teatr

Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij

Zapraszamy na premierę nowej komedii twórców popularnych spektakli „Triathlon Story” i „Dobry Wieczór Kawalerski”.

Czy porywacz może stać się ofiarą? O tym przekona się Adam, który urozmaica swoje monotonne życie nietypowym hobby – porywa kobiety i organizuje im romantyczne randki.

Młody mężczyzna z kompleksami i nudnym zawodem księgowego przed swoimi ofiarami zmienia się w prawdziwego romantyka, serwując wykwitną kolację, wino i dopasowując wygląd zastawy do jej stroju.
Randki kończy wypuszczeniem ofiary ze swojego mieszkania tuż po posiłku i rozmowie, ale tylko do czasu, aż znajduje się kobieta, która przejmuje inicjatywę i odwraca role w porwaniu… Sprawdź co się wydarzy!
Pełna humoru komedia dla dorosłych widzów, która z krzywym zwierciadle obrazuje relacje damsko-męskie i stawia pytania o miłość i związki.

Występują: Kaziu Mazur/Mateusz Mosiewicz (wymiennie), Anna Oberc, Waldemar Błaszczyk, Małgorzata Lewińska.

Nie ma takich wydarzeń

ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna

nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają...

Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa – Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu.

Jednym z atutów przedstawienia są piosenki, które przenoszą rozmowę byłego małżeństwa w zupełnie inny wymiar, znany nam dzięki wybitnej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską – piosenkarkę, aktorkę teatralną i filmową („Ja Wam pokażę”; „Jutro idziemy do kina”), a także Rafała Olbrychskiego – aktora filmowego i piosenkarza. Przedstawienie uświetni pianistka Lena Ledoff.

Przed nimi niełatwe zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.

Serdecznie zapraszamy na minimusical „Apetyt na czereśnie”, oparty na tekście wyjątkowej artystki – Agnieszki Osieckiej. Sprawdź repertuar i zarezerwuj swoje bilety!

Obsada:

ONA: Maria Niklińska
ON: Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff

Tekst: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Maciej Małecki
Adaptacja: Anna Seniuk
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
Kostiumy: Wiganna Papina
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz

„Motyle są wolne”, fascynujące, ulotne, piękne, delikatne — zupełnie jak nasze uczucia i emocje. W nowym spektaklu, wyreżyserowanym przez Jerzego Gudejkę, są miłość, rozczarowanie, erotyzm, rozpacz i komedia. Młodzi są delikatni i wzruszający, a starsi – groteskowi i zabawni…

Czy zaborcza matka może zakończyć romans swojego syna z młodziutką sąsiadką? Czy nowoczesny reżyser teatralny to dla młodej aktorki atrakcyjniejszy partner niż delikatny młodzieniec? Jak powinna wyglądać 30-letnia rozwódka?

Na scenie dojdzie do zderzenia młodzieńczej energii – Chris Cugowski jako Don, a w roli Jill Zuzanna Mikołajczyk / Wiktoria Koprowska. Mistrzostwem wieku dojrzałego zabłysną w roli Florentyny Agnieszka Pilaszewska oraz Lesław Żurek jako Rafał.

Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na spektakl „Motyle są wolne” – jedną z najbardziej zaskakujących komedii tego roku!

Autor: Leonard Gershe

Tłumaczenie: Małgorzata Semil

Reżyseria: Jerzy Gudejko

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Grażyna Gudejko i Olga Szynkarczuk

Muzyka: Jan Regulski

 

Obsada:

Chris Cugowski

Zuzanna Mikołajczyk/Wiktoria Koprowska

Agnieszka Pilaszewska

Lesław Żurek

 

Produkcja: TEATR GUDEJKO

Projekt „Kto pyta nie błądzi” zaprasza mieszkańców Poznania i okolic na serię inspirujących spotkań edukacyjnych. Celem projektu jest obalenie mitów naukowych i promowanie wiedzy w obszarach zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii.

„Kto pyta nie błądzi” – razem obalimy mity i zbudujemy społeczeństwo oparte na wiedzy i zrozumieniu. Projekt stworzył Zespół Syntez Materiałowych Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach konkursu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Kto pyta nie błądzi” oferuje mieszkańcom możliwość uczestnictwa w 24 spotkaniach z ekspertami. Spotkania te będą okazją do zdobycia rzetelnej wiedzy, obalenia szkodliwych mitów i wzmocnienia kompetencji cyfrowych uczestników. Dodatkowo eksperci odpowiedzą również na pytania zadane przez uczestników.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Interdyscyplinarne podejście do nauki: Spotkania pokrywają szeroki zakres tematów – od żywienia i urbanistyki po inżynierię i ochronę środowiska.
  • Dostęp do ekspertów: Uczestnicy będą mieli okazję zadawać pytania i otrzymywać rzetelne odpowiedzi od uznanych specjalistów.
  • Obalanie mitów: W dobie dezinformacji projekt stawia na edukację jako narzędzie walki z fake-newsami.
  • Bezpłatny dostęp do wiedzy: Wszystkie spotkania są bezpłatne, a na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają dostęp do publikacji i podcastów podsumowujących.

„Między łóżkami” to pełna humoru komedia o seksie, miłości i małomiasteczkowym życiu. Spektakl w reżyserii Artura Barcisia nieprzerwanie od premiery w 2015 roku cieszy się popularnością i przyciąga do teatru tłumy widzów.

Para 50-latków godzi się uprawiać seks na antenie radiowej, włamywacz zawodowiec spotyka księgowego amatora, starzejąca się gwiazda rocka trafia na młodocianą fankę pragnącą przeżyć z nim swój pierwszy raz, a szef klubu go-go musi zwolnić nieudolną striptizerkę… Wszystko to dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach.

„Między łóżkami” to inteligentna komedia Norma Fostera, przedstawiających zabawne i wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. W sumie na scenie zobaczymy 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów.

Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr.

 

Obsada:

Jowita Budnik / Joanna Kurowska

Katarzyna Ankudowicz / Maria Niklińska / Karolina Sawka

Artur Barciś

Lesław Żurek / Robert Majewski

Radosław Pazura

 

Czas trwania: 2.30 godziny z przerwą

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors