Koterski

Michał Mikołajczak

 

Spektakl trwa 90 minut.

Przygotuj się na niezwykłą podróż do świata pełnego humoru, odwagi i muzyki. Dobra Wróżka z krótką pamięcią zaprasza smoka Bonawenturę, który ogłasza, że pożre królewnę Bluetkę. Czy uda się jej uciec przed strasznym losem? Przekonaj się podczas magicznego spektaklu dla całej rodziny!

W królestwie, w którym brakuje prawdy i odwagi, olbrzymi smok Bonawentura zasiadł w swojej przerażającej grocie, gotów za godzinę pożreć królewnę Bluetkę. Na pomoc przybywa wierny paź Adaś, jednak ani on, ani rycerze, których wezwał, ani Dobra Wróżka, nie mają szans na pokonanie smoka. Trzy minuty przed pożarciem nieznośnie dobrze wychowana królewna postanawia być niegrzeczną…

Spektakl „Odważna królewna Bluetka” to pełna humoru i wzruszeń bajka, która w sposób niebanalny porusza temat odwagi, prawdy i przełamywania konwenansów. Obserwujemy, jak smocza grota, symbol lęku, „rozłazi się” po królestwie, zmuszając bohaterów do konfrontacji z własnymi obawami.

Na dzieci czekają zabawne wizualizacje, chwytliwe piosenki i energiczne choreografie. Wszystko to podane z dużą dawką humoru, który bawi najmłodszych i wciąga rodziców, odkrywających złośliwe odniesienia do codziennego życia rodzinnego.

Obsada:

Królewna Bluetka: Helena Chorzelska

Paź: Konrad Beta / Marcin Sztendel

Wróżka: Charlotta Zielińska / Julia Wilczewska

Rycerz Siwobroda: Michał Głowacki

Billy Sprężyna: Michał Głowacki / Aleks Mackiewicz

Rycerz Mifuszura: Michał Głowacki

 

Twórcy:

Autor tekstu: Maciej Wojtyszko

Reżyseria: Maria Magriel

Scenografia: Ewa Magdalena Romańska

Kostiumy: Paulina Antoniewicz, Ewa Woźniak

Muzyka: Rafał RX

 

Czas trwania: 1 godz. 10 min bez przerwy
Dla dzieci w wieku 5-11 lat oraz ich rodziców

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.

Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej. …i było to 25 lat temu.

Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”. Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.

Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors